İzmir Çıkışlı Mini Balkan Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

Yoğun iş temposundan gezmeye fırsat bulamıyorsanız ya da uzun yolculuklar size göre değilse Mini Balkan Turu tam size göre.

1.Gün Programı:

,

İZMİR ÇIKIŞLI MİNİ BALKAN TURU FIRSATI

YUNANİSTAN–MAKEDONYA–BULGARİSTAN

SOFYA – ÜSKÜP – OHRİD - SELANİK

**ZORUNLU EKSTRA TUR YOK**

TÜM TARİHLER TEK FİYAT 189 €’dan itibaren. 9’a Varan Taksit İmkânı ile

2018 TUR TARİHLERİMİZ: 15 NİSAN | 29 NİSAN | 13 MAYIS | 27 MAYIS | 14 HAZİRAN | 15 TEMMUZ

29 TEMMUZ | 12 AĞUSTOS | 26 AĞUSTOS | 23 EYLÜL | 14 EKİM

TUR PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

1. Gün Programı:
İZMİR – ÇANAKKALE – GELİBOLU - KAPIKULE

Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içerisinde Türkiye’nin en büyük Atatürk Fotoğrafları arşivlerinden birine sahip olan Sayın Ahmet Gürel’in fotoğrafları ve sunumu ile Çanakkale, Gelibolu üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

 

2.Gün Programı:

KAPIKULE – SOFYA – ÜSKÜP’TE KONAKLAMA

Yolculuğumuzun ardından Bulgaristan'ın başkenti SOFYA'ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği sonrası Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşla Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

ÜSKÜP – KALKANDELEN – OHRİD’DE KONAKLAMA

Sabah kahvaltısı sonrası katılmak isteyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra (5 €) MATKA KANYON turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kalkandelen’e doğru devam ediyoruz. Harabati Baba Tekkesi ve Alaca Cami görülecek yerler arasındadır. Daha sonra UNESCO koruma mirası listesinde olan Ohrid’e varıyoruz. Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Ohrid’de düzenleyeceğimiz ekstra (10 €)  tekne turunda Ohri’nin güzelliğini rehberimizin anlatımı ile bir de gölden bakarak görebilir, eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Serbest zaman sonrası otele yerleşme.

4.Gün Programı:

OHRİD – MANASTIR - SELANİK’TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Ohrid Gölü’nün kaynak noktası olan doğa harikası ekstra (15 € Gondol Gezintisi Dâhil) St. Neum’a turumuzu gerçekleştirebiliyoruz. Daha sonra Atatürk’ün okuduğu Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Manastır’ın meşhur sokağı Şirok’ta kısa bir serbest zaman sonrası Selanik’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Selanik’te Kordon, Beyaz Kule, bazı Osmanlı ve Bizans eserleri ile Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Aristoteles Meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra (35 €) düzenlenecek olan limitli içkili – yemekli ve canlı müzikli Taverna Programına katılabilirler.

5.Gün Programı:

SELANİK – KAVALA – GERİ DÖNÜŞ

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden geç çıkış yaparak Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Kavala kurabiyecisinde kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra kısa bir Kavala Turu gerçekleştiriyoruz. Kavala Kalesi, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ülkemize giriş yaparak yol güzergâhı üzerindeki misafirlerimizi bırakarak İzmir’e varışımız ile birlikte aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

3 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar: Sınırsız Araç içi Su, Sınırlı Sıcak İkram, Sınırlı Soğuk İkram

Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Seyahat Sağlık Sigortası ( 10 € )

Ekstra Turlar: Yeterli vakit olması durumunda, rehberinizin organize edeceği turlardır. Katılmak zorunlu değildir.

Matka Kanyonu Turu 10 €, Ohrid Gölü Tekne Turu 10 €, St. Naum Turu 15 €

Ohrid’de Makedon Gecesi 25 € : Yemekli ve İçkili

ÖNEMLİ BILGILENDIRME: LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUMADAN TURA KAYIT YAPTIRMAYINIZ.
***TURUMUZA KAYIT YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZ BU BİLGİLENDİRMEYİ OKUMUŞ OLARAK KABUL EDİLECEKTİR***

- Turumuzda 50 € kapora ile fiyat ve koltuk güvencesi bulunmaktadır. Fakat bunun için 50 € kapora ile birlikte 20 € İPTAL-DEĞİŞİKLİK sigortası yapılması gerekir. Bunu yaptıran misafirlerimiz yurtdışı turundan 7 gün (168 saat) öncesinde hiç bir neden, rapor vs belirtmeden turunu iptal edebilir, aynı turun başka bir tarihine müsaitlik var ise sezon fiyatı farkı olmadan geçiş yapabilir. Otobüs koltuk numarası değişebilir.
Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.
Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.
Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
​Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.
- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Bulgaristan vizesi veya Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir.
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Bellima tur sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel  tarafından Belllima Tur en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için Bellima Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Bellima Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
- Bellima Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bellima Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satın almış sayılır.
 

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evrak Listesini İndirmek içinWORD PDF

 


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 154

BULGARİSTAN MAKEDONYA YUNANİSTAN

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

3 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar: Sınırsız Araç içi Su, Sınırlı Sıcak İkram, Sınırlı Soğuk İkram

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Seyahat Sağlık Sigortası ( 10 € )

Konaklama Bilgisi

3 GECE OTEL KONAKLAMASI

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

189.00

189.00

239.00

(0 - 2) 19.00

(3 - 12) 99.00

TAKSİT SEÇENEKLERİ->>

TUR TARİHLERİMİZ: 15 NİSAN | 29 NİSAN | 13 MAYIS | 27 MAYIS | 14 HAZİRAN | 15 TEMMUZ | 29 TEMMUZ | 12 AĞUSTOS | 26 AĞUSTOS | 23 EYLÜL | 14 EKİM

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız