Sömestre Karlar Altında Doğu Ekspresi İle Butik Kars Turu

SÖMESTRE DE KARLAR ALTINDA DOĞU EKSPRESİ İLE

BUTİK KARS TURU

KARS, ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, ERZURUM, SARIKAMIŞ

KAZ ETİ ve KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ

2. Gün Erzurum'dan Kars'a Dönüş Doğu Ekspresi İle

SÖMESTRE DÖNEMİNDE İZMİR'DEN İZMİR'E UÇAKLA

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Havaalanı
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İZMİR - KARS - ANİ HARABELERİ

Sabah saat, 09:30’ da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyor, 11:00’ de kalkacak Sun Express Havayollarına ait, İZMİR - KARS uçuşumuzun check-in işlemlerini yaptırarak, saat 13:15’ de, ünlü Puşkin’ in şiirlerine ilham veren şehir KARS’ a varıyoruz. Geçmişte birçok kültürün ve dinin bir arada yaşadığı, bugün UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan ANİ ANTİK KENTİ’ ni karlar altındaki, büyüleyici görüntüsü ile gezmeye gidiyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. KENT SURLAR, ANİ KATEDRALİ, TİGRAN HONENTS KİLİSESİ; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan MANUCEHR CAMİ’ ni gezdikten sonra, Ermenistan`ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek, ATEŞGEDE TAPINAĞI’ nın izlerini gözlemliyoruz. Bu etkileyici ören yerini rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra, fotoğraf makinamızla muhteşem kenti, hatıralarımıza ekliyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz ve KARS’ ı gezmeye başlıyoruz. Bu şairane şehir geçmişte, kırk yıl Ruslara ev sahipliği yapmış. Böyle bir şehrin sokaklarında dolaşırken Rus mimarisinin izlerini görüp te etkilenmemek elde değil. KARS’ ta önce, KAFKAS CEPHESİ, HARP TARİHİ MÜZEZESİ,KARS MÜZESİ’ ni görerek, KARS KALESİ, ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ, TAŞ KÖPRÜ, FETHİYE CAMİİ ve NAMIK KEMAL EVİ’ ni ziyaretle turumuza devam ediyoruz. Ardından Rus Dönemi yapılarından olan DEFTERDARLIK BİNASI, SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ve BELEDİYE BİNASI gibi şehrin orijinal mimarisini inceliyoruz. KARS merkezde, KARS KAŞARI, GRAVYER PEYNİRİ, KARS BALI, KARS KETESİ Kars’ a özgü alışverişlerimizi yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: SARIKAMIŞ - ERZURUM KARS arası dönüş DOĞU EKSPRESİ ile

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası Doğu Anadolu` da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 80.000 üzerinde şehidimizi verdiğimiz SARIKAMIŞ` ta, ŞEHİTLER ANITI’ nı görüp, rehberimizden bilgi alıyoruz. Ardından, Ruslar döneminde kraliçe KATERİNA için yaptırılan AV KÖŞKÜ’ nü görüyor ve sonrasında,10 dk lık kısa bir yolculuk sonrası SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Erzurum’da Çağ kebabının tadına bakmak için yemek molası veriyoruz sonrasında Erzurum’da bizi bekleyen Doğu Ekspresi trenimize binip Kars’a kadar 4 saatlik keyifli bir yolculuk Doğu ekpsresi’nin en iyi rotasını görüp Kars’a varıyoruz. Kars’ta bizi bekleyen aracımıza binip KAZ ETLİ ve yöresel tatlardan oluşan akşam yemeğimizi, KAFKAS DANS GÖSTERİSİ eşliğinde almak üzere, Kars merkeze gidiyoruz. Unutulmaz bir gece sizleri bekliyor… Konaklama Otelimizde.


3. Gün: ÇILDIR GÖLÜ - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Turumuzun devamında, kışın tamamen buz tutan, ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Kış aylarında genel olarak buzla kaplı ÇILDIR GÖLÜ üzerinde dileyenlerle AT KIZAĞI keyfini yaşıyoruz Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde, çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında 13:45’ de kalkacak uçağımız için Kars Havalimanına geliyoruz. Saat 16:15’ de İZMİR’ e ulaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

Sun Express Hava Yolları Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Tüm Çevre Gezileri ve Transferler

Erzurum - Kars arası Doğu Ekspresi Pulman Bilet Ücreti

2 Gece Konaklama

2 Sabah Kahvaltısı

2 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik

Müze ve Ören yeri girişleri   

Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri 

Yemeklerde alınacak içecekler 

Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Tur Fiyatları

Oteller

KATERİNA SARAYI

KALE OTEL

1.Ek Bilgiler

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

Sömestre Karlar Altında Doğu Ekspresi İle Butik Kars Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Bella Likya Turu

Bella Likya Turu

589.00 TL

Bursa Turu

Bursa Turu

349.00 TL

NEDEN BİZ?

NASIL SATIN ALABİLİRİM?

  • Online Satış

    Kredi kartınız ile online veya telefon ile arayarak mailorder yöntemiyle alabilirsiniz.

  • Banka Havalesi

    Banka hesaplarımıza havale veya eft yöntemiyle turunuzu kolayca satın alabilirsiniz.

  • Müşteri Memnunityeti

    Bellima Tur ailesi olarak güler yüzlü ve ilgili seyahat danışmanları, tecrübeli turizm şoförleri ve

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)