İzmir Çıkışlı İstanbul Turu Şile, Ağva, Büyük Ada ile Birlikte

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

İzmir çıkışlı İstanbul... Şile, Ağva ve Büyük Ada ile birlikte eşsiz bir tur. 5* Otel sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil konaklama kalitesi 2 gece 3 gün.

1.Gün Programı:

.

İZMİR ÇIKIŞLI İSTANBUL TURU 2 GECE

3 GECE 4 GÜN – 2 GECE 5* LIONEL HOTEL’DE KONAKLAMA FARKI

OTEL’DE SABAH KAHVALTI – AKŞAM YEMEĞİ DAHİL 429 TL.

AĞVA – ŞİLE – POLONEZKÖY – BÜYÜK ADA TURLARI DAHİL

*Tüm tur tarihleri en altta yazmaktadır.*

TUR PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

1.GÜN                   : Buluşma ve Hareket

Değerli misafirlerimiz, sizleri 19:00 ÜÇKUYULAR SHELL, 19:15 ÜÇYOL OTOBÜS YAZIHANELERİ ÖNÜ, 19:30 SABANCI ÖNÜ, 19:45 LOZAN MEYDANI, 20:00 BORNOVA EGE ÜNİ. KAMPÜS ÖNÜ, 20:20 KARŞIYAKA ANIT KARŞISI, 20:30 BOSTANLI İSKELE KARŞISI ( TİYATRO TRAMWAY DURAĞI ) alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün Programı:

Ağva – Şile – Polonezköy - Büyükada

Değerli misafirlerimiz, sabah saatlerinde ilk varış noktamız olan Ağva‘ya geliyoruz. Marmara bölgesinin doğa ile iç içe olan ufak kasabalarından biri Ağva’da sabah kahvaltımızı alıyor ve dileyen konuklarımızla ekstra olarak Göksu Deresi’nde motorlarla tekne turu yapıyoruz. Ardından otobüslerimizdeki yerimizi alıp, yeşil kanyonlardan geçip doğayı seyrederek Şile’ye ulaşıyoruz. Şile’de kısa bir mola vererek Bölge’nin ismiyle nam yapmış Şile Bezi alışverişi yapıyoruz. Tarihi Feneri ve sahilinde kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’un gözde tatil köylerinden biri olan, Polonezköy’e ulaşıyoruz. Merkezinde vereceğimiz serbest zaman ve yürüyüş molasının ardından, Polonezköy’den ayrılarak, Bostancı’ya gidiyoruz. Ardından Marmara’nın o güzel manzarası eşliğinde havasını ve denizini içimize çekerek, İstanbul’a gidip de yemeden dönmek olmaz “Balık-Ekmek” in tadına bakma fırsatı buluyor ve sonrasında Büyükada Vapuru’na geçiyoruz. Şarkılara konu olan yıllarca dilimizden düşürmediğimiz vapurda geçireceğimiz keyif dolu dakikaların ardından Büyükada’ya ulaşıyoruz. Zaman zaman Faytonla zaman zaman bisikletle bazen de yürüyerek keşfedeceğimiz Büyükada sokakları, evleri, havası ile bizleri büyüleyecek, belki de alıp bizi o özlediğimiz geçmiş zamanlara götürecek. Vapur saatimiz geldiğinde iskelede buluşarak Büyükada’ya veda ediyor ve keyifli bir vapur yolculuğu sonrasında iskeleye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alıyor, otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..

3.Gün Programı:

Çamlıca Tepesi - Beylerbeyi Sarayı - Kız Kulesi – Üsküdar - Boğaz’da Tekne Turu - Galata Kulesi - Tarihi Tünel - İstiklal Caddesi – Taksim - Kumkapı Eğlencesi

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, ÇAMLICA TEPESİ’ne gidiyoruz. Yahya Alphonse de Lamartine’nın "Dünyaya son kez bakacaksın deseler bu bakışı, İstanbul'un Çamlıca'sından isterdim." dediği gibi biz de İstanbul manzarasına doyuyor ve BEYLERBEYİ SARAYI’nı ziyaret ediyoruz. Bir yazlık saray olarak inşa edilen bahçeleri, köşkleri ile farklı bir yapı olan saray ziyaretimiz sonrası Üsküdar’a gider iken Anadolu yakasının güzelliklerine tanıklık ediyor ve Salacak’a ulaşıyoruz. Motorlarla (ekstra) KIZ KULESİ’ne geçiyor (hava şartları ve yoğunluk duruma göre gerçekleştirilecektir.) ve muhteşem efsanesini hatırlıyoruz. Tarihi Yarımada ve Boğaz’ı bir de buradan izliyor, İstanbul silüetini hafızalarımıza kazıyoruz. Bu güzel dakikaların ardından Tarihi Yarımada’ya tekrar dönerek İstanbul’un yine sembollerinden GALATA KULESİ’ne gidiyoruz. Boğazın, Haliç’in eşsiz manzarasını izliyor ve Hazarfen Ahmet Çelebi’nin nasıl uçtuğunu hayal ediyoruz. Ardından İstanbul anılarımızda en özel yeri alacaklardan BOĞAZ TURU (ekstra)’na rehberimiz eşliğinde çıkıyoruz. Avrupa ve Asya’nın Sahilleri’ni, sahildeki görkemli ve tarihi yalıları tekneden seyrederken Boğaz’ın keyfini doyasıya çıkarıyoruz.  Daha sonra dünyanın en eski 2. Toplu Yeraltı Toplu Taşıma sistemi olan TARİHİ TÜNEL ile Karaköy’den Beyoğlu’na gidiyoruz. SAINT ANTOINE KİLİSESİ, ELHAMRA SİNEMASI, GALATARAY LİSESİ, ÇİÇEK PASAJI, MISIR APARTMANI, İNCİ PASTANESİ, AYIA TRIAS KİLİSESİ, VEBA HASTANESİ ve Taksim’e ismini veren MAKSEM’i görerek İSTİKLAL CADDESİ’ni keşfediyor, TAKSİM MEYDANI’na ulaşıyoruz. Ünlü Heykeltıraş Pietro’nun yapmış olduğu heykelde İstanbul Hatıra Fotoğrafı çektirdikten sonra akşam yemeği için sazıyla, sözüyle, eğlencesiyle meşhur Kumkapı eğlencesi’ni doyasıya yaşamak için restauranta gidiyoruz. Yemeğimizi alıp, eğlenip güzel bir geceyi noktalayarak otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün Programı:

Dolmabahçe - SultanAhmet Camii - Ayasofya Kilisesi - Topkapı Sarayı - Hipodrom - At Meydanı - Yerebatan Sarnıcı - İzmir

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız, Dolmabahçe Sarayı’na gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Atamızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek sarayı geziyoruz. Ardından Tarihi Yarımada’yla gezimize başlıyoruz. Dünyanın en büyük 3. kilisesi olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen Aya Sofya Müzesini rehberimizden detaylarıyla öğrendikten sonra Yerebatan Sarnıcı’na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa’nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı’na doğru yürüyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Doğu Roma’nın başlangıç noktası sayılan Milion Taşı’nı ve Su Terazisi’ni görüyoruz. Hipodrom’daki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş(obelisk), Yılanlı(burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam edecek. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restaurantımıza geçiyoruz. Yemeğimizi yiyip, enerji depoladıktan sonra turumuzun ikinci kısmıyla devam ediyor ve yapıldığı dönemin tek 6 minareli cami olma özelliği taşıyan Sultanahmet Camii’ni geziyoruz. Muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii’ni dolaştıktan sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra, doğanın İstanbul’a bahşettiği en güzel manzarayla dönüş yolculuğumuza başlıyor ve akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi, Bellima Tur’un diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz. Hoşçakalın.

OTELİMİZ             : 5* LIONEL OTEL - http://www.lionelhotel.com.tr/

Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.

Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte katılımlarda geçerlidir.

Tur aracı tura katılımcı sayısına göre belirlenebilir.

TUR TARİHLERİ:

  • 19-22 EKİM 2017
  • 16-19 KASIM 2017
  • 29 ARALIK 2017 - 1 OCAK 2018 ( YILBAŞI TURU )
  • 25-28 OCAK 2018 ( SÖMESTR )
  • 1-4 ŞUBAT 2018 ( SÖMESTR )


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 155

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

2 Gece 5 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 2 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Seyahat Güvence Paketi

Araç İçi İkramlar

Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri (Müze Kart 50 TL.)

Öğle Yemekleri

İlk Gün Kahvaltı

Son Gün Akşam Yemeği

Yöresel Eğlenceler

Otel’de Yapılan Ekstralar

Minibüs, Tekne ve Teleferik Ücretleri

Konaklama Bilgisi

5* LIONEL OTEL - http://www.lionelhotel.com.tr/

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

429.00

409.00

519.00

(0 - 2) 219.00

(3 - 12) 324.00

TAKSİT SEÇENEKLERİ>>

2017 TUR TARİHLERİMİZ:

  • 19-22 EKİM 2017
  • 16-19 KASIM 2017
  • 29 ARALIK 2017 - 1 OCAK 2018 ( YILBAŞI TURU )

2018 TUR TARİHLERİMİZ:

  • 25-28 OCAK 2018 ( SÖMESTR )
  • 1-4 ŞUBAT 2018 ( SÖMESTR )

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız