0232 220 01 02

Sömestre Karlar Altında Doğu Ekspresi İle Butik Kars

SÖMESTRE DE KARLAR ALTINDA

DOĞU EKSPRESİ İLE BUTİK KARS TURU

ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ,

Kaz Eti Menülü KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ ve SARIKAMIŞ 

KAFKAS CEPHESİ HARP TARİHİ MÜZESİ

Doğu Ekspresi İle Kars - Erzurum 

SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ FARKI İLE !!!

SÖMESTRE DÖNEMİNDE İZMİR DEN İZMİR E UÇAKLA 

1.Tur: 19 Ocak - 22 Ocak 2020 2.Tur : 24 Ocak – 27 Ocak 2020 

3.Tur : 26 Ocak – 29 Ocak 2020   

İki Kişilik Odada Kişi Başı  1,899 TL 

ERKEN REZERVASYON FİYATLARI SINIRLI KONTENJANDA GEÇERLİDİR.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havaalanı
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İZMİR - KARS - KARS MÜZESİ - KARS KALESİ - TAŞKÖPRÜ

Sabah saat 05.50’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde Bellima Turizm personeli ile buluşma. Check in işlemlerinizin ardından SunExpress  XQ9114 sefer sayılı uçağı ile 07:45 ‘de Kars’a hareket. Bagaj işlemlerinin ardından havalimanında bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz Kısa bir yolculuğun ardından bölgeye hakim profesyonel rehberimiz eşliğinde Kars Turumuza başlıyoruz. Bugün yapacağımız Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.


2. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur yapıyoruz (Ekstra). Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: DOĞU EKSPRESİ İLE KARS'TAN ERZURUM'A - ERZURUM TURU - İZMİR

Sabah otelimizde aldığımız erken kahvaltının ardından Kars Gar'ına transfer oluyoruz ve Keyifli Tren seyahatimiz için Doğu Ekspresinde yerlerimizi alıyoruz. 08:00 de Trenimizin hareket etmesi ile Bembeyaz karlı dağlar ve Anadolunun muhteşem manzaraları eşliğinde seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 - 5 Saat sürecek bu seyahatimizin ardından öğlen saatlerinde Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum denilince ilk akla gelen Çağ Kebabınıtatmak ve öğlen yemeğimizi almak üzere meşhur Cağ Kebapçılarını ziyaret ederek gezimize başlıyoruz(Ekstra). Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’ na hareket ediyor.Check in işlemlerimizin ardından SunExpress XQ9395 sefer sayılı tarifeli uuçuşumuz ile saat 19:35’de İzmir’e hareket ediyoruz.Saat 21:50 ‘ de İzmir’e varıyor ve bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

  • 3 Gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği, 3 Sabah Kahvaltısı)
  • Sun Express Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti 
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
  • Müze ve Ören yeri girişleri
  • Son model  araçlar ile ulaşım 
  •  Zorunlu seyahat sigortası
  • Erzurum Kars Tren Bileti 
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri 

Yemeklerde alınacak içecekler 

Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Tur Fiyatları

Oteller

KATERİNA SARAYI

KALE OTEL

1.Ek Bilgiler

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

Sömestre Karlar Altında Doğu Ekspresi İle Butik Kars HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)