İzmir Çıkışlı Van Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

İzmir Çıkışlı Van Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu Turu

1.Gün Programı:

2019

VAN DOĞU EKSPRESİ FARKI İLE...
DOĞU ANADOLU TURU

ERZURUM, KARS, ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, VAN, NEMRUT, TATVAN

ANKARA ANITKABİR ZİYARETİ

SÖMESTR: 20 OCAK / 25 OCAK ve 27 OCAK - 01 ŞUBAT

SEZON: 22 MART - 27 MART 2019

2 GECE KARS KONAKLAMA - 2 GECE VAN KONAKLAMA

İZMİR-ERZURUM UÇAK BİLETİ DÂHİL...
TATVAN-ANKARA (VAN DOGU EKSPRES SEFERİ ) TREN
ANKARA - İZMİR UÇAK BİLETİ DÂHİL...

VAN'DA URARTU OTEL KARS’TA SİMER OTEL FARKI İLE...

< TUR PROGRAMINI İNDİR >

1. Gün Programı:
SUN EXPRESS İLE DİREK UÇUŞ İZMİR – ERZURUM

Saat 06:00 da Adnan Menderes havalimanında buluşarak 07:10 İzmir-Erzurum Sun Express uçağı ile Erzurum havalimanına iniyoruz. Erzurum havalimanında Aracımız ile buluşuyoruz. Erzurumda ekstra olarak kahvaltı molamızın ardından aracımıza tekrar binerek  Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’nin üzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün Programı:

KARS KALESİ – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kars Kalesi ve Kümbet Camisi ( 12 Havireler Kilisesi ) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ınyanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımların ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra ÇILDIR GÖLÜ yola çıkıyoruz. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonra Kars merkezde bulunan otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz.

3.Gün Programı:

IGDIR – AGRI DAGI – DOĞU BEYAZIT – İSHAKPAŞA SARAYI – TENDÜREK – MURADİYE ŞELALESİ – VAN

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Urartu uygarlığının başkenti ve doğunun incisi olarak adlandırılan Van’a hareket ediyoruz. Değerli Misafirlerimiz, sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor, Digor ve tuz beldesi Tuzluca yolundan Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Bölgenin sert iklimine karşın her zaman ılıman olan bu şehrimizde bir süre dolaşıyoruz. Iğdır’dan ayrılıp Doğu Beyazıt'a ulaştığımızda öğle yemeğinin (ekstra) ardından Meteor Çukur'unu tanıyor, İran sınırına yönelip sınırı görüyoruz. Yine aynı gün içinde inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşıyor. Daha sonra Tendürek dağına (3542m.) parelel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesine geliyor, burada ilçeyle aynı ismi taşıyan muhteşem Muradiye Şelalesi ile Şeytan Köprüsü’nü görüp, Van’daki otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi beraberce alıyoruz.

4.Gün Programı:

VAN – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI – TUŞPA KALESİ – ETNOĞRAFYA MÜZESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz. Ahtamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuk Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni görüp Van şehir merkezine geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi)  çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını, Said’i Nursi Evini ve diğer Urartu harabelerini görüp, Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde kale gezimizi taçlandırıyoruz. Ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

5.Gün Programı:

TATVAN – VAN DOGU EKSPRESİ – YOLCULUK – ANKARA:

Oteldeki erken saatlerde 04.30 da sabah kahvaltımızın ardından TATVAN’a doğru yola çıkıyoruz. Burada Tatvan Gara ulaşıyoruz. 07:00 de  Bizleri bekleyen trenimize binerek VAN DOĞU EKSPRESİ Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yemekli ve yataklı vagon bulunmaktadır.

Tatvan K: 07.00 →          Elazığ K: 14.05  Malatya K: 16.56             Sivas K: 21.16   Kayseri K: 00.51               Ankara V: 07.44 Bu yolculuğumuz 24 saat sürecek ve yolculuğumuz boyunca en güzel dağ manzarası ve göl manzaraları eşliğinde Ankara’ya Van Doğu Ekspresi ile ilerliyoruz.

6.Gün Programı:

ANKARA – İZMİR

Sabah saatlerinde 07:15 de Ankara Ulus Garında iniyoruz. Trenden sonra serbest zamanda kahvaltımızın ardından ATAMIZ’ı ziyaret etmek için ANITKABİR’e ulaşıyoruz. En güzel dakikalarımızı geçirdikten sonra Anıtkabirden ayrılarak ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıyoruz. Ve  burada chek in işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  12.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e dönüyoruz. Adnan Menderes havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 4 gece otel konaklaması

* Otellerdeki 4 sabah kahvaltısı

* 4 akşam yemeği

* Seyahat Sigorta Paketi        

* Lüks Otobüsle ulaşım

* Otobüs içindeki ikramlar

* Rehberlik hizmetleri

* UÇAK BİLETLERİ: İzmir – Erzurum ve Ankara – İzmir arası

* TREN BİLETİ: Tatvan – Ankara arası

* Ankara Havalimanı Transferi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm alkollü alkolsüz içecekler

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Akdamar adası tekne turu

* Van doğu ekspresi seferinde alınacak içecekler

* Van doğu ekspresi seferinde alınacak yiyecekler

* Yöresel eğlenceler

* Yataklı Vagon Ücreti            

BİLMENİZ GEREKENLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

* Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 155

ERZURUM, KARS, ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ
VAN, NEMRUT, TATVAN, ANKARA

Dahil Olan Hizmetler

* 4 gece otel konaklaması

* Otellerdeki 4 sabah kahvaltısı

* 4 akşam yemeği

* Seyahat Sigorta Paketi        

* Lüks Otobüsle ulaşım

* Otobüs içindeki ikramlar

* Rehberlik hizmetleri

* UÇAK BİLETLERİ: İzmir – Erzurum ve Ankara – İzmir arası

* TREN BİLETİ: Tatvan – Ankara arası

* Ankara Havalimanı Transferi

Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm alkollü alkolsüz içecekler

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Akdamar adası tekne turu

* Van doğu ekspresi seferinde alınacak içecekler

* Van doğu ekspresi seferinde alınacak yiyecekler

* Yöresel eğlenceler

* Yataklı Vagon Ücreti   

Konaklama Bilgisi

4 GECE 4* OTEL, 1 GECE TREN

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

1599.00

1599.00

1799.00

0 - 6 Ücretsiz

(7 - 12) 1259.00

TAKSİT SEÇENEKLERİ BONUS - AXESS - WORLD - MAXİMUM KARTLARA 3-6 TAKSİT İMKÂNI

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız