İzmir Çıkışlı Büyük Doğu Anadolu Turu

1399.00 TL

2019 ERKEN REZERVASYON BAŞLADI

BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

8 GECE 9 GÜN 7 GECE 4* OTEL KONAKLAMASI

ANITKABİR ve Kars’ta KAFKAS GECESİ farkıyla…

ANKARA – AMASYA – TOKAT – ERZİNCAN – ERZURUM – KARS – IĞDIR – VAN – TATVAN – ELAZIĞ – BİTLİS - MALATYA– SİVAS

Ani Harabeleri, Kars Kalesi, İshak Paşa Sarayı, Van Gölü, Muradiye Şelaleleri, Akdamar Kilisesi

2019 ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN

1599 TL. YERİNE 1399 TL.

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis Önü, Karşıyaka Anıt, Üçkuyular, Üçyol, Sabancı, Lozan, Ege Üni. Acil
Tur Hareket Tarihleri:
15 Mart • 05, 19 Nisan • 31 Mayıs • 09 Ağustos
1. Gün: İZMİR - KULA - AFYON - ANKARA

Belirlenen saatte belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından Ankara’ya ulaşıyoruz.


2. Gün: ANKARA - AMASYA - TOKAT

Gece yolculuğumuzun ardından Ankara’da kahvaltımızı alıyor ve Anıtkabir ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Atamızın huzurundan ayrılarak panoramik olarak Ankara turu yapıp Kırıkkale – Çorum üzeri Amasya’ya varıyoruz. Her tarafı Anadolu kültürü ile harmanlanmış ender kentlerimizden biri olan Amasya’da, Hazeranlar Konağı, Amasya Kalesi, Kral Mezarları (panoramik), Yeşilırmak, Ferhat ile Şirin efsanesinde geçen su kanalları, II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, Gök Medrese, Mumyalar Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve Burma Minareli Camii görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizin ardından Tokat’a hareket ediyoruz. Tokat Müzesi (Gök Medrese), Taşhan, Saat Kulesi ve Mevlevihane başlıca gezeceğimiz yerler arasındadır. Tokat’ gelmişken yazma almadan dönmek olmaz diyor ve Yazmacılar Çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrası akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.


3. Gün: NİKSAR - ERZİNCAN - ERZURUM

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Tokat’ın şirin ilçesi Niksar’a varıyoruz.Niksar’da kendinizi Osmanlı Döneminde gibi hissedeceksiniz. Bu şirin ilçede Melik Gazi Türbesi, Leylekli Köprü ve Niksar Kalesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Niksar gezimizin ardından rehberimizin anlatımları ile birlikte Erzincan’a hareket edeceğiz. Erzincan’da Bakırcılar Çarşısındavereceğimiz serbest zaman ve öğle yemeği sonrası Aşkale üzerinden Dadaşlar kenti Erzurum’a geçiyoruz. Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Ulu Camii’yi gördükten sonra Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Sıradaki durağımız Rüstem Paşa Bedesteni’ninde oltu taşı alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.


4. Gün: KARS

Sabah kahvaltı sonrası Kars’a doğru hareket ediyoruz. Erzurum Kars yolu üzerinde bulunan İlhanlı Hükümdarı Ebu Said Bahadır Han’ın veziri Emir Çoban Salduz tarafından 1297’de yapılan tarihi Çobandede Köprüsünü fotoğraflıyoruz. İlk durağımız olan Sarıkamış Şehitler Anıtına varıyoruz. Rehberimiz anlatımlarından ve Sarıkamış’ta etkilenmemek mümkün değil… Şehitlerimizi andıktan sonra Kars’a doğru devam ediyoruz. Kars merkeze ulaştığımızda Kars Kalesi ve Oniki Havariler Kilisesi’ne uğradıktan sonra Ani Harabelerine doğru yola koyuluyoruz. Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarından Katedral, Arpaçay, Surp Kirkor, Surp Pirgiç ve Selçuklu eserlerinden Anadolu’nun ilk camisi olma özelliğini taşıyan Menücehi Camii, Ebul Camii ve Sultan Sarayını ziyaret ettikten sonra rehberimizin yönlendirmesi ile peynir alışverişimizi yapmak için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.


5. Gün: IĞDIR - VAN

Sabah kahvaltı sonrası Digor – Tuzluca üzerinden Iğdır’a varıyoruz. 5.165 m. yüksekliğindeki Ağrı Dağı eteklerinden ilerleyerek inşaatı 99 yıl süren ve ilk kalorifer sistemine sahip olan İshak Paşa Sarayı’na varıyoruz. Rehberimizin anlatımları ile bu harika sarayı keşfediyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. İshak Paşa Sarayı’nın ardından aracımıza binerek Van’a doğru yola koyuluyoruz. Van’a gelmeden Muradiye Şelalesinde çay molamızı alıp Van’a ulaşıyoruz. Van Kalesi’ni gezip, Van şehir merkezinde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize varıyoruz.


6. Gün: TATVAN

Sabah kahvaltı sonrası Gevaş’a hareket ediyoruz ve bizi bekleyen teknelerimiz ile Van Gölündeki Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. (Ekstra) Taş işçiliği ile ünlü Akdamar Kilisesini gezdikten sonra Gevaş’a geri dönüyoruz. Burada göl kenarında alacağımız öğle yemeği molasından sonra Tatvan’a hareket ediyoruz. Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na bizleri bekleyen minibüsler ile çıkıyoruz. (Ekstra) Nemrut Dağı’nın zirvesinden bir yandan Van Gölü’nün eşsiz manzarası, bir yandan Büyük Krater Gölü^nü fotoğraflayıp Tatvan’a dönüyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.


7. Gün: ELAZIĞ

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin anlatımları eşliğinde Muş – Bingöl yolu üzerinden Bitlis’i (panoramik) görerek bal alışverişimizi yapmak üzere kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Elazığ’a ulaşıyoruz. Elazığ şehir merkezi üzerinden eski yerleşim alanı Harput’a ulaşıyoruz. Harput Kalesi, Kurşunlu Camii, 12. Yy.da Artuklu Hükümdarı tarafından yapılmış olan Ulu Camii, Eski Süryani Kilisesini ve Meryemana Kilisesini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.


8. Gün: MALATYA - SİVAS

Sabah kahvaltı sonrası, Kömürhan Köprüsü üzerinden geçerek Malatya’ya varıyoruz. Panoramik Malatya turumuzun sonrasında kuru kayısılarımızı alarak, cinslerini yurtdışına çıkartmak yasak olan ve yaptıkları çobanlık ile bilinen kangal köpeklerini görmek üzere Kangal ilçesine varıyoruz. Kangal Köpek Çiftliklerini ziyaret edip, eğitmenlerinden nasıl yetiştirildiklerini öğrendikten sonra Sivas merkeze doğru yola koyuluyoruz. Sivas merkezde tarih turumuza başlıyoruz. Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Sivas Ulu Cami, Gök Medrese ve Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi gezeceğimiz yerler arasındadır. Merkezde yöresel alışverişlerinizi yapmanı için vereceğimiz kısa molamızın ardından akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.


9. Gün: ÇORUM - ANKARA - İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası Anadolu tarihinin en önemli medeniyetlerinden Hititlerin başkenti Hattuşa’ya gidiyoruz. Hattuşaş Kenti’nde Aslanlı, Sfenksli, Kral Kapısı ile Büyük Tapınak ve Saray Binalarından sonra, Hititlerin en önemli tapınma merkezi olan Yazılıkaya Açık Hava Mabedini görüp İzmir’e doğru Kırıkkale – Sungurlu – Ankara – Afyon güzergahında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakıyor, bir dahaki BELLİMA TUR organizasyonlarında buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


Avantajlı Ekstra Tur Paketi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece Otellerde Konaklama

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 7 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri (Müze Kart)

Tekne ve Nehir Turları

Tüm Öğle Yemekleri

1.Gün Sabah Kahvaltısı

9.Gün Akşam Yemeği

Kars’ta Yöresel Kafkas Gecesi (Katılım rezervasyon esnasında bildirilmelidir.)

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
15.03.20191399.00 TL1749.00 TL 1399.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 1049.00 TL
Taksitler »
05.04.20191399.00 TL1749.00 TL 1399.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 1049.00 TL
Taksitler »
19.04.20191399.00 TL1749.00 TL 1399.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 1049.00 TL
Taksitler »
31.05.20191399.00 TL1749.00 TL 1399.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 1049.00 TL
Taksitler »
09.08.20191399.00 TL1749.00 TL 1399.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 1049.00 TL
Taksitler »

Oteller

1.Ek Bilgiler

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 14 (on dört) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamaların tamamı 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır. 

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

İzmir Çıkışlı Büyük Doğu Anadolu Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

İzmir Çıkışlı Uçaklı Butik Kars Turu

İzmir Çıkışlı Uçaklı Butik Kars Turu

2 Gece 3 Gün

21.01.2019

1399.00 TL

İzmir Çıkışlı Gap Turu ve Diyarbakır

İzmir Çıkışlı Gap Turu ve Diyarbakır

6 Gece 7 Gün

01.03.2019

1099.00 TL

İzmir Çıkışlı Karadeniz Rüyası Turu

İzmir Çıkışlı Karadeniz Rüyası Turu

6 Gece 7 Gün

30.06.2019

849.00 TL

İzmir Çıkışlı Kapadokya ve Kayseri Turu

İzmir Çıkışlı Kapadokya ve Kayseri Turu

3 Gece 3 Gün

24.01.2019

449.00 TL

İzmir Çıkışlı Kütahya ve Eskişehir Turu

İzmir Çıkışlı Kütahya ve Eskişehir Turu

1 Gece 2 Gün

19.01.2019

289.00 TL

İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresi İle Büyük Kars Turu

İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresi İle Büyük Kars Turu

1 Gece Tren - 3 Gece Otel

12.01.2019

1999.00 TL

İzmir Çıkışlı Büyük Doğu Anadolu Turu

İzmir Çıkışlı Büyük Doğu Anadolu Turu

8 Gece 9 Gün

15.03.2019

1399.00 TL

İzmir Çıkışlı Uçaklı Gap Turu

İzmir Çıkışlı Uçaklı Gap Turu

4 Gece 5 Gün

03.04.2019

1399.00 TL

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2