İzmir Çıkışlı Büyük Doğu Anadolu Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

İzmir Çıkışlı Büyük Doğu Anadolu Turu

1.Gün Programı:

.

2019 İLKBAHAR ERKEN REZERVASYON FIRSATI

İZMİR ÇIKIŞLI BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

1599 TL YERİNE İNDİRİMLİ FİYAT 1399 TL.

(ERKEN REZERVASYON SON GÜN 31.10.2018)

9 GÜN 8 GECE 7 GECE OTEL KONAKLAMASI

ANITKABİR ve Kars’ta KAFKAS GECESİ farkıyla…

ANKARA – AMASYA – TOKAT – ERZİNCAN – ERZURUM – KARS – IĞDIR – VAN – TATVAN – ELAZIĞ – BİTLİS - MALATYA– SİVAS – ÇORUM

TUR TARİHLERİMİZ                 : 15 MART 2019 | 5  NİSAN 2019 | 19 NİSAN 2019

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL     : 31 MAYIS 2019

KURBAN BAYRAMI : 9 AĞUSTOS

< TUR PROGRAMINI İNDİR >

1. Gün Programı
İZMİR – KULA – AFYON

Belirlenen saatte belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından Ankara’ya ulaşıyoruz.

2.Gün Programı:

ANKARA – AMASYA - TOKAT

Gece yolculuğumuzun ardından Ankara’da kahvaltımızı alıyor ve Anıtkabir ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Atamızın huzurundan ayrılarak panoramik olarak Ankara turu yapıp Kırıkkale – Çorum üzeri Amasya’ya varıyoruz. Her tarafı Anadolu kültürü ile harmanlanmış ender kentlerimizden biri olan Amasya’da, Hazeranlar Konağı, Amasya Kalesi, Kral Mezarları (panoramik), Yeşilırmak, Ferhat ile Şirin efsanesinde geçen su kanalları, II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, Gök Medrese, Mumyalar Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve Burma Minareli Camii görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizin ardından Tokat’a hareket ediyoruz. Tokat Müzesi (Gök Medrese), Taşhan, Saat Kulesi ve Mevlevihane başlıca gezeceğimiz yerler arasındadır. Tokat’ gelmişken yazma almadan dönmek olmaz diyor ve Yazmacılar Çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrası akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

NİKSAR - ERZİNCAN - ERZURUM

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Tokat’ın şirin ilçesi Niksar’a varıyoruz.Niksar’da kendinizi Osmanlı Döneminde gibi hissedeceksiniz. Bu şirin ilçede Melik Gazi Türbesi, Leylekli Köprü ve Niksar Kalesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Niksar gezimizin ardından rehberimizin anlatımları ile birlikte Erzincan’a hareket edeceğiz. Erzincan’da Bakırcılar Çarşısında vereceğimiz serbest zaman ve öğle yemeği sonrası Aşkale üzerinden Dadaşlar kenti Erzurum’a geçiyoruz. Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Ulu Camii’yi gördükten sonra Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Sıradaki durağımız Rüstem Paşa Bedesteni’ninde oltu taşı alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.

4.Gün Programı:

KARS

Sabah kahvaltı sonrası Kars’a doğru hareket ediyoruz. Erzurum Kars yolu üzerinde bulunan İlhanlı Hükümdarı Ebu Said Bahadır Han’ın veziri Emir Çoban Salduz tarafından 1297’de yapılan tarihi Çobandede Köprüsünü fotoğraflıyoruz. İlk durağımız olan Sarıkamış Şehitler Anıtına varıyoruz. Rehberimiz anlatımlarından ve Sarıkamış’ta etkilenmemek mümkün değil… Şehitlerimizi andıktan sonra Kars’a doğru devam ediyoruz. Kars merkeze ulaştığımızda Kars Kalesi ve Oniki Havariler Kilisesi’ne uğradıktan sonra Ani Harabelerine doğru yola koyuluyoruz. Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarından Katedral, Arpaçay, Surp Kirkor, Surp Pirgiç ve Selçuklu eserlerinden Anadolu’nun ilk camisi olma özelliğini taşıyan Menücehi Camii, Ebul Camii ve Sultan Sarayını ziyaret ettikten sonra rehberimizin yönlendirmesi ile peynir alışverişimizi yapmak için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

5.Gün Programı:

IĞDIR - VAN

Sabah kahvaltı sonrası Digor – Tuzluca üzerinden Iğdır’a varıyoruz. 5.165 m. yüksekliğindeki Ağrı Dağı eteklerinden ilerleyerek inşaatı 99 yıl süren ve ilk kalorifer sistemine sahip olan İshak Paşa Sarayı’na varıyoruz. Rehberimizin anlatımları ile bu harika sarayı keşfediyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. İshak Paşa Sarayı’nın ardından aracımıza binerek Van’a doğru yola koyuluyoruz. Van’a gelmeden Muradiye Şelalesinde çay molamızı alıp Van’a ulaşıyoruz. Van Kalesi’ni gezip, Van şehir merkezinde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize varıyoruz.

6.Gün Programı:

6.GÜN : TATVAN

Sabah kahvaltı sonrası Gevaş’a hareket ediyoruz ve bizi bekleyen teknelerimiz ile Van Gölündeki Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. (Ekstra) Taş işçiliği ile ünlü Akdamar Kilisesini gezdikten sonra Gevaş’a geri dönüyoruz. Burada göl kenarında alacağımız öğle yemeği molasından sonra Tatvan’a hareket ediyoruz. Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na bizleri bekleyen minibüsler ile çıkıyoruz. (Ekstra) Nemrut Dağı’nın zirvesinden bir yandan Van Gölü’nün eşsiz manzarası, bir yandan Büyük Krater Gölü^nü fotoğraflayıp Tatvan’a dönüyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.

7.Gün Programı:

7.GÜN : ELAZIĞ

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin anlatımları eşliğinde Muş – Bingöl yolu üzerinden Bitlis’i (panoramik) görerek bal alışverişimizi yapmak üzere kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Elazığ’a ulaşıyoruz. Elazığ şehir merkezi üzerinden eski yerleşim alanı Harput’a ulaşıyoruz. Harput Kalesi, Kurşunlu Camii, 12. Yy.da Artuklu Hükümdarı tarafından yapılmış olan Ulu Camii, Eski Süryani Kilisesini ve Meryemana Kilisesini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

8.Gün Programı:

MALATYA - SİVAS

Sabah kahvaltı sonrası, Kömürhan Köprüsü üzerinden geçerek Malatya’ya varıyoruz. Panoramik Malatya turumuzun sonrasında kuru kayısılarımızı alarak, cinslerini yurtdışına çıkartmak yasak olan ve yaptıkları çobanlık ile bilinen kangal köpeklerini görmek üzere Kangal ilçesine varıyoruz. Kangal Köpek Çiftliklerini ziyaret edip, eğitmenlerinden nasıl yetiştirildiklerini öğrendikten sonra Sivas merkeze doğru yola koyuluyoruz. Sivas merkezde tarih turumuza başlıyoruz. Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Sivas Ulu Cami, Gök Medrese ve Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi gezeceğimiz yerler arasındadır. Merkezde yöresel alışverişlerinizi yapmanı için vereceğimiz kısa molamızın ardından akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.

9.Gün Programı:

ÇORUM – ANKARA - İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası Anadolu tarihinin en önemli medeniyetlerinden Hititlerin başkenti Hattuşa’ya gidiyoruz. Hattuşaş Kenti’nde Aslanlı, Sfenksli, Kral Kapısı ile Büyük Tapınak ve Saray Binalarından sonra, Hititlerin en önemli tapınma merkezi olan Yazılıkaya Açık Hava Mabedini görüp İzmir’e doğru Kırıkkale – Sungurlu – Ankara – Afyon güzergahında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakıyor, bir dahaki BELLİMA TUR organizasyonlarında buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece Otellerde Konaklama

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 7 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri (Müze Kart)

Tekne ve Nehir Turları

Tüm Öğle Yemekleri

1.Gün Sabah Kahvaltısı

9.Gün Akşam Yemeği

Kars’ta Yöresel Kafkas Gecesi (Katılım rezervasyon esnasında bildirilmelidir.)

BİLMENİZ GEREKENLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

* Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

* Turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır. Lütfen TARİHLER VE FİYATLAR kısmını inceleyiniz.


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 155

ANKARA – AMASYA – TOKAT – ERZİNCAN – ERZURUM – KARS – IĞDIR – VAN – TATVAN – ELAZIĞ – BİTLİS - MALATYA– SİVAS – ÇORUM

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece Otellerde Konaklama

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 7 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri (Müze Kart)

Tekne ve Nehir Turları

Tüm Öğle Yemekleri

1.Gün Sabah Kahvaltısı

9.Gün Akşam Yemeği

Kars’ta Yöresel Kafkas Gecesi (Katılım rezervasyon esnasında bildirilmelidir.)

Konaklama Bilgisi

7 GECE OTEL KONAKLAMASI

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

1399.00

1369

1749

(0 - 6) 699.00

(7 - 12) 1.049

TAKSİT SEÇENEKLERİ-->>

TUR TARİHLERİMİZ                 : 5 – 13 NİSAN 2019 | 19 – 27 NİSAN 2019

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL     : 31 MAYIS – 8 HAZİRAN 2019

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız