İzmir Çıkışlı Balkan Turu Fırsatı

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

İzmir çıkışlı Büyük Balkan Turu 7 Ülke, 6 Gece 4* Oteller'de sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri dahil konaklama, bu fırsat kaçmaz.

1.Gün Programı:

2019

İZMİR ÇIKIŞLI BALKAN TURU FIRSATI

YUNANİSTAN–MAKEDONYA – ARNAVUTLUK - KARADAĞ - HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN

DUBROVNİK, KOTOR, MOSTAR FARKI... İZMİR'DE BALKAN TURUNDA MARKA "BELLİMA TUR"

EN DETAYLI TUR, EN UYGUN FİYAT SADECE 299 €'dan itibaren

6 SABAH KAHVALTI - 6 AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL! TAMAMI 4 YILDIZ OTELLER'DE KONAKLAMA

OTOBÜSTE PARA TOPLAMA YOK! EKSTRA GÜNDÜZ TURU YOK! KILAVUZ REHBER YOK! BÖLGEYE HAKİM REHBER KADROMUZ İLE!!

GERÇEK BİR BALKAN TURU İÇİN DOĞRU ADRES "BELLİMA TUR"

50 € veya 400 TL. KAPORA İLE REZERVASYON VE KREDİ KARTSIZ ELDEN TAKSİT İMKÂNI

2019 SEZON TARİHLERİ: 16 MART | 30 MART | 9 NİSAN | 16 NİSAN | 22 NİSAN | 22 HAZİRAN | 29 HAZİRAN | 6 TEMMUZ | 13 TEMMUZ | 20 TEMMUZ | 27 TEMMUZ | 2 AĞUSTOS | 23 AĞUSTOS | 30 AĞUSTOS | 14 EYLÜL | 21 EYLÜL | 28 EYLÜL | 5 EKİM | 12 EKİM | 19 EKİM | 20 EKİM

2019 RAMAZAN BAYRAMI: 31 MAYIS, 1 HAZİRAN

2019 KURBAN BAYRAMI: 9 AĞUSTOS, 10 AĞUSTOS

ARAÇLARIMIZ BAYRAM TARİHLERİ DÂHİL TÜM TARİHLER'DE SAAT 16:00 - 18:00 ARASI HAREKET ETMEKTEDİR.

< TUR PROGRAMINI İNDİR >

1.Gün Programı:
İZMİR - ÇANAKKALE - İPSALA

Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

2.Gün Programı:

KAVALA – SELANİK – ÜSKÜP'TE KONAKLAMA

Yolculuğumuzun ardından İpsala’da pasaport işlemleri sonrası sabaha karşı Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcine üzerinden Kavala’ya varıyoruz. Burada meşhur Kavala kurabiyecisinde kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra Koronia Gölleri, Halkidiki yarım adasının eşsiz manzaralarını izleyerek Selanik’e varıyoruz. Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ziyaretleri sonrası ATATÜRK EVİ’ni gördükten sonra Makedonya’ya giriş yapmak üzere yola çıkıyoruz. -Araç içinde sıcak-soğuk ikram yapılır-. Sınır geçişi sonrası otobanı kullanarak ünlü şairimiz YAHYA KEMAL'in doğum yeri olan Üsküp'e doğru devam ediyoruz. Üsküp Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

ÜSKÜP - NİŞ - BELGRAD’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. -Araç içinde sıcak-soğuk ikram yapılır-. Sınır işlemleri sonrası Belgrad’a varışımız ile birlikte Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

4.Gün Programı:

BELGRAD - SARAYBOSNA’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Bosna Hersek'Saraybosna’ya doğru devam ediyoruz. Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintiye başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisini ziyaret ediyoruz. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz Boşnak Eğlencesi'ne katılıyoruz.

5.Gün Programı:

SARAYBOSNA - MOSTAR -POÇİTEL - BLAGAY – TREBİNJE ÇEVRESİ’NDE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Buna nehri kıyısından Mostar Şehrine, Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar Köprüsü’nü seyir ve Karagöz Camisini ziyaret ediyoruz. Savaştan kalan Şehitlikleri ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası  farklı mimarisi ile dikkat çeken taş evlerden oluşan Poçitel Köyü’nü yol üzerinde ziyaret ediyoruz. Blagaj’da bulunan 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ediyor ve burada bulunan Doğa Harikası Su Kaynağını görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Programı:

DUBROVNİK - KOTOR - BUDVA - PODGORİCA veya İŞKODRA'DA KONAKLAMA

Sabah Kahvaltısı sonrası Balkanların İncisi Dubrovnik’e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan Dubrovnik’te surları, Onofrio Çeşmeleri’ni, Stradun Caddesi’ni, Saat Kulesi’ni, Dük Sarayı’nı, Gundulic Anıtı’nı, Dubrovnik Merdivenleri’ni, Sv. Vlah ve Sv.Ignatius Kiliseleri’ni görüyoruz. Serbest zaman sonrası küçük şirin bir ortaçağ şehri olan Kotor'da Meydan, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuça ailesinin rezidansını, St.Jhon şövalyelerinin kilisesini görüyoruz. Daha sonra Avrupa Sosyetesi’nin tatil için tercih ettiği şehirlerden birisi olan Budva’yı panoramik olarak görüyoruz. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Podgorica veya İşkodra'daki otelimize akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

7.Gün Programı:

PODGORİCA veya İŞKODRA - OHRİD'DE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrasında Makedonya’nın İncisi Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. . Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra akşam yemeği ve otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Makedon Eğlencesi'ne katılıyoruz.

8.Gün Programı:

OHRİD - RESNE - MANASTIR - KAVALA - İPSALA

Sabah kahvaltı sonrası elmaları ve Niyazi Paşa'nın Sarayı ile meşhur Resne'yi görerek Manastır'a doğru devam ediyoruz. Manastır’da bulunan Atatürk’ün okuduğu şimdi müze olarak hizmet veren Askeri İdadi, Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda yürüyüş ve alışveriş için serbest zaman sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Kavala'da kısa bir yemek molası sonrası İpsala Sınır Kapısı'na gelerek ülkemize giriş yapıyoruz.

9.Gün Programı:

İPSALA - ÇANAKKALE – İZMİR’E VARIŞ

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

6 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 6 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar: Sınırsız Araç içi Su, Sınırlı Sıcak İkram, Sınırlı Soğuk İkram

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 10 € )

Zorunlu Kotor - Dubrovnik Giriş Ücretleri ( 20 € )

Ekstra Tekne, Nehir Turları

Ekstra Gece Eğlenceleri

OTELLERİMİZ: *Bu oteller kesin değildir. Sadece bilgi amaçlı olup, değişiklik göstermektedir.

Üsküp 4* Panorama Hotel https://hotel-panoramika.com/

Belgrad 4* Hotel B www.b-hotels.rs/

Sarajevo 4* Hotel Holiday www.hotelholiday.ba/en/

Trebınje 4* SL Hotel www.slhotelsgroup.com

Podgorica 4* Verde Complex www.verdecomplex.com / İşkodra 5* Grand Europa Hotel http://www.europagrandhotel.com/

Ohrid 4* Aqualina Hotel www.aqualina.com.mk/en/

ÖNEMLİ BILGILENDIRME: LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUMADAN TURA KAYIT YAPTIRMAYINIZ.
***TURUMUZA KAYIT YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZ BU BİLGİLENDİRMEYİ OKUMUŞ OLARAK KABUL EDİLECEKTİR***

TURLARIMIZ DA YETERLİ KİŞİ SAYISI OLUŞMAYAN TARİHLERDE BİRLEŞTİRMELER YAPILMAKTADIR. "MADDE 7"

ELDEN TAKSİT İMKANI İÇİN TURUN KALKMASINA EN AZ 6 AY OLMASI GEREKMEKTEDİR. "MADDE 15"

1-Turumuzda 50 € kapora ile fiyat ve koltuk güvencesi bulunmaktadır. Fakat bunun için 50 € kapora ile birlikte 20 € İPTAL-DEĞİŞİKLİK sigortası yapılması gerekir. Bunu yaptıran misafirlerimiz yurtdışı turundan 7 gün (168 saat) öncesinde hiç bir neden, rapor vs belirtmeden turunu iptal edebilir, aynı turun başka bir tarihine müsaitlik var ise sezon fiyatı farkı olmadan geçiş yapabilir. Otobüs koltuk numarası değişebilir.
2- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Bulgaristan vizesi veya Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
3- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
4- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
5- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
6- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
7-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Koltuk numaralarının değişmesi sadece bu istisna ile gerçekleşebilir. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.
8- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
9-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
10- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Bellima tur sorumlu tutulamaz.
11-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel  tarafından Belllima Tur en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
12- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
13- Tura katılım için Bellima Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Bellima Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
14- Bellima Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bellima Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
15-Elden taksit imkanı sadece EURO bazlı ödemeler de geçerli olup, turun kalkışına en az 6 ay olması gerekmektedir.
16-Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir. TL kapora sabit olup herhangi bir bedelin EURO karşılığı değildir. Ödemeyi tamamlayacağınız gün toplam tur bedelinin EURO karşılığından düşülecektir. Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır. Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. ​Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.
17-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satın almış sayılır.


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 155

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – ARNAVUTLUK-KARADAĞ  HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK-SIRBİSTAN

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

6 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 6 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar: Sınırsız Araç içi Su, Sınırlı Sıcak İkram, Sınırlı Soğuk İkram

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 10 € )

Zorunlu Kotor - Dubrovnik Giriş Ücretleri ( 20 € )

Ekstra Tekne, Nehir Turları

Ekstra Gece Eğlenceleri

Konaklama Bilgisi

OTELLERİMİZ: *Bu oteller kesin değildir. Sadece bilgi amaçlı olup, değişiklik göstermektedir.

Üsküp 4* Panorama Hotel https://hotel-panoramika.com/

Belgrad 4* Hotel B www.b-hotels.rs/

Sarajevo 4* Hotel Holiday www.hotelholiday.ba/en/

Trebınje 4* SL Hotel www.slhotelsgroup.com

Podgorica 4* Verde Complex www.verdecomplex.com / İşkodra 5* Grand Europa Hotel http://www.europagrandhotel.com/

Ohrid 4* Aqualina Hotel www.aqualina.com.mk/en/

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

299.00

299.00

399.00

(0 - 2) 99.00

(3 - 12) 199.00

KREDİ KARTI VE ELDEN TAKSİT SEÇENEKLERİ İÇİN LÜTFEN OFİSİMİZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

2019 SEZON TARİHLERİ: 16 MART | 30 MART | 9 NİSAN | 16 NİSAN | 22 NİSAN | 22 HAZİRAN | 29 HAZİRAN | 6 TEMMUZ | 13 TEMMUZ | 20 TEMMUZ | 27 TEMMUZ | 2 AĞUSTOS | 23 AĞUSTOS | 30 AĞUSTOS | 14 EYLÜL | 21 EYLÜL | 28 EYLÜL | 5 EKİM | 12 EKİM | 19 EKİM | 20 EKİM

2019 RAMAZAN BAYRAMI: 31 MAYIS, 1 HAZİRAN

2019 KURBAN BAYRAMI: 9 AĞUSTOS, 10 AĞUSTOS

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız