İzmir Çıkışlı Vizesiz Uçaklı Balkan Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

Makedonya – Arnavutluk – Karadağ – Hırvatistan – Bosna Hersek Sabah Kahvaltılar – Öğle Yemekleri – Akşam Yemekleri DÂHİL 6 Gece 4 ve 5 Yıldızlı Oteller de Konaklamalı “VIP TUR”

1.Gün Programı:

05 Ağustos 2017 Üsküp Kalkandelen, Manastır, Resne, Ohrid (Makedonya)

Sabah yapacağımız kahvaltının ardından aracımıza valizlerimiz koyduktan sonra otelden ayrılıyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetova) geçtikten sonra, dönemin buradaki Bektaş-i merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. Ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürkümüzün  mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Öğle yemeklerimizi yedikten sonra alışveriş için serbest zamanın ardından, Manastır ve sonrasındaki ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri varıyoruz otelimize gidip kısa bir dinlenmenin ardından Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

2.Gün Programı:

06 Ağustos 2017 Ohrid Gölü, Struga, Ohrid (Makedonya)

Sabah yapacağımız kahvaltının ardından Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş, tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleşiyoruz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı gördükten sonra öğle yemeklerimizi alıp tekrar Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’yı geziyoruz. Müslüman Arnavut'ların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi gördükten sonra  Turun ardından Ohri gölünün çıkış yerinde çay jahve için serbest zamnın ardından  aracımıza binip   Ohri çarşı merkezine gelip merkezde bulunan   restaurant da canlı müzük eşli,ğinde yemeklerimizi alıyoruz yemek sonrası  gecelememiz Otelimizde.

3.Gün Programı:

07 Ağustos 2017 Ohrid (Makedonya), Tiran (Arnavutluk), Bar (Karadağ)

Sabah, kahvaltımızı aldıktan sonra Arnavutluk ve Karadağ için yola çıkıyoruz,. Yolumuzun  üzerinde Elbasan ve Dıraç şehirlerini  dışarıdan gördükten sonra, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz  Öncelikle şehir merkezinde aracımızla yapacağımız turda Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları,Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıt mezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasında fotograf çekimlerimizi yaptıktan sonra aracımıza binip  öğle yemeklerimizi restaurantımızda  alıyoruz.Yemek sonrası  2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabası olan ve son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi Bar'da ki otelimize gidip akşam yemeğinin ardından gecelememiz otelimizde.

4.Gün Programı:

08 Ağustos 2017 Budva, Mostar

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından kısa bir yolculuktan sonra yol üzerinde bulunan dünyanın en pahalı oteli olan Sv. Stefan’ı fotoğraflamak için 10 dk. mola veriyoruz Fotograflarımızı çektikten sonra Budva ya varıyoruz Budva kalesinin içinde bulunan küçük küçük mağazalarda alışveriş ve muthiş deniz manzaralı marinasında kahvelerimizi içtikten sonra Karadağ’dan Bosna-Hersek’e geçmek için Trebinje’ye doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’’a gelmeden önce gizli cennet diye adlandırılan Sarı Saltuk Blabay tekkesine gidiyoruz ziyaret sonrası burada alacağımız Öğle yemeğinden sonra  aracımıza binerek Mostara varıyoruz Öncelikle 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koska Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Müslüm Bey Konağı ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da alış veriş için serbest zamanın ardından buluşup otelimize gidiyoruz Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde

5.Gün Programı:

09 Ağustos 2017 Saraybosna ( Bosna- Hersek)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımıza binerek Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Aracımızla kısa bir şehir turunun ardından gezimize öncelikle savaş zamanında şehit olmuş vatandaşların ve efsanevi lider Aliya İzzet Begoviçin mezarını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından merkezde bulunan dünyaca ünlü Baş çarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Fransız Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2.Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiiler, medreseler, hanlar, Baş çarşı gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeklerimizi meşhur Saray Bosna Köftesini yedikten sonra alış veriş için serbest zaman sonrası aracımıza binerek akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde.

6.Gün Programı:

10 Ağustos 2017 Saraybosna –Travnik - İstanbul-İzmir

Gezinin son gününde sabah 08:30’da otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza binerek Vezirler şehri Travik e doğru yola çıkıyoruz Müslümanların en çok yaşadığı ve Osmanlı zamanında en çok vezirin çıkardığı bu muhteşem kasabayı dolaşıyoruz.Süleymaniye cami İbrahim paşa medresesini görüp alış veriş için serbest zamanın ardından öğle yemeklerimizi alıyoruz.Yemek sonrası aracımıza binip havalimanının yanında bulunan Hayat Kurtaran Tünel diye adlandırılan savaş zamanında evini açan Şüde Teyzenin evine gidiyoruz burada izleyeceğimiz video görüntüsünde savaşın tüm yüzünü daha iyi göreceğiz.Tünel ziyaretinden sonra Saraybosna havalimanına gidip . Pegasus PC 730 tarifeli sefer ile saat 16:15 de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hareket ediyoruz. Türkiye saati ile  19:10da varışımızın ardından free shop alışverişlerimizi yapıp iç hatlar terminaline geçip saat PC 120 tarifeli 21:35 uçuşu ile İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na doğru yola çıkıyoruz. 22,35 de İzmir Adnan Menderes havalimanına varışımızdan sonra vedalaşıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

İZMİR-İSTANBUL-USKÜP UÇAK BİLETLERİ

SARAYBOSNA-İSTANBUL-İZMİR UÇAK BİLETLERİ

İZMİR-ÖDEMİŞ-İZMİR HAVALİMANI TRANSFERİ

TUR BOYUNCA LUKS ARAÇLA ULAŞIM

ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

7 ÖĞLE YEMEĞİ

6 AKŞAM YEMEĞİ

6 GECE OTELLERDE O.K KONAKLAMA

KOKARTLI REHBERLİK HİZMETİ

ZORUNLU TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

Dahil Olmayan Hizmetler

YEMEKLERDE ALINACAK İCEÇEKLER

OTELLERDE EKSTRA HARCAMALAR

MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETİ

YURT DIŞI SEYAHAT SİGORTASI 15 €

YURDIŞI ÇIKIŞ HARCI 15 TL

Konaklama Bilgisi

4 ve 5 Yıldız Oteller

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

849.00

849.00

969.00

(0 - 2) 649.00

(3 - 6) 749.00

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız