İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

İzmir çıkışlı Büyük Balkan Turu 9 Ülke, 7 Gece 4* Oteller'de sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri dahil konaklama, bu fırsat kaçmaz.

1.Gün Programı:

.

İZMİR ÇIKIŞLI BÜYÜK BALKAN TURU FIRSATI

YUNANİSTAN–MAKEDONYA–KOSOVA – ARNAVUTLUK-KARADAĞ - HIRVATİSTAN –

BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN - BULGARİSTAN

Dubrovnik, Kotor ve Tüm Turlar Fiyata Dâhil, Ekstra Tur Yok!!

SABAH KAHVALTI - AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL!

ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ 349 €’dan itibaren.

9’a Varan Taksit İmkânı ile... Büyük Fırsat !

2018 TUR TARİHLERİMİZ: 6-15 NİSAN 2018 / 20-29 NİSAN 2018 / 4-13 MAYIS 2018 / 18-27 MAYIS 2018

14-23 HAZİRAN 2018 / 6-15 TEMMUZ 2018 / 20-29 TEMMUZ 2018 / 3-12 AĞUSTOS 2018

17-26 AĞUSTOS 2018 / 14-23 EYLÜL 2018 / 5-14 EKİM 2018

TUR PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Buluşma ve Hareket : Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

1.Gün Programı: 
KAVALA – SELANİK – MANASTIR – OHRİD’DE KONAKLAMA

Yolculuğumuzun ardından İpsala’da pasaport işlemleri sonrası sabaha karşı Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcine üzerinden Kavala’ya varıyoruz. Burada meşhur Kavala kurabiyecisinde kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra Koronia Gölleri, Halkidiki yarım adasının eşsiz manzaralarını izleyerek Selanik’e varıyoruz. Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ziyaretleri sonrası Atatürk Evi’ni gördükten sonra Makedonya’ya giriş yapmak üzere yola çıkıyoruz. Sınır geçişi sonrası ilk olarak Manastır’da bulunan Atatürk’ün okuduğu şimdi müze olarak hizmet veren Askeri İdadi, Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda yürüyüş ve alışveriş için serbest zaman sonrası Makedonya’nın İncisi Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. . Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra akşam yemeği ve otele yerleşme.

2.Gün Programı:

KALKANDELEN – TETOVO – ÜSKÜP’TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk olarak Kalkandelen’e uğruyoruz. İki kız kardeş tarafından yaptırılan Alaca Cami’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Harabati Baba Tekkesini görüyoruz. Öğle Yemeği sonrası Üsküp’e varıyoruz. Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

PRİŞTİNE - PRİZREN – İŞKODRA veya PODGORICA’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Kosova’ya giriş yapmak üzere hareket ediyoruz. 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğiz. Ardından Prizren’e hareket ve 1 saatlik kısa bir yolculuktan sonra Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’ de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Daha sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

4.Gün Programı:

BUDVA - KOTOR – DUBROVNİK – TREBİNJE ÇEVRESİ’NDE KONAKLAMA

Sabah Kahvaltısı sonrası Avrupa Sosyetesi’nin tatil için tercih ettiği şehirlerden birisi olan Budva’yı görüyoruz. Daha sonra küçük şirin bir ortaçağ şehri olan Kotor'da Meydan, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuça ailesinin rezidansını, St.Jhon şövalyelerinin kilisesini görüyoruz. Daha sonra sınırı geçerek Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Balkanların İncisi Dubrovnik’e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan Dubrovnik’te surları, Onofrio Çeşmeleri’ni, Stradun Caddesi’ni, Saat Kulesi’ni, Dük Sarayı’nı, Gundulic Anıtı’nı, Dubrovnik Merdivenleri’ni, Sv. Vlah ve Sv.Ignatius Kiliseleri’ni görüyoruz. Serbest zaman sonrası çok kısa bir mesafede bulunan Trebinje kentine gelerek burada akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

5.Gün Programı:

BLAGAJ – MOSTAR – POÇİTEL – SARAYBOSNA’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Blagaj’da bulunan 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz. Doğa harikası bir yerde bulunan bu tekke sizi çok etkileyecek. Buna nehri kıyısından Mostar Şehrine, Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar Köprüsü’nü seyir ve Karagöz Camisini ziyaret ediyoruz. Savaştan kalan Şehitlikleri ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası  farklı mimarisi ile dikkat çeken taş evlerden oluşan Poçitel Köyü’nü yol üzerinde ziyaret ederek Saraybosna’ya doğru devam ediyoruz. Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintiye başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisini ziyaret ediyoruz. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Programı:

BELGRAD’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrasında Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrası Belgrad’a varışımız ile birlikte Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

7.Gün Programı:

SOFYA’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası SOFYA' ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Daha sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

8.Gün Programı:

PLOVDİV – KAPIKULE – EDİRNE – İZMİR’E GERİ DÖNÜŞ

Sabah kahvaltı sonrası Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro,  Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt Djumaya camisi, Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler arasındadır. Şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman sonrası METRO MARKET’e uğrayıp  alışverişimizi tamamladıktan sonra Kapıkule Sınır Kapısına gelerek giriş-çıkış işlemleri sonrası hasret bitiyor ve ülkemize giriş yaptıktan Edirne’ye uğrayarak meşhur ciğercilerde akşam yemeğimizi yedikten sonra Selimiye Cami’ni görüyoruz. Daha sonra İzmir’e doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

9.Gün Programı:

İZMİR’E VARIŞ

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Otellerimiz: *Bu oteller kesin değildir. Sadece bilgi amaçlı olup, değişiklik göstermektedir.

Ohrid 4* Aqualina Hotel www.aqualina.com.mk/en/

Üsküp 4* Continental Hotel www.hotelcontinental.com.mk/

Podgorica 4* Verde Complex www.verdecomplex.com

Trebınje 4* SL Hotel www.slhotelsgroup.com

Sarajevo 4* Hotel Holiday www.hotelholiday.ba/en/

Belgrad 4* Hotel B www.b-hotels.rs/

Sofya 4* Vitosha Park www.vitoshaparkhotel.com/

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 7 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Araç İçi İkramlar

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 15 € )

Kotor, Kosova ve Dubrovnik Giriş Ücretleri ( 16 € )

BİLMENİZ GEREKENLER

Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.

Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.

Turlarımız Erken Rezervasyon Kapsamındadır. Mücbir sebepler dışında kapora iadesi yapılmamaktadır. 

Erken Rezervasyon kapsamında olan turlar da sabit koltuk uygulaması yapılacaktır. 

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evrak Listesini İndirmek içinWORD PDF

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – KOSOVA-ARNAVUTLUK-KARADAĞ  HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK SIRBİSTAN - BULGARİSTAN

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 7 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Araç İçi İkramlar

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 15 € )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Tekne ve Nehir Turları

Kosova ve Dubrovnik Giriş Ücretleri ( 10 € )

Konaklama Bilgisi

Otellerimiz: *Bu oteller kesin değildir. Sadece bilgi amaçlı olup, değişiklik göstermektedir.

Ohrid 4* Aqualina Hotel www.aqualina.com.mk/en/

Üsküp 4* Continental Hotel www.hotelcontinental.com.mk/

Podgorica 4* Verde Complex www.verdecomplex.com

Trebınje 4* SL Hotel www.slhotelsgroup.com

Sarajevo 4* Hotel Holiday www.hotelholiday.ba/en/

Belgrad 4* Hotel B www.b-hotels.rs/

Sofya 4* Vitosha Park www.vitoshaparkhotel.com/

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

349.00

349.00

489.00

(0 - 2) 19.00

(3 - 12) 299.00

TAKSİT SEÇENEKLERİ >>

2017 TUR TARİHLERİMİZ:

13-22 EKİM 2017

9-18 KASIM 2017

2018 TUR TARİHLERİMİZ:

6-15 NİSAN 2018

20-29 NİSAN 2018

4-13 MAYIS 2018

18-27 MAYIS 2018

14-23 HAZİRAN 2018

6-15 TEMMUZ 2018

20-29 TEMMUZ 2018

3-12 AĞUSTOS 2018

17-26 AĞUSTOS 2018

14-23 EYLÜL 2018

5-14 EKİM 2018

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız