İzmir Çıkışlı Otobüs ile Balkan Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

En Yakın Tarihler: 25 Ağustos / 1 Eylül / 15 Eylül / 13 Ekim / 9 Kasım

1.Gün Programı:

.

İZMİR ÇIKIŞLI BALKAN TURU FIRSATI

YUNANİSTAN–MAKEDONYA–KOSOVA – ARNAVUTLUK-KARADAĞ - HIRVATİSTAN –

BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN - BULGARİSTAN

Dubrovnik, Kotor ve Tüm Turlar Fiyata Dâhil, Ekstra Tur Yok!!

SABAH KAHVALTI - AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL!

TÜM TARİHLER TEK FİYAT 355 €’dan itibaren.

9’a Varan Taksit İmkânı ile... Büyük Fırsat !

>> KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ <<
25 AĞUSTOS ÇIKIŞ - 03 EYLÜL DÖNÜŞ
1 EYLÜL ÇIKIŞ - 10 EYLÜL DÖNÜŞ

TUR PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Buluşma ve Hareket : Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

1.Gün Programı: 
KAVALA – SELANİK – MANASTIR – OHRİD’DE KONAKLAMA

Yolculuğumuzun ardından İpsala’da pasaport işlemleri sonrası sabaha karşı Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcine üzerinden Kavala’ya varıyoruz. Burada meşhur Kavala kurabiyecisinde kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra Koronia Gölleri, Halkidiki yarım adasının eşsiz manzaralarını izleyerek Selanik’e varıyoruz. Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ziyaretleri sonrası Atatürk Evi’ni gördükten sonra Makedonya’ya giriş yapmak üzere yola çıkıyoruz. Sınır geçişi sonrası ilk olarak Manastır’da bulunan Atatürk’ün okuduğu şimdi müze olarak hizmet veren Askeri İdadi, Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda yürüyüş ve alışveriş için serbest zaman sonrası Makedonya’nın İncisi Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. . Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra akşam yemeği ve otele yerleşme.

2.Gün Programı:

KALKANDELEN – TETOVO – ÜSKÜP’TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk olarak Kalkandelen’e uğruyoruz. İki kız kardeş tarafından yaptırılan Alaca Cami’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Harabati Baba Tekkesini görüyoruz. Öğle Yemeği sonrası Üsküp’e varıyoruz. Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

PRİŞTİNE - PRİZREN – İŞKODRA’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Kosova’ya giriş yapmak üzere hareket ediyoruz. 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından Prizren’e hareket ve 1 saatlik kısa bir yolculuktan sonra varış. Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’ de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Daha sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. ( İşkodra veya Podgorica’da Konaklama )

**Priştine'de aşırı trafik olmasından dolayı Priştine rehber insiyatifinde olup, rehber trafik bilgilerine göre Priştine panoramik turunu iptal ederek Sultan Murad Türbesi ve Prizren kısmını uygulama hakkına sahiptir.

4.Gün Programı:

BUDVA - KOTOR – DUBROVNİK – TREBİNJE’DE KONAKLAMA

Sabah Kahvaltısı sonrası Avrupa Sosyetesi’nin tatil için tercih ettiği şehirlerden birisi olan Budva’yı görüyoruz. Daha sonra küçük şirin bir ortaçağ şehri olan Kotor'da Meydan, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuça ailesinin rezidansını, St.Jhon şövalyelerinin kilisesini görüyoruz. Daha sonra sınırı geçerek Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Balkanların İncisi Dubrovnik’e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan Dubrovnik’te surları, Onofrio Çeşmeleri’ni, Stradun Caddesi’ni, Saat Kulesi’ni, Dük Sarayı’nı, Gundulic Anıtı’nı, Dubrovnik Merdivenleri’ni, Sv. Vlah ve Sv.Ignatius Kiliseleri’ni görüyoruz. Serbest zaman sonrası çok kısa bir mesafede bulunan Trebinje kentine gelerek burada akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

5.Gün Programı:

BLAGAJ – MOSTAR – POÇİTEL – SARAYBOSNA’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Blagaj’da bulunan 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz. Doğa harikası bir yerde bulunan bu tekke sizi çok etkileyecek. Buna nehri kıyısından Mostar Şehrine, Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar Köprüsü’nü seyir ve Karagöz Camisini ziyaret ediyoruz. Savaştan kalan Şehitlikleri ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası  farklı mimarisi ile dikkat çeken taş evlerden oluşan Poçitel Köyü’nü yol üzerinde ziyaret ederek Saraybosna’ya doğru devam ediyoruz. Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintiye başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisini ziyaret ediyoruz. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Programı:

BELGRAD’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrasında güne doğa harikası bir yerde yürüyüş ile başlıyoruz. Tabiat ana burayı adeta bu topraklara hediye etmiş olmalı… 36 tane su kaynağının bir arada bulunduğu Vrelo Bosna milli parkında sabah yürüyüşü yaparak güne başlıyoruz. Savaş yıllarında gelen yardımların geçirildiği ve Umut Tüneli olarak bilinen tünele giderek yakın tarihte yaşanan bu savaşın izlerini görüyoruz. Daha sonra Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrası Belgrad’a varışımız ile birlikte Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, KnezMihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

** Vrelo Bosne ve Umut Tüneli bugün gidilecek olan güzergahın tam tersinde bulunmaktadır. Kalınan Otel'in konumuna göre rehber insiyatifinde olup, rehber bu kısmı iptal etme hakkına sahiptir.

7.Gün Programı:

SOFYA’DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası SOFYA' ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Daha sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

8.Gün Programı:

PLOVDİV – KAPIKULE – EDİRNE – İZMİR’E GERİ DÖNÜŞ

Sabah kahvaltı sonrası Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro,  Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt Djumaya camisi, Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler arasındadır. Şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman sonrası METRO MARKET’e uğrayıp  alışverişimizi tamamladıktan sonra Kapıkule Sınır Kapısına gelerek giriş-çıkış işlemleri sonrası hasret bitiyor ve ülkemize giriş yaptıktan Edirne’ye uğrayarak meşhur ciğercilerde akşam yemeğimizi yedikten sonra Selimiye Cami’ni görüyoruz. Daha sonra İzmir’e doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

9.Gün Programı:

İZMİR’E VARIŞ

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 7 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Araç İçi İkramlar

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 15 € )

Kosova ve Dubrovnik Giriş Ücretleri ( 10 € )

BİLMENİZ GEREKENLER

Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.

Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.

21 Nisan, 18 Mayıs ve 23 Haziran Turları Erken Rezervasyon Kapsamındadır. Mücbir sebepler dışında kapora iadesi yapılmamaktadır. 

Erken Rezervasyon kapsamında olan turlar da sabit koltuk uygulaması yapılacaktır. Araç içi ortak karar alırsa rotasyon yapılabilir.

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evrak Listesini İndirmek içinWORD PDF

 TUR TARİHLERİ:

GİDİŞ        DÖNÜŞ

25 Ağustos - 3 Eylül 2017 ( Kurban Bayramı Ek Program )

1 Eylül - 10 Eylül 2017 ( Kurban Bayramı 1. Günü 16:00 Hareket )

15 Eylül - 24 Eylül 2017

13 Ekim - 22 Ekim 2017

9 Kasım - 18 Kasım 2017 ( 10 Kasım'da Atamızı Selanik'te Doğduğu Evde Anıyoruz. )

 

 


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 121

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – KOSOVA-ARNAVUTLUK-KARADAĞ  HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK SIRBİSTAN - BULGARİSTAN

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 7 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Araç İçi İkramlar

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası ( 15 € )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Tekne ve Nehir Turları

Kosova ve Dubrovnik Giriş Ücretleri ( 10 € )

Konaklama Bilgisi

Otellerimiz 4 yıldız olup, otel isimleri rezervasyon esnasında belirtilecektir.

*Görüntülemek istediğiniz periyodun tarihinin üzerine tıklayabilirsiniz

3 Eylül 2017 Dönüş Kurban Bayramı Turu

25 Ağustos 2017 - 03 Eylül 2017

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

355.00

355.00

455.00

(0 - 2) 155.00

(3 - 12) 300.00

10.09.2017 Dönüş Kurban Bayramı Turu

01 Eylül 2017 - 10 Eylül 2017

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

355.00

355.00

455.00

(0 - 2) 155.00

(3 - 12) 300.00

24 Eylül 2017 Dönüş

15 Eylül 2017 - 24 Eylül 2017

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

355.00

355.00

455.00

(0 - 2) 190.00

(3 - 12) 340.00

22 Ekim 2017 Dönüş

13 Ekim 2017 - 22 Ekim 2017

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

355.00

355.00

455.00

(0 - 2) 155.00

(3 - 12) 300.00

- 18.11.2017

09 Kasım 2017 - 18 Kasım 2017

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

355.00

355.00

455.00

(0 - 2) 155.00

(2 - 12) 300.00

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız