İzmir Çıkışlı Kapadokya ve Kayseri Turu

2019 SÖMESTRE ÖZEL 

İZMİR ÇIKIŞLI 

KAPADOKYA - ERCİYES - KAYSERİ TURU

Güzel atlar ülkesi KAPADOKYA...

4* OTEL'DE 2 GECE KONAKLAMA

3 Gece 3 Gün

Tur Tarihlerimiz: 24 Ocak - 27 Ocak 2019 | 31 Ocak - 3 Şubat 2019

Tüm Tarihler Tek Fiyat

Kişi başı 449 TL.

Bu fiyat ilk 10 kişiye özel fiyattır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis Önü, Karşıyaka Anıt, Üçkuyular, Üçyol, Sabancı, Lozan, Ege Üni. Acil
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İZMİR - KAPADOKYA

Akşamüzeri belirlenen saatler de, belirlenen noktalardan sizleri alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Kula – Afyon – Konya istikametini takip ederek Aksaray’a doğru devam ediyoruz.


2. Gün: IHLARA VADİSİ - KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - UÇHİSAR KALESİ - ONYX TAŞ ATÖLYESİ - PAŞABAĞLARI

Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molamızı verdikten sonra yolumuza devam ederek Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan IHLARA VADİSİ’ne gidiyoruz. Burada Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Gezimizin ardından düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri) olacak. Sonrasında Narlıgöl Krater Gölü’nde vereceğimiz serbest zaman sonrasında GÜVERCİNLİK VADİSİ'nde doğa harikası oluşumlar görerek bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan UÇHİSAR KALESİ’ni (Panoramik) seyretme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. ONYX TAŞ ATÖLYESİ'nde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, en güzel Kapadokya manzarasının göründüğü MANZARA TEPESİ'nde fotoğraf molası veriyoruz. Buradan çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: ERCİYES KAYAK MERKEZ - KAYSERİ - KIZILIRMAK

Sabah kahvaltımızın ardından (dileyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi balon turu veya atv turuna katılabilirler.) Türkiye'nin en gözde kayak merkezleri arasında yer alan ERCİYES KAYAK MERKEZİ'ne doğru yola çıkıyoruz. Burada kayak yapabilir, kar yürüyüşü ya da bölgede bulunan kafelerde kar manzarasına karşı sıcak içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Buradaki serbest zaman sonrası Kayseri şehir merkezine gidiyoruz. KAYSERİ KALESİ, SAAT KULESİ, HUNAT HATUN KÜLLİYESİ ve PASTIRMACILAR ÇARŞISI görülecek yerler arasındadır. Kayseri gezimizi tamamladıktan sonra KIZILIRMAK kenarında yürüyüş yapıyor ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan TÜRK GECESİ'ne gidiyoruz.


4. Gün: GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - ÜÇ GÜZELLER - ÜRGÜP - ASMALI KONAK - TURHASAN ŞARAP FABRİKASI - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk durağımız olan GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ'ne gidiyoruz. eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası TURHASAN ŞARAP MAHZENLERİ'ni gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI’nı görüyoruz. Buradan ASMALI KONAK (Panoramik) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa’ya gidiyoruz. Mustafa Paşa’nın mistik sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüşün sonrasında Kızılırmak'ın toprağından yapılan çömlekleri görmek üzere ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ'ne gidiyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra İzmir'e doğru dönüş yolculuğuna başlıyor ve bir başka BELLİMA TUR organizasyonunda görüşünceye dek şimdilik vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

2 Gece 4* Otel Konaklaması

Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 2 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Tüm Öğlen Yemekleri

Yöresel Eğlence 

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tur Fiyatları

Oteller

4* Taşsaray Otel veya 4* Avrasya Otel'de Yarım Pansiyon Konaklama

1.Ek Bilgiler

BİLMENİZ GEREKENLER:

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

İzmir Çıkışlı Kapadokya ve Kayseri Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2