İzmir Çıkışlı Uçaklı Butik Kars Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

İzmir Çıkışlı Uçaklı Butik Kars Turu

1.Gün Programı:

İzmir - Kars

KARLAR ALTINDA UÇAKLI BUTİK KARS TURU

ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ,

Kaz Eti Menülü KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ ve SARIKAMIŞ 

KAFKAS CEPHESİ HARP TARİHİ MÜZESİ

VE SARIKAMIŞ KAYA MERKEZİ FARKI İLE !!!

1.Tur: 21 Ocak - 23 Ocak 2019 2.Tur : 23 Ocak – 25 Ocak 2019 

3.Tur : 28 Ocak – 30 Ocak 2019

4.Tur : 30 Ocak – 01 Şubat 2019

İki Kişilik Odada Kişi Başı  1,499 TL

< TUR PROGRAMINI İNDİR >

Sabah saat, 09:30’ da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyor, 11:00’ de kalkacak Sun Express Havayollarına ait, İZMİR - KARS uçuşumuzun check-in işlemlerini yaptırarak, saat 13:15’ de, ünlü Puşkin’ in şiirlerine ilham veren şehir KARS’ a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz ve KARS’ ı gezmeye başlıyoruz. Bu şairane şehir geçmişte, kırk yıl Ruslara ev sahipliği yapmış. Böyle bir şehrin sokaklarında dolaşırken Rus mimarisinin izlerini görüpte etkilenmemek elde değil. KARS’ ta önce, KAFKAS CEPHESİ,HARP TARİHİ MÜZEZESİ,KARS MÜZESİ’ ni görerek, KARS KALESİ, ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ, TAŞ KÖPRÜ, FETHİYE CAMİİ ve NAMIK KEMAL EVİ’ ni ziyaretle turumuza devam ediyoruz. Ardından Rus Dönemi yapılarından olan DEFTERDARLIK BİNASI, SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ve BELEDİYE BİNASI gibi şehrin orijinal mimarisini inceliyoruz. KARS merkezde, KARS KAŞARI, GRAVYER PEYNİRİ, KARS BALI, KARS KETESİ Kars’ a özgü alışverişlerimizi yapmak üzere serbest zaman veriyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Hotel Katerina Sarayı

2.Gün Programı:

Kars-Ani Harabeleri-Çıldır Gölü

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, geçmişte birçok kültürün ve dinin bir arada yaşadığı, bugün UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan ANİ ANTİK KENTİ’ ni karlar altındaki, büyüleyici görüntüsü ile gezmeye gidiyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. KENT SURLAR, ANİ KATEDRALİ, TİGRAN HONENTS KİLİSESİ; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan MANUCEHR CAMİ’ ni gezdikten sonra, Ermenistan`ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek, ATEŞGEDE TAPINAĞI’ nın izlerini gözlemliyoruz. Bu etkileyici ören yerini rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra, fotoğraf makinamızla muhteşem kenti, hatıralarımıza ekliyoruz. Turumuzun devamında, kışın tamamen buz tutan, ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’ tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında, kış aylarında genel olarak buzla kaplı ÇILDIR GÖLÜ üzerinde dileyenlerle AT KIZAĞI keyfini yaşıyoruz (Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır). Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde, çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Bir süre dinlendikten sonra, sizlere özel olarak hazırlanmış olarak, KAZ ETLİ ve yöresel tatlardan oluşan akşam yemeğimizi, KAFKAS DANS GÖSTERİSİ eşliğinde almak üzere , Kars merkeze gidiyoruz. Unutulmaz bir gece sizleri bekliyor… Konaklama Otelimizde.

3.Gün Programı:

Sarıkamış-Katerina Köşkü-Kazım Karabekir Evi-İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, SARIKAMIŞ` a doğru hareket ediyoruz. Doğu Anadolu` da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 80.000 üzerinde şehidimizi verdiğimiz SARIKAMIŞ` ta, ŞEHİTLER ANITI’ nı görüp, rehberimizden bilgi alıyoruz. Ardından, Ruslar döneminde kraliçe KATERİNA için yaptırılan AV KÖŞKÜ’ nü görüyor ve sonrasında,SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra, 13:45’ de kalkacak uçağımız için Kars Havalimanına geliyoruz. Saat 16:15’ de İZMİR’ e ulaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

·         2 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği, 2 Sabah Kahvaltısı)

·         Sun Express Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti 

·         Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri

·         Müze ve Ören yeri girişleri   

·         Son model  araçlar ile ulaşım 

·         Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Öğle yemekleri 

·         Yemeklerde alınacak içecekler 

·         Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 155

ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - SARIKAMIŞ

Dahil Olan Hizmetler

·         2 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği, 2 Sabah Kahvaltısı)

·         Sun Express Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti 

·         Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri

·         Müze ve Ören yeri girişleri   

·         Son model  araçlar ile ulaşım 

·         Zorunlu seyahat sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

·         Öğle yemekleri 

·         Yemeklerde alınacak içecekler 

·         Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Konaklama Bilgisi

KATERİNA SARAYI 5*

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

1499.00

1499

1799

- -

- -

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız