AHMET GÜREL İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

Atatürk'ün doğumu ile başlayıp, Çanakkale Savaşı'na kadar Balkanlar'da bıraktığı izleri Atatürk ile ilgili fotoğraf sergileri, kitapları ve belgesel çalışmaları ile bilinen Araştırmacı-Yazar Ahmet Gürel eşliğinde gezerek görüyoruz.

1.Gün Programı:

.

ARAŞTIRMACI-YAZAR AHMET GÜREL EŞLİĞİNDE

ATATÜRK’ÜN İZİNDE BALKANLAR

23 NİSAN’DA ATATÜRK’ÜN EVİNDE

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – BULGARİSTAN

3 GECE OTEL KONAKLAMA

19 NİSAN İZMİR’DEN ÇIKIŞ, 23 NİSAN İZMİR’E DÖNÜŞ

Ahmet Gürel Kimdir? Türkiye’nin en zengin Atatürk fotoğrafları arşivlerinden birine sahip olan Gürel, 1997’den günümüze 15 ayrı konu başlıklı 300’e yakın Atatürk fotoğrafları sergisi açmıştır. Gürel’in sergilerinden bazıları Anıtkabir, 2’nci Meclis, EÜ. AKM, İzmir Özel Türk Koleji Uşakizade Köşkü ve İzmir Atatürk Müzesi sergileridir. Gürel, 240 fotoğraftan oluşan “Atatürk Destanı” belgeselini yurdun her köşesinde, 2000 gösteri ile 250.000 öğrenciye izlettirmiştir. Ahmet Gürel, “Cumhuriyet ve Kadın” belgeseli; 311 fotoğraftan oluşmaktadır. Ege Üniversitesi Konservatuarınca seslendirilen ve müziklendirilen bu belgesel, Türkiye’de bir ilktir. Gürel’in, 2007 yılında başlayıp, 2015 yılında bitirdiği “Köy Enstitüleri Destanı” adlı belgeselinin toplam süresi 60 dakikadır. 2 saatlik “Nutuk” belgeselini 2013 günü bitiren Gürel, toplam 6 ayrı temada hazırladığı “Kıbrıs Destanı” belgeselini de bitirmiştir. Hollanda’nın Rotterdam şehrinde, Gürel’in, “Atatürk ve Unutulmaz Anıları” adlı, 2009 yılında, “Anılarla Çanakkale Geçilmez” kitabı ise 2010 tarihinde basılmıştır. 19 Mayıs 2012 tarihinde, Konak Belediyesi’nce “Fotoğraflarla Gazi İzmir’de” albümüm yayımlanmıştır. 09 Eylül 2013 günü, İzmir Büyük Şehir Belediyesi (APİKAM) tarafından Gürel’in “Gazi’nin İzmir Anıları” kitabı basılmıştır. Gürel’in, 2014 yılında, “Cumhuriyet ve Kazanımları”, 2015 yılında ise “Atatürk Aramızda” kitabı Ege Üniversitesi Rektörlüğünce basılmıştır.

1. Gün Programı
İZMİR – ÇANAKKALE – GELİBOLU - KAPIKULE

Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içerisinde Türkiye’nin en büyük Atatürk Fotoğrafları arşivlerinden birine sahip olan Sayın Ahmet Gürel’in sunumları ile Çanakkale, Gelibolu üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

2.Gün Programı:

KAPIKULE – SOFYA – ÜSKÜP’TE KONAKLAMA

Yolculuğumuzun ardından Bulgaristan'ın başkenti SOFYA'ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; yazarımız Ahmet Gürel’den Atatürk’ün Sofya’daki günlerini dinleyeceğiz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği sonrası Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşla Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

ÜSKÜP – KALKANDELEN – OHRİD’DE KONAKLAMA

Sabah kahvaltısı sonrası katılmak isteyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra (5 €) MATKA KANYON turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kalkandelen’e doğru devam ediyoruz. Harabati Baba Tekkesi ve Alaca Cami görülecek yerler arasındadır. Daha sonra UNESCO koruma mirası listesinde olan Ohrid’e varıyoruz. Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Ohrid’de düzenleyeceğimiz ekstra (10 €)  tekne turunda Ohri’nin güzelliğini rehberimizin anlatımı ile bir de gölden bakarak görebilir, eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Serbest zaman sonrası otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ile yemekli Makedon gecesi eğlencesine katılıyoruz. ( 25 € )

4.Gün Programı:

OHRİD – MANASTIR – SELANİK’TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Ohrid Gölü’nün kaynak noktası olan doğa harikası ekstra (15 € Gondol Gezintisi Dâhil) St. Neum’a turumuzu gerçekleştirebiliyoruz. Daha sonra Atatürk’ün okuduğu Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Yazarımız Ahmet Gürel’den idadi ve Atatürk burada geçirdiği günler ile ilgili sohbet edeceğiz. Manastır’ın meşhur sokağı Şirok’ta kısa bir serbest zaman sonrası Selanik’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Selanik’te Kordon, Beyaz Kule, bazı Osmanlı ve Bizans eserleri ile Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Aristoteles Meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra (35 €) düzenlenecek olan limitli içkili – yemekli ve canlı müzikli Taverna Programına katılabilirler.

5.Gün Programı:

SELANİK – KAVALA – GERİ DÖNÜŞ

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden geç çıkış yaparak Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Kavala kurabiyecisinde kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra kısa bir Kavala Turu gerçekleştiriyoruz. Kavala Kalesi, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ülkemize giriş yaparak yol güzergâhı üzerindeki misafirlerimizi bırakarak İzmir’e varışımız ile birlikte aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Çevre Gezileri

3 Gece Otel Konaklaması

Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar: Sınırsız Araç içi Su, Sınırlı Sıcak İkram, Sınırlı Soğuk İkram

Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Öğle Akşam Yemekleri

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Seyahat Sağlık Sigortası ( 10 € )

Ekstra olarak belirtilen turlar

BİLMENİZ GEREKENLER

Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.

Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.

Araçlarımız 2013 Model ve üzeri olup, yeni model araçlardır. TEKNOBÜS olarak tabir edilen araçlar değildir.

Araçlarımız da wifi ve tv sınıra kadar çalışmaktadır. Sınırdan sonra araç içinde wifi ve uydu kanalları çekmemektedir.

Araç içinde tur boyunca su sınırsızdır. Sıcak-Soğuk ikram yapılacak yollar tur progamında belirtilmiştir.

Yoğun bir program olduğu ve sınır kapılarındaki beklemeler ön görülemediği için bazı yerler progama dahil edilmemiştir.

Yeterli zaman kalması durumunda rehberiniz tur esnasında ekstra tur düzenleyebilir. Katılım zorunlu değildir.


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 154

YUNANİSTAN

MAKEDONYA

BULGARİSTAN

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Çevre Gezileri

3 Gece Otel Konaklaması

Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar: Sınırsız Araç içi Su, Sınırlı Sıcak İkram, Sınırlı Soğuk İkram

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Öğle Akşam Yemekleri

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Seyahat Sağlık Sigortası ( 10 € )

Ekstra olarak belirtilen turlar

Konaklama Bilgisi

4 Yıldızlı Oteller

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

199.00

199.00

249.00

(0 - 2) 29.00

(3 - 12) 99.00

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız