İzmir Çıkışlı Mega Balkan Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

İzmir çıkışlı otobüs ile 6 gece Otel konaklamalı, akşam yemekleri dahil ekonomik bir Balkan Turu alternatifidir.

1.Gün Programı:

.

İZMİR ÇIKIŞLI MEGA BALKAN TURU

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ - HIRVATİSTAN –

BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN

Dubrovnik, Kotor Turları Fiyata Dahidir.

6 SABAH KAHVALTISI – 6 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DÂHİL!

TÜM TARİHLER TEK FİYAT 299 €’dan itibaren. 9’a Varan Taksit İmkânı ile

TUR TARİHLERİMİZ: 04 AĞUSTOS | 12 AĞUSTOS | 18 AĞUSTOS | 26 AĞUSTOS |1 EYLÜL | 9 EYLÜL |15 EYLÜL |23 EYLÜL |29 EYLÜL |7 EYLÜL | 13 EKİM |21 EKİM | 27 EKİM

TUR PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

1.Gün Programı                    :Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

2.Gün Programı:

KAVALA – ÜSKÜP’TE KONAKLAMA

Yolculuğumuzun ardından İpsala’da pasaport işlemleri sonrası sabaha karşı Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcine üzerinden meşhur Kavala kurabiyecisinde kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra Kavala Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kavala Kalesi, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi, Evi ve Heykeli görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Makedonya’ya giriş yaparak Üsküp’e varıyoruz. Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

ÜSKÜP - BELGRAD’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrasında Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrası Belgrad’a varışımız ile birlikte Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

4.Gün Programı:

BELGRAD – SARAYBOSNA’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Saraybosna’ya doğru devam ediyoruz. Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintiye başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisini ziyaret ediyoruz. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

5.Gün Programı:

SARAYBOSNA – MOSTAR – TREBINJE ÇEVRESİNDE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Buna nehri kıyısından muhteşem manzaralar eşliğinde Mostar Şehrine yola çıkıyoruz. Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü görüyoruz. Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerine rehberimizin anlatımları ile şahit oluyoruz. Koski Mehmet Bey Cami’nden Mostar Köprüsünü izledikten sonra Blagaj’a doğru devam ediyoruz. 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz. Doğa harikası bir yerde bulunan bu tekke sizi çok etkileyecek. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Programı:

DUBROVNİK – KOTOR – BUDVA – PODGORICA VEYA ISKODRA’DA KONAKLAMA

Sabah Kahvaltısı sonrası UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan Dubrovnik’te surları, Onofrio Çeşmeleri’ni, Stradun Caddesi’ni, Saat Kulesi’ni, Dük Sarayı’nı, Gundulic Anıtı’nı, Dubrovnik Merdivenleri’ni, Sv. Vlah ve Sv.Ignatius Kiliseleri’ni görüyoruz. Serbest zaman sonrası şirin bir ortaçağ şehri olan Kotor'da Meydan, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuça ailesinin rezidansını, St.Jhon şövalyelerinin kilisesini görüyoruz. Panoramik olarak Budva’yı gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

7.Gün Programı:

TIRAN – OHRİD’DE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Arnavutluk’ın başkenti Tiran’a panoramik bir şehir turu ve öğle yemeği için uğruyoruz. Daha sonra Makedonya’nın incisi, UNESCO koruma mirası listesinde olan Ohrid’e varıyoruz. Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra akşam yemeği ve otele yerleşme.

8.Gün Programı:

OHRID – MANASTIR – SELANIK – İPSALA ( GECE YOLCULUĞU )

Sabah kahvaltı sonrası elmaları ile meşhur Resne kasabasından geçerek Manastır’da bulunan Atatürk’ün okuduğu şimdi müze olarak hizmet veren Askeri İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda serbest zaman sonrası Selanik’e doğru devam ediyoruz. Selanik’te Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ziyaretleri sonrası Atatürk Evi’ni gördükten sonra İpsala sınır kapısına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Pasaport işlemleri sonrası gece yolculuğu ile İzmir’e doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

9. Gün Programı:
İPSALA - İZMİR

Sabah saatlerinde sizleri aldığımız noktalara geri bırakarak bırakarak bir sonraki turumuz da görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

6 Gece Otel Konaklaması

Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 6 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu İflas Maddeli Seyahat Güvence Paketi ( 15 € )

Kotor ve Dubrovnik Giriş Ücreti ( 10 € )

Ekstra Turlar: Yeterli vakit olması durumunda, rehberinizin organize edeceği turlardır.

Katılmak zorunlu değildir.

Matka Kanyonu Turu 10 €, Belgrad Nehir Gezisi 15 €, Ohrid Gölü Tekne Turu 10 €, St. Naum Turu 15 €

Belgrad’da Sırp Eğlencesi 25 € : Yemekli ve İçkili

Ohrid’de Makedon Gecesi 25 € : Yemekli ve İçkili

Saraybosna’da Boşnak Gecesi 25 € : Yemekli ve İçkili

ÖNEMLİ BILGILENDIRME: LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUMADAN TURA KAYIT YAPTIRMAYINIZ.
***TURUMUZA KAYIT YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZ BU BİLGİLENDİRMEYİ OKUMUŞ OLARAK KABUL EDİLECEKTİR***

- Turumuzda 50 € kapora ile fiyat ve koltuk güvencesi bulunmaktadır. Fakat bunun için 50 € kapora ile birlikte 20 € İPTAL-DEĞİŞİKLİK sigortası yapılması gerekir. Bunu yaptıran misafirlerimiz yurtdışı turundan 7 gün (168 saat) öncesinde hiç bir neden, rapor vs belirtmeden turunu iptal edebilir, aynı turun başka bir tarihine müsaitlik var ise sezon fiyatı farkı olmadan geçiş yapabilir. Otobüs koltuk numarası değişebilir.
Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.
Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.
Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
​Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.
- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Bulgaristan vizesi veya Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir.
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Bellima tur sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel  tarafından Belllima Tur en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için Bellima Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Bellima Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
- Bellima Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bellima Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satın almış sayılır.
 

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evrak Listesini İndirmek içinWORD PDF


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 155

YUNANİSTAN, MAKEDONYA, SIRBİSTAN, BOSNA HERSEK, HIRVATİSTAN, KARADAĞ, ARNAVUTLUK

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

6 Gece Otel Konaklaması

Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 6 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu İflas Maddeli Seyahat Güvence Paketi ( 15 € )

Kotor ve Dubrovnik Giriş Ücreti ( 10 € )

Konaklama Bilgisi

6 GECE OTEL KONAKLAMASI

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

299.00

299.00

419.00

(0 - 2) 59.00

(3 - 12) 219.00

TAKSİT SEÇENEKLERİ>>

TUR TARİHLERİMİZ: 08 TEMMUZ | 22 TEMMUZ | 29 TEMMUZ | 12 AĞUSTOS | 19 AĞUSTOS | 09 EYLÜL | 16 EYLÜL

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız

Benzer tur bulunamadı!