İzmir Çıkışlı Kuzey Balkanlar Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

23 Haziran 2017 İzmir'den Çıkış, 01.07.2017 İzmir'e Varış

1.Gün Programı:

.

KUZEY BALKANLAR TURU

Bulgaristan – Sırbistan – Romanya

Transilvanya, Novi Sad ve Tüm Turlar Fiyata Dâhil, Ekstra Tur Yok!!

23.06.2017 Çıkış – 30.07.2017 Dönüş! Oteller’de Akşam Yemeği Dâhil

İzmir Çıkışlı Otobüs ile Kişi Başı 390 €/SABİT FİYAT – 9 TAKSİT İMKÂNI

Buluşma ve Hareket : Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

1.Gün Programı: Kapıkule – Plovdiv ( Filibe ) – Sofya’da Konaklama

Pasaport işlemlerimiz sonrası ilk olarak Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Araç içerisinde firmamızın ikramı olan kahvaltımızı yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro,  Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt Djumaya camisi, Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler arasındadır. Şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman sonrası METRO MARKET’e uğrayıp  alışverişimizi tamamladıktan sonra Sofya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.  SOFYA' ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz yerel restaurant’da ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası turuna katılabilirler.(30EUR)

2.Gün Programı:

Sofya – Niş – Belgrad’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bulgaristan’a veda ediyor, Sırbistan’a merhaba diyoruz. Niş kentinde kısa bir mola sonrası Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’a varıyoruz. Yeni Belgrad, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve meclis binası ilk olarak göreceğimiz yerler. Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Meydan’ın içerisindeki Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad Galibi Heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi görülecek yerlerdir. Kale Meydan’ı gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

Belgrad – Novi Sad - Belgrad’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Voyvodina Eyaleti'nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi'dir. Muhteşem nehir manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüş turumuzun ardından Novi Sad şehir merkezine gidiyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Belgrad’daki otelimize geri geliyoruz.

4.Gün Programı:

Belgrad - Cluj’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Macaristan’dan ayrılmak üzere yola çıkıyoruz. Romanya’ya giriş yaparak Cluj şehrine geliyoruz. Star Wars filminin çekildiği Turda Tuz Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Tüm beklentilerinizi bir kenarı bırakın ve bir tuz madeni insanı ne kadar şaşırtabilir demeyin. Tamamen tuzlardan oluşan duvarların arasından geçerken oluşan desenler, bir birinden farklı özellikte ve isimler verilmiş olan tuz odalarını görüyoruz. Panoramik Cluj Şehir Turu sonrası otelimize yerleşiyoruz.

5.Gün Programı:

Turda – Sibiu - Braşov’te Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Daha sonra 2007 Avrupa Kültür Başkenti seçilen, 1940’ların Alman mimarisinin etkin olduğu, yine aynı dönemin en zengin ve en büyük kentlerinden birisi olan Sibiu’ya varıyoruz. Burada ilk olarak pazar yerinin kurulduğu, kent meydanı olan Piata Mare’yi görüyoruz. Daha sonra üçkağıtçı tüccarların, aşklarının sonsuza dek süreceğini söyleyen çömez aşıkların buluşma noktası olduğu rivayet edilen Yalancılar Köprüsü’nü görüyoruz. 13.Yüzyıldan kalma merdivenli pasajların ve arkların olduğu çok güzel renkli sokakları görüyoruz. Daha sonra Braşov’a devam ediyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Programı:

Braşov – Bükreş’te Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bükreş kentine varıyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bu turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini, görüyoruz. Turumuz sonrası otelimize geri dönüyoruz.

7.Gün Programı:

Bükreş - Varna’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası yolculuğumuza başlıyoruz. Romanya’dan ayrılarak ilk giriş yaptığımız ülke olan Bulgaristan’a giriş yaparak Bulgaristan’ın Karadeniz kıyılarında kalan şehirleri göreceğiz. İlk olarak Varna’ya varışımız ile birlikte Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası Clublar, Barlar, Cafeler ve enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz.

8.Gün Programı:

Varna – Burgas – Kapıkule – Edirne ve İzmir’e Geri Dönüş Yolculuğu

Sabah kahvaltı sonrası Varna’dan yola çıkarak Burgas’a varıyoruz. Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseber’da ziyaretlerimiz sonrası ülkemize giriş yapmak üzere Kapıkule Sınır Kapımıza doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Sınır’da giriş-çıkış işlemleri sonrası hasret bitiyor ve ülkemize giriş yaptıktan sonra İzmir’e doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 

9.Gün Programı:

İzmir'e Varış.

Molalar ile birlikte yapacak olduğumuz yolculuk sonrası sizleri aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonrası turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde Sabah Kahvaltısı

Otellerde Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Araç İçi İkramlar

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle Yemekleri

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 10 € )

 

 

 


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 121

Bulgaristan

Sırbistan

Romanya

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde Sabah Kahvaltısı

Otellerde Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Araç İçi İkramlar

Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 10 € )

Konaklama Bilgisi

4* Oteller

*Görüntülemek istediğiniz periyodun tarihinin üzerine tıklayabilirsiniz


Notice: Undefined variable: fiyat_son in /home/bellima/public_html/gezgin/siniflar/class.gezgin.php on line 924

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/bellima/public_html/detay.php on line 172
*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız