Büyük Gap & Doğu Anadolu Turu

 

 BÜYÜK GAP VE DOĞU ANADOLU TURU 

TAMAMI 5-4 YILDIZ OTELLER KALİTESİYLE

yesNEMRUT, HALFETİ  ve GÖBEKLİTEPE FARKI İLE

 Adana-Antakya-Harbiye-Gaziantep-Halfeti-Göbeklitepe-Şanlıurfa-Harran-Sıra Gecesi-Mardin-Midyat-Hasankeyf-Veysel Karani Türbesi-Bitlis-Tatvan-Akdamar Adası-Van-Muradiye Şelalesi-Doğu Bayazıt-Iğdır-Kars-Ani Harabeleri-Sarıkamış-Erzurum-Elazığ-Harput-Malatya-Nemrut-Kayseri-Kapadokya-Aksaray-Konya

10 GÜN - 10 GECE 

enlightened ERKEN REZERVASYONA ÖZEL    2399 TL. YERİNE 2199 TL

TUR TARİHLERİ: 1 - 10 Eylül | 04- 14 Eylül | 13 - 23 Eylül 

20 - 30 Eylül | 27 Eylül  - 06 Ekim| 4 - 14 Ekim  | 17 - 27 Ekim

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN!!!

ERKEN REZERVASYON İLK 10 KİŞİ İÇİN GEÇERLİDİR… KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA, 
FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTEREREK, NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
GİRNE OFİS ÖNÜ, KARŞIYAKA ANIT, ÜÇKUYULAR, ÜÇYOL, SABANCI, LOZAN, EGE ÜNİ. ACİL
Tur Hareket Tarihleri:
17 Ekim
1. Gün: İZMİR - POZANTI - ADANA - ANTAKYA - HARBİYE

Akşam saat 17:20 Girne (Acenta Önü), 17:30 Bostanlı (İskele önü), 17:40 Karşıyaka (Anıt-Yunuslar), 18:05’da Üçyol (Pizza-Pizza Önü), 18:20 Üçkuyular ( Pamukkale Yazıhane Önü ), 18:40 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi alıyoruz. Kula, Afyon, Konya, Adana yolu üzerinden Pozantı’ya ulaşıyoruz.

Sabah kahvaltımızın sonrasında Adana’ya ulaşıyoruz. Dünyanın hala kullanımda olan en eski taş köprülerinden olan Taş Köprü ve muhteşem mimarisiyle Adana’nın sembolü olan Sabancı Merkez Camii görüldükten sonra,Seyhan Barajı çevresinde panaromik tur yapıyoruz.Ceyhan-Dörtyol üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğimizde, Antakya mutfağının yöresel lezzetlerini tattıktan sonra, dinlerin ve medeniyetlerin kesişme noktası Antakya’ya varıyor, geniş mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Antakya Müzesi’ni geziyoruz. Akabinde, bir sonraki durağımız, Hristiyanlık tarihinin en eski kilisesi olan Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki St Pierre Kilisesi olacak. Sonrasında Hatay’ın meşhur künefelerinden tadacağımız bir lezzet molası veriyoruz. Ardından Antakya turumuza, Habib-i Neccar Camii ile devam ediyoruz. Ülkemizin en eski camilerinden olan bu güzel yapının önemi ve tarihi geçmişi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüş ardından aracımıza dönüyoruz,şelaleleri ve Defne Efsanesi ile ünlü Harbiye Şelaleri'ni geziyor ve güzel hikayesini dinledikten sonra Antakya'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KonaklamaAnemon Antakya Hotel, Boğaziçi Otel,Anemon Hotel İskenderun vb.


2. Gün: GAZİANTEP - BAKIRCILAR ÇARŞISI - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ - ZİNCİRLİ BEDESTEN (TAM GÜN)

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a geçiyoruz. İlk durağımız Bakırcılar Çarşısı ve Sütçü İmam Heykeli’ni görüp Kahramanmaraş'ın meşhur dövme dondurmaların tadına bakmak üzere Yaşar Pastanesi'ne gidiyoruz.Meşhur dondurmadan yedikten sonra meşhur tarihi çarşısını,Ulu Camii,Tarihi Çukur Hamamı'nı gördükten sonra Kahramanmaraş Kalesi'ni panaromik olarak görme şansımız oluyor.Kahramanmaraş Çarşısı'nda pul biberi özellikle ve özellikle tavsiye ediyoruz.Ayrıca çeyiz sandığı yapımı olarak ülkemizin en popüler yeridir.Dileyen misafirlerimiz Kahramanmaraş'ın meşhur paçasının  tadına bakabilirler.Daha sonra Gaziantep’e yol alıyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz.Sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek yemeğe gidip meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakmadan olmaz diyoruz ve alışveriş yaptıktan sonra  Kale-i Fisus olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesi’ni dışarıdan fotoğraflayarak tarihi hanların arasından yürüyerek Eski şehrin kalbine doğru yol alıyoruz. Antep’in sedef kakma, tel kırma, bakırcılık gibi meşhur el sanatlarının sergilendiği Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı ve Almacı Pazarlarını gördükten sonra burada alacağımız serbest zamanda yöresel ürünleri satın alabilir, tarihi Tahmis kahviesinde menengiç kahvesinin tadına bakabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Best Western Ravanda, Shimall Otel, Büyük Veliç Otel vb.


3. Gün: HALFETİ - HARRAN - BALIKLI GÖL - ŞANLIURFA (TAM GÜN)

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Nizip-Birecik yolu ile Birecik'e geçip kelaynak kuşlarını ziyaret ediyoruz akabinde Halfeti'yegeçip baraj üzerinde tekne turumuzu (extra) yapıyoruz. Gezi esnasında meşhur Rum Kale'yi ve dizilere konu olmuş olan Savaşan köyünü görüyoruz.Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Bu güzel şehirdeki ilk durağımız, dünyanın ilk üniversite bina camisi El Firdevsi, Rasathane Kulesikalıntılarını ve alışılmışın dışında mimarisiyle dikkat çeken Konik Kubbeli Evleri ile Harran olacak. Harran gezimizde bölge halkıyla kaynaşıp, geleneksel Urfa kıyafetleriyle fotoğraflarımızı çektikten sonra; rotamızı Urfa şehir merkezine çeviriyoruz.Daha sonra Güneydoğu Anadolu’nun kebab ve isot kokan kenti Urfa’da Balıklı Gölü, Ayn-ı Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından tarihi çarşıda kısa bir alışveriş molası veriyor ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında, Güneydoğu’nun geleneklerini yansıtan sıra gecesine (extra) gidiyoruz.

KonaklamaUrhay Otel,Dedeman Şanlıurfa,Harran Otel,Nevali Otel vb.


4. Gün: GÖBEKLİTEPE - MARDİN - MİDYAT - DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI

Sabah kahvaltsının ardından otelden ayrılarak 12 bin yıllık dünyanın ilk tapınağı olan GÖBEKLİTEPE'ye varıyoruz.Gezimizin ardından Viranşehir -Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği pek çok kültüre ev sahipliği yapan gece gerdanlık gündüz seyranlık olan MARDİN’e varıyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) ve alışveriş molası veriyoruz.Mardin'in tarihi dokusunun bulunduğu meşhur çarşılarını geziyoruz ve meşhur Ulu Camii'ni ziyaret ediyoruz.Daha sonra Kırklar Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğinde dileyen misafirlerimiz Mardin'in meşhur kaburga dolmasını tadabilirler.Buradan Süryani cemaatinin dini merkezi olan DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI’na geçiyoruz.Gezilerimizin ardından Midyat’a varıyoruz.Burada "Sıla" dizisininde çekildiği Midyat Konuk Evi'ni ve Gelüşke Hanı'nı ziyaret ediyoruz.Akabinde verilen serbest zamanda GÜMÜŞ VE TELKARİ ALIŞVERİŞİ yapıyoruz. Alışverişimizin ardından 5* YAY GRAND Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KonaklamaYay Grand Otel, Erdoba Elegance Otel , Matiat Otel vb.


5. Gün: HASANKEYF - VEYSEL KARANİ TÜRBESİ - TATVAN - AKDAMAR ADASI - VAN

Kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp HASANKEYF’e varıyoruz. Binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve sular altında kalacak olan Hasankeyf’i geziyoruz. Daha sonra Peygamber Efendimizin hırkasını hediye ettiği VEYSEL KARANİ TÜRBESİ'ni görüyor ardından Beş Minare türküsüne konu olan BİTLİS’e geliyoruz ve merkezinde otobüsümüzle panaromik olarak tur yapıyoruz.TATVAN üzerinden KUSKUNKIRAN GECİDİ’nden (2235 m.) geçerek ARTOS DAĞI eteklerinde VAN GÖLÜ üzerindeki AKDAMAR ADASI’na geçiyoruz. Ada üzerindeki kurulmuş ve dört yöndeki duvarlarında inanılmaz öykülerin anlatıldığı AKDAMAR KİLİSE’sini geziyoruz.Gezimizin ardından Van merkeze vardığımızda Urartu Medeniyeti’nin ilk yerleşim yeri olan VAN KALESİ’ni resimliyoruz. Bahçesinde bulunan VAN KÜLTÜR EVİ’ni gezip geleneksel el sanatlarımızdan olan van GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ alışverişi yapıyoruz. Günün sonunda merkezdeki TATVAN KARDELEN OTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

KonaklamaVan Grand Otel, Büyük Urartu Otel , Tatvan Kardelen Otel, Elite World Van Otel vb.


6. Gün: MURADİYE ŞELALESİ - DOĞU BAYEZID - İSHAK PAŞA SARAYI - IĞDIR - KARS

Otelimizde sabah kahvaltımızı açık büfe olarak yaptıktan sonra göl kenarından devam ederek Çaldıran yakınlarındaki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Asma köprüden şelale fotoğraflarımızı çektikten sonra Erciş-Patmos yolu üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Daha sonra Ağrı yolu üzerinden devam ederek Doğu Bayazıd’a ulaşıyoruz.Akabinde öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında Kutsal kitaplarda ve efsanelerde adı geçen, ülkemizin en yüksek zirvesi Ağrı Dağı’nı en güzel fotoğraflayabileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyor ve ardından, adeta bir kartal yuvası gibi ovaya tepeden hakim bir nokta üzerine inşa edilmiş, Doğu Anadolu’nun Topkapı Sarayı olarak bilinen İshak Paşa Sarayı’nı geziyor ve Iğdır-Digor yolu üzerindenKars’a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kars’taki otelimizde.

KonaklamaThe Karspark Otel, Katerina Sarayı Otel vb.


7. Gün: KARS - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ- ERZURUM

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Ani Harabelerine geçiyoruz. Burada birbirinden güzel kiliseleri gezdikten sonra, Ermenistan Türkiye sınırını belirleyen Aras Nehri’ni fotoğraflıyor ve Kars merkeze devam ederek merkezde Kars Kalesi'ni,Namık Kemal Evi'ni,12 Havariler Kilisesi'ni,Kars Taş Köprü ve Harakani Türbesi'ni görüyoruz.Sonrasında peynir alışveriş molası veriyoruz.Vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında Dadaşlar Diyarı Erzurum’a ulaşıyoruz.Sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Ulu Camii’ni gezdikten sonra Yakutiye Medresesi’ne geçiyor ve rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Rüstem Paşa Bedesteni’nde oltu taşı alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Günümüzün finalinde Erzurum Merkezde 4* Bora Park Otel otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KonaklamaBora Park Otel, Palan Otel vb.


8. Gün: ELAZIĞ - MALATYA

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Çat Karlı Ova-Bingöl yolunu takip ederek Elazığ’a varıyoruz. Türkülere konu olan Harput Kalesi’ne doğru aracımızla tırmanışa geçiyoruz. Şehir manzrası eşliğinde, kale içinde alacağımız öğle yemeği sonrasında gezimize başlıyoruz. Balak Gazi Heykeli, Arap Baba Türbesi, Eğik Minareli Ulu Camii ve Sütkale'yi panaromik olarak  görüyoruz. Akabinde Fırat Nehri’nin üzerindeki Kömürhan Köprüsü’nden geçerek Malatya’ya ulaşıyoruz. Otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Malatya’daki otelimizde

KonaklamaAvşar Otel, Ramada Plaza Otel vb.


9. Gün: NEMRUT - KAYSERİ - KAPADOKYA

Sabah oldukça erken bir saatte otelimizden ayrılıyor ve Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için inşa ettirdiği Nemrut Dağı Tümülüsü’nü görmek üzere kahvaltı öncesi Adıyaman istikametine doğru yola çıkıyoruz. Burada, medeniyetleri aydınlatan güneşin doğuşuna şahit olduktan sonra tekrar Malatya’daki otelimize geri dönüyor ve kahvaltı sonrası Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kayseri Kalesi'ni ve Saat Kulesi'ni, Hunat Hatun Medresesi'ni görüp öğle yemeğinde meşhur mantının tadına bakıyor ve yapacağımız sucuk, pastırma alışverişi sonrasında, Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle yemek sonrasında TÜRK GECESİ (ekstra) eğlencesine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ertesi gün BALON TURU'na (ekstra) katılabilir. Konaklama Kapadokya'da 4* Viva Hotel Cappadocia Otelimizde.

KonaklamaViva Otel Cappadocia, Suhan Otel, Taşsaray Otel, Dilekkaya Otel vb.


10. Gün: KAPADOKYA - SULTAN HANI - AKSARAY - KONYA

Sabah Kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz.Üç Güzeller’i,Ürgüp'ü,Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi'ni fotoğraf molası verdikten sonra SULTAN HANI'na geçip orda kısa bir mola veriyoruz.Sonrasında KONYA'da MEVLANA MÜZESİ'ni geziyor ve ögle yemeğimizi aldıktan sonra Konya, Afyon yolu ile geri dönüşe başlıyoruz ve gerekli molaların ardından nadide şehrimize ulaşıp bir dahaki BELLİMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

 •  Lüks otobüs ile ulaşım
 •  5 ve 4 Yıldızlı Hotelde 9 gece konaklama
 •  Otelde  Sabah Kahvaltısı (9) Akşam Yemeği (9)
 •  Seyahat Sigortası
 •  Bellima Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •   Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 •   Öğle Yemekleri
 •   Akdamar Adasına Geçiş Tekne Ücreti
 •   Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek 
 •   Otellerde belirlenen ekstralar
 •   Halfeti Tekne            
 •   Minibüs ücretleri
 •   Urfa Sıra Gecesi
 •   Kapadokya Türk Gecesi

Tur Fiyatları

Oteller

1.Ek Bilgiler

BİLMENİZ GEREKENLER:

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

Büyük Gap & Doğu Anadolu Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)