Sonbaharda Başkadır Balkanlar.

Sonbaharda Başkadır Balkanlar.

Balkanlar Sonbahar’da bir başkadır…

Balkanların her mevsimi kendine göre güzeldir. Yazın Ohrid, Durres, Budva ve Balkanların İncisi Dubrovnik… Tam anlamı ile deniz, kum ve güneş! Tüm bunların yanında eğlenceli gece hayatları, beachlerdeki partiler de cabası.

Kışın Belgrad ve Sofya’da kayak yapabilir, dondurmayan soğuklar da samimiyetin sıcaklığında yürüyüş yapabilirsiniz. Tuna nehri üzerindeki sis romantik bir hava yaratmaya yeter de artar bile. Ya da sırp rakısı ile Sava Nehri’nin lezzetli alabalığını yiyerek güzel bir akşam geçirebilirsiniz.

İlkbahar da ise Makedonya ve Bosna’dan başka bir yer düşünemiyorum. Adeta yayla, yeşil ve doğa harikası yollar da giderken hiç bitmesin istersiniz.

Sonbaharı ise bambaşkadır Balkanların! Geniş yeşil alanlar, çok sayıda nehir ve su kaynağının bulunduğu yollar da giderken etkilenmemek mümkün değil. Köylerin içlerinden geçerken o hafiften yakan güneşle birlikte serinlik sizi o kadar rahatlatır ki, keşke burada yaşasam dersiniz.

Akşam oldu mu hafif bir soğuk başlar ama üşütmez. Üstünüze fazladan bir şey aldınız mı? Yeter. Hava erken kararmaya başlar, yoldaysanız eğer karnınız acıktı mı? Milyaçka nehri kenarında durun, kuzu çevirme söyleyin hayat akıyor zaten o manzara, o nehir ömrünüzü uzatır.

Kısacası, Balkanlar her mevsim yaşanır. Her mevsim gidilir ama en güzeli Sonbahar’da gidilir. Biz Kurban Bayramı’nda gidiyoruz. Sizleri de bekleriz.

Kurban Bayramı - Deluxe Balkan Turu'nu incelemek isterseniz tıklayınız.