İzmir Çıkışlı Romanya Transilvanya Bulgaristan Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

Erdel ya da Transilvanya bugünkü Romanya'nın batı ve orta bölgelerine o tarihlerde verilen isimdi. Asıl ismi Macarca Erdély, Rumence Ardeal, Sırp, Bulgar ve Yunan dillerinde ise Erdel olarak kullanılmıştır.

1.Gün Programı:

.

İZMİR ÇIKIŞLI

ROMANYA BULGARİSTAN TURU

BURGAS – NESSEBAR – VARNA – KÖSTENCE – BÜKREŞ – TRANSİLVANYA – SİNAİ – BRAŞOV – RUSCUK – VELİKO TIRNAVO – METRO MARKET’TE ALIŞVERİŞ

*** EKSTRA TUR YOK – TÜM TURLAR FİYATA DAHİL ***

4 SABAH KAHVALTISI VE 4 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DAHİL

TÜM TARİHLER TEK FİYAT 279 €’dan itibaren. 9 TAKSİT İMKÂNI… FIRSAT!!

2018 TUR TARİHLERİMİZ: 13-18 NİSAN | 20-25 NİSAN | 4-9 MAYIS |14-19 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI |

6-11 TEMMUZ | 20-25 TEMMUZ | 3-8 AĞUSTOS | 17-22 AĞUSTOS – 21-26 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI |

7-12 EYLÜL | 14-19 EYLÜL | 21-26 EYLÜL | 12-17 EKİM | 19-24 EKİM 

TUR PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

1.Gün Programı:
BULUŞMA VE HAREKET

Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden Hamza Beyli Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

2.Gün Programı:

BURGAS – NESSEBAR – VARNA’DA KONAKLAMA

Yolculuğumuzun ardından pasaport işlemleri sonrası sabaha karşı Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Bir deniz şehri olan Burgas’da panoramik şehir turu ardından Karadeniz Kıyısında Yer Alan 3000 Yıldan Yaşlı Nesebar Yarım Adasına Ulaşmamızın Ardından Eskiden yel değirmenleriyle ün yapmış adamıza girişte tarihi değirmenimiz bizleri karşılayacak ve hemen ardında yer alan şehir surları turumuza başlangıç noktasını oluşturacak. Nessebar, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi (İ.S.6 y.y), St. Stephan Yeni Metropolitan Kilisesi (İ.S 11 y.y) ve Pantokrator Kilisesi (13-14.y.y) adanın tarihi dokusunu oluşturmaktadır. 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Tur bitimiyle birlikte misafirlerimizin adayı daha yakından tanımak için serbest zaman veriyoruz. Kıyı şeridini takip ederek Varna’ya geliyoruz. Varna şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turu kapsamında Varna merkez katedrali, Saat kulesi, Tiyatro Binası, Rus Askeri Anıtı, Adliye Binası, Varna Yönetim Binası, Şehir Parkı, Özgürlük Parkı, göreceğimiz yerler arasındadır. Zaman kalır ise rehber tarafından ekstra olarak düzenlenen Balçik Botanik Parkı Turumuz için hareket ediyoruz (25 €). Botanik park ve Romen Kraliçesi'nin Yazlık evini ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün Programı:

VARNA – KÖSTENCE - BÜKREŞ’TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangalya’da bulunan Mangalya camisi, 1525'de Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Köstence’ye doğru devam ediyoruz. Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Kostence şehir turuna çıkıyoruz. Mahmudiye Camii, Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları görüyoruz. Turumuz sonrası kısa süreli serbest zaman ardından Bükreş’e doğru devam ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

4.Gün Programı:

TRANSİLVANYA- SİNAİ- BRAN – BRAŞOV - BÜKREŞ’TA KONAKLAMA (GÜNÜBİRLİK)

Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya - Drakula Şatosu (Sinaia-Bran-Braşov) turuna başlıyoruz. Turumuzda Romanya'nın önemli bölgesi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını görüyoruz. Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün Programı:

BÜKREŞ – RUSCUK – VELİKO TIRNAVO’DA KONAKLAMA

Sabah Kahvaltısı sonrası Bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini panoramik olarak görüyor sonrasında ihtişamlı Tsarevets Kalesine çıkıyor ve içinde bulunan kliseleri ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası, küçük Paris diye adlandırılan BÜKREŞ’e  hareket ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)

6.Gün Programı:

VELIKO TIRNAVO – SHİPKA GEÇİDİ – METRO MARKET – KAPIKULE

Sabah kahvaltısının ardından Osmanlı askerleri ile Rus ordusu arasında 4 muharebenin yaşandığı Shipka geçidine doğru yola çıkıyoruz. 999 basamaktan oluşan tarihi taş merdiveni çıkarak, bulutların içerisinde anıt mezarı ve müzeyi ziyaret ederek, bir tarafta güller vadisini ve diğer bir tarafta koca Balkan dağlarını görerek enfes manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Shipka ziyaretimiz sonrası alışveriş için METRO MARKET’e doğru yola çıkıyoruz. Alışveriş sonrası Kapıkule Sınır Kapısına gelerek pasaport işlemleri sonrası ülkemize giriş yaparak yol üzerinden aldığımız misafirlerimizi bırakarak İzmir’e doğru devam ediyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

4 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 4 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu İflas Maddeli Seyahat Güvence Paketi ( 10 € )

OTELLERİMİZ: Kesin değildir. Değişiklik Gösterebilir.

4* GOLDEN TULIP VARNA vb. http://www.goldentulipvarna.com/ 1 GECE

4* GRAND RIN OTEL BÜKREŞ vb. http://grand.rinhotels.ro/     2 GECE

4* YANTRA GRAND HOTEL vb. https://yantrabg.com/ 1 GECE

BİLMENİZ GEREKENLER

Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.

Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.

 

BURGAS – NESSEBAR – VARNA – KÖSTENCE – BÜKREŞ – TRANSİLVANYA – SİNAİ – BRAŞOV – RUSCUK – VELİKO TIRNAVO – METRO MARKET’TE ALIŞVERİŞ

Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

4 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 4 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu İflas Maddeli Seyahat Güvence Paketi ( 10 € )

Konaklama Bilgisi

4* OTELLER'DE KONAKLAMA

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

279.00

279.00

369.00

(0 - 2) 20.00

(3 - 12) 219.00

TAKSİT SEÇENEKLERİ>>

2018 TUR TARİHLERİMİZ:

13-18 NİSAN
20-25 NİSAN
4-9 MAYIS 
14-19 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI
6-11 TEMMUZ
20-25 TEMMUZ 
3-8 AĞUSTOS 
17-22 AĞUSTOS – 21-26 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI
7-12 EYLÜL 
14-19 EYLÜL 
21-26 EYLÜL 
12-17 EKİM 
19-24 EKİM 

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız