İzmir Çıkışlı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

Mavinin En Mavisine, Yeşilin En Yeşiline ve Kültürün En Keyiflisine Yolculuk ...

1.Gün Programı:

.

İZMİR ÇIKIŞLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

2 GECE YAYLA KONAKLAMA FARKI İLE TOPLAM 5 GECE KONAKLAMA

AYDER YAYLASI – BORÇKA – KARAGÖL – GİRESUN ADASI FARKI

5 Kahvaltı, 5 Akşam Yemeği Fiyata Dâhil 879 TL.

 TUR TARİHLERİ: 15 TEMMUZ |29 TEMMUZ |12 AĞUSTOS

TUR PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

1.Gün Programı   : İzmir – Samsun ( Gece Yolculuğu )

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalarımız ile birlikte yapacağımız yolculuk sonrası sabah saatlerinde Samsun’a ulaşıyoruz.

2.Gün Programı:

Samsun – Ordu veya Fatsa ’da Konaklama

Samsun’a ulaştığımız zaman 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan 18 silah arkadaşıyla inerek Kurtuluş Savaşını başlatan ilk genelgeyi okuduğu yer olan bu anlamlı şehirde Atatürk Anıtı ve İlk Adım Anıtı’nı görüyor ve Bandırma Vapuruna gidiyoruz. Atamızın Samsun’a ilk gelişinde ve daha sonraki gelişlerinde kaldığı zamanın Mantika Palası olan ve 19 Mayıs 2006 yılında yeniden düzenlenerek açılan Gazi Müzesini geziyoruz. Daha sonra Kent Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Amazon kadınlarının canlandırmasının yapıldığı Amazon müzesini görüp Samsun’dan ayrılıyoruz. Karadeniz’de deniz kıyısına yapılmış tek kilisesi olan, Rumlar ve Gürcüler tarafından inşa edilmiş olan Yason Kilisesine gidiyoruz. Daha sonra Ordu şehir merkezinde bulunan Paşaoğlu Konağını geziyoruz. Konak gezimiz sonrasında, adına şarkılar yazılmış olan, Ordu kentinin sembolü olan ‘’Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı’’ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşliğinde fotoğraf çekebilmek için serbest zamanın ardından Fatsa’da konaklama. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Programı:

Giresun – Sürmene – Ayder Yaylası’nda Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana Tüneli’nden geçiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından sütlacıyla meşhur Hamsiköy’ü panoramik olarak görüp sütlaç molası veriyoruz. Sütlaç molamız ardından, Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ’ın eteklerine, en sarp yerinde yer alan Sümela Manastırı’nı panoramik olarak görüyoruz. Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Molamızın ardından Trabzon’un meşhur ilçesi olan Sürmene’ye ulaşıyoruz. Sürmene, denince akla ilk gelen şet mutfaklarımızda işlemlerimizi oldukça kolaylaştıran ve Dünya çapında üne sahip olan, koleksiyon parçalarının da bulunduğu özel yapım Sürmene bıçağını alabileceğimiz bir noktada hem Sürmene bıçağının özelliklerini öğreniyor hem de alışveriş imkânı buluyoruz. Daha sonra Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Yaylaların sultanı olarak adlandırılan ve kaplıcalarıyla ünlü Ayder yaylasını gezip, Gelin Tülü Şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molasından sonra Ayder’de doğa ile iç içe kalabilmeniz için yeterli serbest vakit veriyoruz. Serbest zaman sonrasında yayla otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

4.Gün Programı:

Batum – Borçka – Karagöl – Rize veya Uzungöl Çevresi Yaylarları’nda Konaklama

Sabah otelimizde erken saatlerde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Şehir merkezinde yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Ardından, tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykelini, Avrupa Meydanı, Aziz Nikola Kilisesi, şehir parkı, Opera meydanındaki Poseidon anıtı ve Batum Limanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp tekrar geri dönüyoruz. Daha sonra Gürcistan sınırında bulunan farklı yaşam alanlarını içinde barındıran doğal güzelliğini korumuş, el değmemiş Borçka’ya ulaşıyoruz. Borçka’ya vardığımız da minibüslerimiz ile Karagöl’e ulaşıyoruz. Denizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19 y.y da heyelan sonucu Klaskur Deresi’nin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çaylarınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Daha sonra buradan ayrılarak Rize’ye otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

BATUM İLE İLGİLİ SAYFANIN EN AŞAĞISINDAKİ BİLGİLENDİRME KISMINI LÜTFEN OKUYUNUZ.

5.Gün Programı:

Rize – Trabzon veya Zigana Çevresi Yaylaları’nda Konaklama

Otelde alınan kahvaltı sonrasında, Rize ve köylerindeki genç kızların ekonomik kalkınmasına yardımcı olmak amacıyla yeniden canlandırılan ‘’feretiko’’(Rize bezi) dokumacılığını öğrenip alışveriş yapacağımız bir noktada mola veriyoruz. Rize Kalesini panoramik olarak görüp yolumuza devam ediyoruz. Arap turistlerin cennet diye adlandırdığı ve akın ettiği, yıllarca evlerimizdeki takvim yapraklarını süsleyen Haldizen dağları içerisinde alüvyal birikmesi sonrası Solaklı deresinin oluşturduğu 1090 metre yükseklikte bulunan Uzungöl’e ulaşıyoruz ve çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında serbest zaman veriyoruz. Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan ve alternatif tıbbın vazgeçilmez unsurlarından olan meşhur Karadeniz balının hem tadına bakıyor hem de satın alma imkanı buluyoruz. Uzungöl’den ayrılıp yolumuzun üzerinde bulunan, Doğu Karadeniz’de bölgenin ekonomik gelir unsurları içerisinde en yukarıda yer alan çay bitkisinin hangi aşamalardan geçerek sofralarımıza ulaştığını öğrenebileceğimiz Sürmene'deki çay fabrikasında hem çaylarımızı yudumluyoruz hem de bilgi alıyoruz. Çay fabrikası gezimiz sonrasında Trabzon merkeze ulaşıyoruz. İlk gezi durağımız Ayasofya oluyor. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan, İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapı bir dönem müze olarak kullanılan ve şuan camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofya’sını geziyoruz. Gümüş, telkari, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve bayanlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini, bölgedeki en büyük gümüş atölyesine gidip öğreniyoruz. Soğuksu tepesindeki Art Neuve(Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6.Gün Programı:

Trabzon – Giresun Adası Turu - Giresun’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası turizme yeni kazandırılan karadan 1.6 km açıkta bulunan Giresun Adası’na tekne ile geçiyoruz. 40.000 metrekare alana sahip olan ada da 71 tür doğal otsu ve odunsu bitki türü bulunmaktadır. Birçok efsaneye mekân olmuş olan bu adanın en bilinen efsanesi ise Herkül’ün Altın post ise en çok inanılan efsanesidir. Daha sonra Giresun kalesi ve Giresun adasını panoramik olarak görüyoruz. Yolumuz üzerinde Giresunluların geçim kaynağının önemli bir bölümünü oluşturan, dünyanın en kaliteli fındığı olarak kabul edilen ve antik çağ yazarlarının kaynaklarında ‘’orduları ayakta tutan Kerasus Yemişi’’ olarak adlandırdığı Giresun fındığını alabileceğimiz uygun bir noktada alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün Programı:

Amasya – Çorum - İzmir

Sabah kahvaltı sonrası Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel olan bu şehirde ilk olarak, Helenistik Döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin su kanallarını görerek başlıyoruz. Dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya da şehzadelik yapmış ve Osmanlıya padişah olmuş sultanlarımızdan Sultan II. Beyazid Külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Yeşilırmak, Sivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. yy. konaklarının Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena dağına oyularak tapınak görüntüsü aldığını ve Amasya Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ferhat ile Şirin efsanesiyle hafızalara neden unutulmaz biçimde kazındığı ve Şehzadeler parkındaki padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Amasya’da otelimize yerleşiyoruz. Amasya’dan ayrılarak Çorum’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde yapacak olduğumuz leblebi alışverişi sonrası İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım ve Çevre Gezileri

5 Gece Otel Konaklaması

Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 5 Akşam Yemeği

Ayder, Zigana, Uzungöl Yayla Ulaşımları

Batum’a Ulaşım ve Batum Turu

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yöresel Eğlenceler, Öğle Yemekleri, İlk Gün Kahvaltı, Son Gün Akşam Yemeği, Otel’de Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Ücretleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı 16 TL.

Sağlık Sigortası 10 TL. ( İsteğe Bağlı )

Tekne Turları, Minibüs Ücretleri

Limonsuyu 40 TL. ( Konaklama olur ise Zorunlu )

Zilkale Yaylası 40 TL. ( Zorunlu )

Borçka Karagöl 40 TL. ( Zorunlu )

BİLMENİZ GEREKENLER

Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.

Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

BİLGİLENDİRME
* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir. Bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

* Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kağıda sararak yanınıza alabilirsiniz.
* Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden BELLİMA TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur)
* Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan Hükümeti’nin pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşları, Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri halinde, Gürcistan’a da TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.

* Batum’a geçilecek günde sınır kapısında yaşanacak yoğunluk nedeniyle, sabah otelden erken çıkış yapılabilir. Ya da aynı şekilde akşam otele ço geç giriş yapılabilir. Bu durumda otelde sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği alınamayabilir. Bu durumda Bellimatur’un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır, Misafirlerin tazminat hakkı yoktur. Otellerde sabah kahvaltı saati 07.00 – 10.00 arasıdır. Akşam yemeği saati ise 19.00 – 21.30 arasıdır.
* Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup, konaklamaların tümü otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
* Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Konuyla ilgili bilgilendirme rehberiniz tarafından sizlere yapılacaktır.
* Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
* Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

 

AYDER YAYLASI – BORÇKA – KARAGÖL – GİRESUN ADASI FARKIYLA

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım ve Çevre Gezileri

5 Gece Otel Konaklaması

Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 5 Akşam Yemeği

Ayder, Zigana, Uzungöl Yayla Ulaşımları

Batum’a Ulaşım ve Batum Turu

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Yöresel Eğlenceler, Öğle Yemekleri, İlk Gün Kahvaltı, Son Gün Akşam Yemeği, Otel’de Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Ücretleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı 16 TL.

Sağlık Sigortası 10 TL. ( İsteğe Bağlı )

Tekne Turları, Minibüs Ücretleri

Limonsuyu 40 TL. ( Konaklama olur ise Zorunlu )

Zilkale Yaylası 40 TL. ( Zorunlu )

Borçka Karagöl 40 TL. ( Zorunlu )

Konaklama Bilgisi

4 YILDIZLI ŞEHİR OTELLERİ VE BELEDİYE BELGELİ YAYLA OTELLERİ

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

879.00

879.00

1099.00

(0 - 2) 99.00

(3 - 12) 459.00

TAKSİTLER>>

TUR TARİHLERİ: 15 TEMMUZ |29 TEMMUZ |12 AĞUSTOS

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız