İzmir Çıkılşlı Macaristan Romanya Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

TUR TARİHLERİ: 01.09.2017 - 10.09.2017 ( KURBAN BAYRAMI )

1.Gün Programı:

Buluşma ve Hareket

MACARİSTAN – ROMANYA TURU

Sofya, Belgrad, Transilvanya, Şatolar ile birlikte…

Otobüslü Tüm Turlar Fiyata Dâhil! >> Ekstra Tur Yok <<

2 GECE BUDAPEŞTE'DE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE !!!

< 5 Akşam Yemeği Fiyata DAHİL >

01.09.2017 Akşam Çıkış – 10.09.2017 Dönüş! 7 Gece Otel Konaklamalı 9 Gün

İzmir Çıkışlı Otobüs ile Kişi Başı 400 € – 9 TAKSİT İMKÂNI

TUR PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Buluşma ve Hareket        : Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

2.Gün Programı:

Kapıkule – Sofya - Belgrad’da Konaklama

Pasaport işlemlerimiz sonrası ilk olarak Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Araç içerisinde firmamızın ikramı olan kahvaltımızı yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA' ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Banya Başı Cami görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Sırbistan’a giriş yapmak üzere yolumuza devam ediyoruz. Varışımız ile birlikte Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Meydan’ın içerisindeki Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad Galibi Heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi görülecek yerlerdir. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten turumuzu sonlandırıyoruz

3.Gün Programı:

Belgrad – Budapeşte’de Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Yapacak olduğumuz yolculuk sonrası Sırbistan’dan ayrılarak Macaristan’a giriş yapıyoruz. ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada serbest zamanın ardından Budapeşte’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte Macaristan’ın geleneksel eğlencesi Cigan Gecesi’ne katılıyoruz. ( Ekstra kişi başı 35 € )

4.Gün Programı:

Budapeşte’de Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası yaklaşık 150 yıl Osmanlı  hakimiyeti altında kalan şehirde Osmanlı izlerini görebilirsiniz. Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi  Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904  yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek  yerler arasındadır. Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. ( Ekstra 20 € )

5.Gün Programı:

Budapeşte - Cluj’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Macaristan’dan ayrılmak üzere yola çıkıyoruz. Romanya’ya giriş yaparak Cluj şehrine geliyoruz. Star Wars filminin çekildiği Turda Tuz Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Tüm beklentilerinizi bir kenarı bırakın ve bir tuz madeni insanı ne kadar şaşırtabilir demeyin. Tamamen tuzlardan oluşan duvarların arasından geçerken oluşan desenler, bir birinden farklı özellikte ve isimler verilmiş olan tuz odalarını görüyoruz. Panoramik Cluj Şehir Turu sonrası otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Programı:

Turda – Sibiu - Braşov’te Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Daha sonra 2007 Avrupa Kültür Başkenti seçilen, 1940’ların Alman mimarisinin etkin olduğu, yine aynı dönemin en zengin ve en büyük kentlerinden birisi olan Sibiu’ya varıyoruz. Burada ilk olarak pazar yerinin kurulduğu, kent meydanı olan Piata Mare’yi görüyoruz. Daha sonra üçkağıtçı tüccarların, aşklarının sonsuza dek süreceğini söyleyen çömez aşıkların buluşma noktası olduğu rivayet edilen Yalancılar Köprüsü’nü görüyoruz. 13.Yüzyıldan kalma merdivenli pasajların ve arkların olduğu çok güzel renkli sokakları görüyoruz. Daha sonra Braşov’a devam ediyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi otelimize yerleşiyoruz.

7.Gün Programı:

Braşov – Bükreş’te Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bükreş kentine varıyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bu turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini, görüyoruz. Turumuz sonrası otelimize geri dönüyoruz.

8.Gün Programı:

Varna – Burgas – Kapıkule – Edirne ve İzmir’e Geri Dönüş Yolculuğu

Sabah kahvaltı sonrası Varna’dan yola çıkarak Burgas’a varıyoruz. Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseber’da ziyaretlerimiz sonrası ülkemize giriş yapmak üzere Kapıkule Sınır Kapımıza doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Sınır’da giriş-çıkış işlemleri sonrası hasret bitiyor ve ülkemize giriş yaptıktan sonra İzmir’e doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte yapacak olduğumuz yolculuk sonrası sizleri aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonrası turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 3-4 Yıldız Oteller’de Konaklama

7 Sabah Kahvaltısı

5 Akşam Yemeği ( Açık Büfe/Set Menü )

Tüm Vergiler Ayak Bastı Ücretleri

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Araç İçi İkramlar

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk Gün Kahvaltı, Son Gün Akşam Yemeği

Budapeşte’de Akşam Yemekleri

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Cigan Gecesi ( 35 € )

Tuna Nehir Turu ( 20 € )

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 15 € )

BİLMENİZ GEREKENLER

Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.

Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.

Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan – Romanya

Dahil Olan Hizmetler

2013 Model ve üzeri Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 3-4 Yıldız Oteller’de Konaklama

7 Sabah Kahvaltısı

5 Akşam Yemeği ( Açık Büfe/Set Menü )

Tüm Vergiler Ayak Bastı Ücretleri

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Araç İçi İkramlar

Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Kahvaltı, Son Gün Akşam Yemeği

Budapeşte’de Akşam Yemekleri

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Cigan Gecesi ( 35 € )

Tuna Nehir Turu ( 20 € )

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 15 € )

Konaklama Bilgisi

3-4 Yıldız Oteller

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

400.00

400.00

550.00

(0 - 2) 200.00

(3 - 6) 300.00

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız

Benzer tur bulunamadı!