İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresli Butik Kars Turu

KARS BUTİK TURLARI UZMANI "BELLİMA TUR" AYRICALIĞI İLE

DOĞU EKSPRESİ'Lİ ERZURUM KARS TURU

KARS MERKEZ'DE SİMER OTEL AYRICALIĞI İLE

✔ 1.TARİH: 17.02.2019 (DOLU) ✔ 2.TARİH: 22.02.2019

✔ İzmir - Erzurum Sun Expressle Direk Uçuş Konforu

✔ Doğu Ekspresi güzergâhındaki En Güzel Manzaralarla Erzurum'dan Kars'a Doğu Ekspresi Yolculuğu

✔ Kars, Sarıkamış, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve Sarkamış Turları Fiyata Dâhil

✔ 3 Akşam Yemeği 3 Yerel Restoran'da

⬇ 1599 TL. yerine 

1299 TL.

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havaalanı
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İzmir - Erzurum - Doğu Ekspresi - Kars

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde saat 08:00 ‘da buluşma. Check in işlemlerimizin ardından Sunexpress Hava yolları XQ 9294 nolu tarifeli seferiyle 10:00 ‘da Erzurum’a hareket. Uçuşumuzun ardından saat 12:00 ‘de Erzurum’a varış. Bizleri bekleyen transfer aracımızla Panoramik Erzurum turumuzun sonrası saat Erzurum un Meşhur cağ kebabı için yemek molası veriyoruz. 14:30 da tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır. Saat 14:00 'de tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi ne yerleşiyoruz ve Kars’a doğru güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Muhteşem manzaralar eşliğinde keyifli bir yolculuk sonrasında 18.30 da Kars tren istasyonunda rehberimiz bizi karşılıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği için otelde belirlenen saatte buluşuyoruz. Konaklama: 4* Simer Otel


2. Gün: Kars- Ani Harabeleri - Çıldır Gölü

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalın çayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz.


3. Gün: Sarıkamış - Kayak Merkezi - Kars Merkez

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz.


4. Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. Sun Express havayolları ile Kars – İzmir 13:45 tarifeli seferi ile 2 saatlik uçuşumuzun ardından Akşam üzeri İzmir'e varıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

İzmir- Erzurum Sunexpress Havayolları Gidiş Bileti 

Erzurum- Kars Doğu Ekspresi Biletleri  

Kars - İzmir Sun Express Hava Yolları İle Dönüş Bileti 

Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır Gölü Turları

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

3 Gece Hotel konaklaması

Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı

Yerel Restaurantlar'da alınan 3 Akşam Yemeği

Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

Kişisel harcamalar, Alışverişler

Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu ( Kişibaşı 30 TL dir )

Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 10 TL dir )

Tüm Öğlen yemekleri

Yemeklerde alınan içecekler

Tur Fiyatları

Oteller

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresli Butik Kars Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)