Muğla Çıkışlı Mini Balkan Turu

Arama Talebi

TIKLAYIN HEMEN ARAYALIM

Hareket Tarihi: 05.11.2017 10 Kasım'da Selanik'te

1.Gün Programı:

Muğla - İzmir - Kapıkule

MİNİ BALKAN TURU

BULGARİSTAN - YUNANİSTAN – MAKEDONYA

3 ÜLKE 6 ŞEHİR

SOFİA( 1 )  ÜSKÜP ( 1 ) OHRİD ( 1 ) SELANİK ( 1 )

EKSTRA TUR YOK! YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ!

TUR PROGRAMINI WORD OLARAK İNDİR.

Siz değerli misafirlerimizi alarak 13.00’da yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

2.Gün Programı:

Kapıkule - Plovdiv - Sofya

Pasaport işlemlerimiz sonrası ilk olarak Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Araç içerisinde firmamızın ikramı olan kahvaltımızı yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde hertürlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro,  Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt Djumaya camisi, Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler arasındadır. Şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman sonrası, Sofya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA'ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize yerleşiyoruz. 

3.Gün Programı:

Sofya - Üsküp

Keyifli sabah kahvaltımızın ardından, Üsküp’e ulaşıyoruz. Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

4.Gün Programı:

Üsküp - Kalkandelen - Ohrid

Kahvaltı sonrası, yol üzerinde ilk olarak Kalkandelen’e uğruyoruz. İki kız kardeş tarafından yaptırılan Alaca Cami’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Harabati Baba Tekkesini görüyoruz.  Doğa harikası Sveti Naum’u ziyaret ediyoruz. Balkanlar’ın incisi Ohri’ye varıyoruz. Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra akşam yemeği ve otele yerleşme.

5.Gün Programı:

Ohrid - Manastır - Selanik

Otelde alacagımız kahvaltı sonrası, Manastır'a hareket ediyoruz. Manastır şehir gezimizi ve Ataturk’un okudugu okul Askeri İdadi’yi görup Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Fiorina üzerinden Selanik’e varıyoruz. Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ziyaretleri sonrası otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Rum Taverna eğlencesi gerçekleştiriyoruz(EKSTRA). Konaklama Selanik 

6.Gün Programı:

Selanik - 10 Kasım Töreni - Kavala - İpsala

Sabah kahvaltısı, Saat 09.05 de Atamızın Evinde yapılan törene katıldıktan sonra,  Selanikten ayrılarak Kavala’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Kavala Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada 19. Y.Y Neo Klasik yapıları, su kemerlerini ve limanı görüyoruz. Daha sonra Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evini ziyaret ediyoruz. İmarethane ve Heykelini görüyoruz. Er. Stavrou ve El. Venizelos caddelerini görerek şehir meydanı ve deniz fenerini izliyoruz. Daha sonra İzmir’e doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

7.Gün Programı:

İpsala - İzmir - Muğla

Gece yolculuğumuz sonrasında, İzmir üzerinden Mugla’ya varıyoruz. Keyifli geçen gezimiz sonrasında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakıyoruz ve bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

Tüm Ulaşım ve Çevre Gezileri

2012 Model ve Üzeri Otobüs İle Ulaşım

4 Gece 4* Otel Konaklaması

Otellerde Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Bellima Tur Refakati

Zorunlu Seyahat Sigortası ( 10 € )

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle ve Akşam Yemekleri,

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlence Yunan Tavernası( 35 € )

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yunanistan Vizesi (120€)

Ohri Sveti Naum tekne gezisi ( 30 € )

Ohri Makedon gecesi ( 25 € )

Ekstra Etkinlikler

ÖDEMELER:

Katılımcılar firmamıza kesin kayıt için 50 € ön ödeme yaparak rezervasyon yaptırabilirler.

Yeterli katılım sağlandığı takdir de son 10 gün kala geri kalan ödemeler tamamlanabilir.

Ödemeleri banka yolu ile aşağıdaki hesaplara yapabilirsiniz:

BANKA ADI                         : GARANTİ BANKASI
HESAP ADI                         : MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ

TL IBAN                              : TR58 0006 2000 8650 0006 2974 42
EURO IBAN                        : TR36 0006 2000 8650 0009 0928 93
USD IBAN                           : TR46 0006 2000 8650 0009 0922 28

BANKA ADI                         : FİNANSBANK
HESAP ADI                         : MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ

TL IBAN                              : TR76 0011 1000 0000 0066 6030 26
EURO IBAN                        : TR11 0011 1000 0000 0067 4412 09
USD IBAN                           : TR33 0011 1000 0000 0067 4412 01

Tur İle İlgili Bilmeniz Gerekenler:

Bellima Travel hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Tur programı BELLİMA TRAVEL SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Seyahat Acentası-Müşteri sözleşmesini almayı unutmayınız.

Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.

Acentamız Yunanistan Konsolosluğu ile sizin aranızda bir aracı kurumdur. Vereceği kararlara müdahale edemez.

Araçlarımız da sıcak ikram yapılmamaktadır.

BİLGİLENDİRME:

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima tur tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Bellima tur tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Bellima tur  tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Bellima tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Bellima tur sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Bellima tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için Bellima tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Bellima tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
- Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport.
- Bellima tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bellima tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
- Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.


Notice: Undefined property: stdClass::$vize_detaylari in /home/bellima/public_html/detay.php on line 154

BULGARİSTAN - MAKEDONYA - YUNANİSTAN

Dahil Olan Hizmetler

Tüm Ulaşım ve Çevre Gezileri

2012 Model ve Üzeri Otobüs İle Ulaşım

4 Gece 4* Otel Konaklaması

Otellerde Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Bellima Tur Refakati

Zorunlu Seyahat Sigortası ( 10 € )

 

Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve Akşam Yemekleri,

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlence Yunan Tavernası( 35 € )

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yunanistan Vizesi (120€)

Ohri Sveti Naum tekne gezisi ( 30 € )

Ohri Makedon gecesi ( 25 € )

Ekstra Etkinlikler

Konaklama Bilgisi

4 GECE 4 YILDIZ OTELLER - KAHVALTI DAHİL

-

Kişi Başı

İlave Kişi

Tek Kişi

Birinci Çocuk

İkinci Çocuk

300.00

300.00

350.00

(0 - 2) 150.00

(3 - 12) 250.00

*Kesin rezervasyon değildir müsaitlik olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Benzer Turlarımız