İzmir Çıkışlı Uçaklı Büyük İtalya Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

13-21 AĞUSTOS 2017 7 GECE 8 GÜN

1.Gün Programı:

.

BÜYÜK İTALYA TURU

ROMA- CASTEL GONDOLFO– NAPOLİ – CAPRİ- FLORENSA  SiENA –MONTE CATİNİ  -GENOVA PORTOFİNO-PİSA –VENEDİK-MURANO - BURANO -SiRMiONE –SAN GİMİGNANO- GARDA VERONA-MİLANO

13 AĞUSTOS – 21 AĞUSTOS 2017 7 GECE 8 GÜN

GİDİŞ PEGASUS H.Y İLE İSTANBUL AKTARMALI – İZMİR HAREKET

DÖNÜŞTE SUN EXPRESS İLE DİREK İZMİR FARKI

1.Gün Programı: 14 AĞUSTOS PAZARTESİ           İZMİR - ROMA 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar Terminali'nde 04:00’da buluşma. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları'na ait saat: 05:45 PC 2213 nolu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına doğru ucumuzun ardından Dış hatlar terminaline geçerek  08:40' Pegasus PC 1221 nolu Uçağımız ile  Roma'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkentini  öncelikle şehir turumuza başlıyoruz Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Turumuzda, sırasıyla Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti, San Pietro Bazilikası gördükten sonra öğle yemeklerimiz için serbest zamanın ardından Roma gezimize devam ediyoruz, Castel Gondolfo turunda Papa’nın yazlık sarayının, bölgenin en zenginlerinin sıra sıra villalarının, küçük otellerin bulunduğu ve İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri bu turizm merkezindeki küçük kasabalara yapacağımız gezide Nemi gölü ve Nemi Kasabasında bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tattıktan sonra bölgenin en güzel oteli olan 4*  otele gidiyoruz odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz otelimizde.

2.Gün Programı:

15 AĞUSTOS SALI ROMA- NAPOLİ-CAPRİ

Sabah yapacağımız kahvaltının ardından İtalya’nın güzel kentlerinden biri olan 1,55 dk sürecek olan Napoli’ye doğru yolculuğumuz başlıyor. ‘’Antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kenti ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinen  Napoli’ye varışımızın ardından Limana gidip bizi bekleyen tekne ile Avrupa sosyetesinin göz bebeği olan Capri Adasına gidiyoruz. Burada muhteşem manzaranın tadına ve küçük dükkanlara hayran kalacaksınız. Serbest zamanın ardından teknemizle geri dönüp aracımıza binerek şehir tanıtım turumuzu tamamladıktan sonra Napoli merkezde bulunan 4*otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz otelimizin restaurantında alıyoruz. Yemekten  sonra dileyen misafirlerimizle  gece Napoli’yi daha bir farklı gözle izliyoruz.

3.Gün Programı:

16 AĞUSTOS ÇARŞAMBA SİENA – SAN GİMİGNANO- MONTECATINI

Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek muhteşem San Gimignano ve Siena gezilerimiz için yola çıkıyoruz. Muhteşem Toscana bölgesinin iki incisini kapsayan turumuzda ilk durağımız Siena. Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ'da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO’nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehrinde Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasında. Ardından 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen San Gimignano'da Cisterne Meydanı'nı ziyaret ediyor ve uygun fiyatlara şarap alışverişi imkanı buluyoruz. Turumuzun ardından Monte Catini’ye hareket. Varış ve geceleme Monte Catini'deki otellerimizde. sonra 4* otelimize varıyoruz kısa bir dinlenmenin ardından Akşam yemeğini alıyoruz Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz çarşıyı gezebilirler.

4.Gün Programı:

17 AĞUSTOS PERŞEMBE MONTECATİNİ -GENOVA - PORTOFİNO

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Genova - Portofino - Pisa turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımız “Düşlerdeki Şehir; Genova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Akşam saatlerinde  4*  otelimize varıyoruz  kısa bir dinlenmenin ardından Akşam yemeğini alıyoruz Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz çarşıyı gezebilirler. Montecatini'ye dönüş. Konaklama otellerimizde.

5.Gün Programı:

18 AĞUSTOS CUMA FLORANSA - PİSA-VENEDİK PADOVA

Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek kısa bir yolculuktan sonra Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Serbest zamanın ardından  İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa'daki şehir turumuzda görülecek yerler arasında. Yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı ve Santa Croce bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde varışımızı takiben akşam yemeğimiz ve konaklama Venedik yakınlarındaki 4*Padova otelimizde.

6.Gün Programı:

19 AĞUSTOS CUMARTESİ VENEDİK- MURANO – BURANO

Sabah kahvaltımızın ardından biblo Şehir Venedik doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biri olan ve Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehri Rehberlerimiz eşliğinde Venedik şehir turu başlıyoruz Görülecek yerler arasında ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü gördükten sonra dileyen misafirlerimizle daha önceden rezervasyon yaptırdığımız Gondol turu için Rialto köprüsüne doğru gidiyoruz(extra)  serbest zamanda ara sokaklarda alış veriş yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Limanda buluşup camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adalarına doğru özel teknemizle yola çıkıyoruz Önce Murano adasına gidip cam işlemelerini yapıldığı atölyeyi gezip teknemize binerek renkli evleri ile meşhur Burano adasına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından teknemize binerek arcımızın bulunduğu yere gidip aracımız ile birlikte 4*Padova otelimize gidyoruz.

7.Gün Programı:

20 AĞUSTOS PAZAR VERONA - GARDA – SİRMİONE - MİLANO

Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizi aracımıza koyarak Verona - Garda - Sirmione turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımız Verona varıyoruz, Verona şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri mezar anıtları ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Ayrıca burada alacağımız meşhur İtalyan dondurmasının tadını unutamayacaksınız Ardından İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası  ve kale içi ile Sirmione Kasabası geziyoruz. Gezimizin ardından Milano'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşamüstü modanın başkenti Milano’ya varıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Milanoda 4 * otelimizde.

8.Gün Programı:

21 AĞUSTOS PAZARTESİ MİLANO – İZMİR

Sabah yapacağımız kahvaltının ardından Rehberlerimiz eşliğinde Milano panoramik şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano, Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo katedrali ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberlerimizin belirleyeceği saatte Milano Malpensa Havalimanı'na doğru hareket ediyoruz Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra Sun Expresin aktarmasız direk uçuşu XQ871 sefer sayılı 21:50 de kalkacak İzmir'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Havalimanında bizi bekleyen otobüsümüze binerek Ödemiş'e doğru yola çıkıyoruz Merve tesislerinde vereceğimiz çorba molasının ardından güzel Ödemişimize varıyoruz.


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 121

ROMA- CASTEL GONDOLFO– NAPOLİ – CAPRİ- FLORENSA  SiENA –MONTE CATİNİ  -GENOVA PORTOFİNO-PİSA –VENEDİK-MURANO - BURANO -SiRMiONE –SAN GİMİGNANO- GARDA VERONA-MİLANO

Dahil Olan Hizmetler

İzmir – Roma – İzmir Uçak Bileti

Tur Süresince Türkçe Rehberlik

Tüm Vergiler – Vaperetto Ücretleri

Mesleki Seyahat Sigortası

Şehir Giriş Ücretleri

Şehir Turları ve Şehirlerarası Transferler

7 Gece Konaklama

7 Otel’de Kahvaltı

Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve Akşam Yemekleri

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Tekne ve Nehir Turları

Capri Adası Ücreti ( 11 € )

Seyahat Sigortası ( 15 € )

Konaklama Bilgisi

ROMA'DA 1 GECE 4* BARCELO ARAN PARK

NAPOLİDE 1 GECE

MİLANODA 1 GECE

FLORANSA/MONTE CATINI'DE 2GECE 4* AMBASCİATARİ  

VENEDİK PADOVA 2 GECE 4*  OTELDE  ODA KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ KONAKLAMA 

*Görüntülemek istediğiniz periyodun tarihinin üzerine tıklayabilirsiniz


Notice: Undefined variable: fiyat_son in /home/bellima/public_html/gezgin/siniflar/class.gezgin.php on line 924

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/bellima/public_html/detay.php on line 172
*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız