Karadeniz Yaylaları, Erzurum ve Kars Turu

1799.00 TL

İZMİR ÇIKIŞLI

KARADENİZ YAYLALARI,

ERZURUM VE KARS TURU

Borçka Karagöl, Şavşat, Trabzon Uzungöl, Gürcistan Batum, Rize Ayder Yaylası

Bartın, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Erzurum, Kars

Trabzon, Rize, Artvin, Hopa, Batum, Amasya, Çorum

EN AZ 2 GECE YAYLA KONAKLAMA AYRICALIĞI

TAM GÜN KARS TURU

TAM GÜN ERZURUM TURU

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
GİRNE OFİS ÖNÜ, KARŞIYAKA ANIT, ÜÇKUYULAR, ÜÇYOL, SABANCI, LOZAN, EGE ÜNİ. ACİL
Tur Hareket Tarihleri:
09 Ağustos
1. Gün: İZMİR HAREKET

Değerli misafirlerimiz, sizleri belirlediğimiz noktalardan belirlenen saatlerde alarak Yeşilin En Yeşiline, Doğa'nın ve Tabiat'ın Zirvesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. (Buluşma noktaları ve saatleri 2 gün öncesinden telefonunuza mesaj olarak bildirilecektir.)


2. Gün: AMASRA - SAFRANBOLU - KASTAMONU

Sabah saatlerinde Bolu yolu üzerindeki uygun bir tesiste sabah kahvaltı (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Bartın üzerinden liman ve ticaret şehri olan Amasra'ya varıyoruz. Amasra da elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Barış Akarsu anısına adı verilen Barış Akarsu Parkını görüyoruz. Kemere Köprüsü, Boztepe, Fatih Cami, Şapel gezileri ardından Tarihi Çekiciler Çarşısı'nda serbest zaman veriyoruz. Daha sonra KARABÜK'ün Unesco  Miras Listesine alınmış olan Tarihi Safranbolu şehrine varıyoruz. Safranbolu da Hıdırlık Tepesinde panaromik Safranbolu ve evlerinin tanıtımı sonrası Tarihi Kaymakamlar Konağı, Cincihanı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş Saati, Arasta Çarşısı, Cinci Hamamını görerek Kent Meydanına varıyoruz.  Meşhur Safranbolu Lokumu alışverişi için serbest  zaman sonrası gezimize Safranbolu Yörük Köyü ile devam ederek bir türkmen köyü olan bu köy de Sipahioğlu Konağını Filiz Teyze'nin anlatımı ile dinliyoruz. Ardından Çanakkale de en çok şehit vermiş illerimiz arasında yer alan Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kastamonu'da İsmail Bey Külliyesi ve Deve Hanı ziyareti sonrası Şerife Bacı Meydanı ve Anıtı, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşını ilk kez okuduğu Nasrullah Camii ve Külliyesi, Münire Medresesi ziyaret edilecek yerler arasındadır.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 4* Mütevelli Otel veya 4* Armoni Park Otel vb.

 


3. Gün: KASTAMONU-TAŞKÖPRÜ-SİNOP-GERZE-BAFRA-SAMSUN

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Meşhur Kastamonu Helvasının yapıldığı ÇOBANOĞLU Helva İmalathanesine giderek burada Helva'nın yapılırken hangi aşamalardan geçtiğini görüyoruz. Helva tadımı sonrası dilerseniz helva alışverişi yapabilirsiniz. Kastamonu’dan ayrılıyoruz. Taşköprü üzerinden Dranaz geçidinden geçerek Türkiye’nin kuzeyde en uç noktasında bulunan Sinop’a ulaşıyoruz. Tarihi Sinop Cezaevi ve Sinop Kalesi'ni geziyoruz. Sinop merkezde Meşhur Sinop Mantısı yiyebileceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından arzu eden misafirlerimizle birlikte SİNOP Limandan tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Daha sonra Gerze-Bafra üzerinden Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan Atatürk Heykeli’ni görüyoruz. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği Bandırma Vapuru'nun birebir örneğini geziyoruz. Daha sonra otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 4* Kadhırga Otel veya 4* Hampton By Hilton vb.

 


4. Gün: TERME-FATSA-ORDU-BOZTEPE-AKÇAABAT-YAYLA OTELİ KEYFİ

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Samsun’dan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Terme’de nehir kenarında Ulusoy Tesisleri’nde çay kahve malası veriyoruz. Üzerinden FATSA'ya varıyoruz. "Bostepe'ye çıkmalı şu Ordu'ya bakmalı dedikleri" Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Muhteşem Karadeniz Manzarası sonrası öğle yemeği için Meşhur Akçaabat Köfte yedikten sonra YAYLA KEYFİ yaşamanız ve tadına varmanız için biraz erken yaylamıza çıkmaya başlıyoruz. Kısa bir süre otobüsümüz ile çıktıktan sonra minibüsler ile devam ediyoruz. Karadeniz müzikleri eşliğinde muhteşem bir doğa ve manzara ile tesisimize varıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra yaylamız da bulunan mesire alanına yürüyüş yapabilir. Tesis içerisinde temiz hava da vakit geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ile birlikte muhteşem bir Karadeniz Eğlencesi düzenliyoruz. Konaklama yayla tesisimizde.

Konaklama: Uzungöl Limonsuyu Yaylası Kardelen Otel, Akarsu Yayla Tesisi, Kayabaşı Yaylası Kayabaşı Yaylakent vb.

 


5. Gün: TAM GÜN ERZURUM TURU

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından yayla otelimizden ayrılıyor ve Dadaşlar kenti Erzurum’a geçiyoruz. Anadolu Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad’ın kızı Hüdâvent Hatun tarafından 1253 yılında yaptırılmış, Erzurum'un sembolü haline gelmiş, Anadolu’nun en büyük mimari eserlerinden Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Ulu Camii’yi gördükten sonra Rüstem Paşa Bedesteni’ninde oltu taşı alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası günümüzde Yakutiye Türk İslâm Eserleri ve Etnografya Müzesi olarak kullanılan ve 1310 yılında inşa edilmiş Yakutiye Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde Erzurum turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 4* Palan Otel, 4* Dedeman Palandöken vb.


6. Gün: TAM GÜN KARS TURU

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Aras Nehri kenarından her kültürü içerisinde barındıran ihtişamlı kent Kars'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyor ve Aziz Şehitlerimizi anıyoruz. İlk durağımız 1879 Rus İşgali Döneminde baltık Mimari tarzında,Çar II.Nikolay tarafından Hollanda'lı Mühendislere yaptırılmış olan, günümüzde otel olarak kullanılan Katerina Sarayı'nı görüyoruz. "1001 Kilise Şehri" olarak da adlandırılan Ani Harabeleri'ne varıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Ani Harabeleri’ni keşfediyoruz. Ani gezimizin sonrasında Kars merkeze doğru yola çıkıyoruz. Kars Müzesi, Fethiye Camii, 12 Havariler Kilisesi, Namık Kemal Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Kars turumuzu tamamladıktan sonra meşhur Kars peynirlerinin tadına bakmak ve alışveriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: 4* Kale Otel, 4* Işıl Park Otel vb.


7. Gün: ARTVİN - BORÇKA - KARAGÖL - HOPA

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından yeşile ve doğaya doyacağımız muhteşem yaylalar göreceğimiz bir güne başlıyoruz. Kars'tan sabah erken saatlerde ayrılıyor ve rotamızı Artvin iline bağlı Şavşat'a doğru çeviriyoruz. Yeşilin tüm tonlarını görebileceğimiz Yavuzköy Seyir Terasında kısa bir serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz hatıra fotoğrafı çekebilir ve bu güzel manzarayı ölümsüzleştirebilir. Sonrasında yine Artvin iline bağlı Borçka ilçesine geliyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile katılacağımız Borçka, Karagöl Turu yapıyoruz. (Katılmak istemeyen misafirlerimiz için Borçka merkezde serbest zaman.) Minibüslere binip Dünya'daki en hızlı akan nehirlerden biri olan Çoruh Nehri'ni görerek harika manzaralar, irili ufaklı şelalelerden oluşmuş doğa harikası Bardnala Şelalesi'nde hatıra fotoğrafı çekilip Karadeniz'deki en güzel tabiat göllerden biri olan, ağaçların renklerinin göle yansıdığı doğa harikası Karagöl'e çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüş yapıp hatıra fotoğrafı çekildikten sonra Hopa merkezinde bulunan otelimize akşam yemeğimizi almak ve konaklamak için varıyoruz.

Konaklama: 4* Sarp Otel, Borçka Lamazi Otel


8. Gün: BATUM TURU-AYDER YAYLASI

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Türkiye-Gürcistan Sınır Kapısı olan Sarp'a gelerek geçiş işlemlerine başlıyoruz. Gürcistan'ın  Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum'a varıyoruz. Batum gezi programında St.Andrew Heykeli, Gonio Kalesi, Eski Khoroki Köprüsü, Avrupa Meydanı'nda Medea Anıtı, Eski Postane Binası  ve Poseidon Meydanı'ndaki Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını ve Eski Batum Evlerini görerek devam ediyoruz. Piazza Kulesini, Aziz Nikolas Kilisesini ve Batumdaki tek cami olan Orta Camii'yi gördükten sonra sahil boyunca ilerliyoruz. Sahilde Batum Limanı, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Kulesi, Saat Kulesi, Ters Restoran dedikleri White Restoranı görüyoruz. Batum gezimizin ardından Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Kendisi küçük ama namı büyük Çamlıhemşin'den minibüslerle dileyen misafirlerimizle yeşilin en iyi tonlarını göreceğiniz, bulutların üzerinde muhteşem vakit geçirebileceğiniz  Çat Vadisi, Zilkale ve Palovit Şelalesi için konaklar mahallesindeki Taş Mektebi görüp ismini Sevdaluk Dizisiyle hatırlayacağınız Şenyuva Köyüne doğru gezimiz devam edecek. Geziye katılmak istemeyen misafirlerimiz Fırtına Deresi kenarında vakit geçirebilirler. Bölgedeki en eski Taş Kemer Köprü olan Şenyuva Köprüsünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran eski tarihi ipek yolu güzergahının güvenliğini sağlayan Çat Vadisi'nde ağaçların arasında yükselen Zilkale'ye varıyoruz.  Ardından bölgedeki debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi'ne geldiğimiz de yukarıdan düşen su kütlelerinin görüntüsü ve yarattığı serinlik ile büyülenceğiniz "Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok" sloganını yapmanın tam yeri ve zamanı diyeceğiniz şelaleler diyarından çok etkilenceksiniz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: Ayder Elif Otel, Zarha Mountain Resort vb.


9. Gün: RİZE BEZİ-ÇAY FABRİKASI-UZUNGÖL-SÜRMENE-BIÇAK ATÖLYESİ-TRABZON-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜMELA MANASTIRI(Açılırsa)-AMASYA

Sabah kahvaltımızın ardından minibüslerimize binerek yayladan ayrılıyoruz. Tüm tur boyunca merakla beklediğiniz, bölgeye has alabileceğiniz tüm ihtiyaç, hediyelik alışverişlerinizi bugünümüzde bölgeden ayrılmadan almanızı sağlayacağız. Rize'de yöreye has Rize Bezi (feretiko) dokuma atölyesine varıyoruz. Sunum sonrası  dileyenler alışveriş imkanı bulabilirler. Ardından bölgeden sofralarımıza kadar gelen çayın geçirdiği evreleri görüp dinlemek üzere GÜRÇAY çay fabrikasına gidiyoruz. Fabrikayı gezip çaylarımızı yudumladıktan sonra isteyenler alışveriş yapabilir, sevdiklerinize hediyelik çay alabilirsiniz. Gezimize Uzungöl ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve heyelan sonucu oluşmuş ve tüm Dünya'daki doğa harikası olarak bilinen bölgelere meydan okuyan Uzungöl etrafında yürüyüş sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Sürmene’ye gelerek burada 1950'li yılların öncesine dayanan tarihi bir el işçiliği örneğini sürdüren Sürmene Bıçak Sanayi atölyesi ve mağazasını ziyaret ediyoruz. Gövdesi kızılağaç odunundan keskin kısmı ise dövme çelikten yapılan Meşhur Sürmene bıçağının yapılışını aşama aşama dinliyoruz. Kısa bir kemençe dinletisi sonrası dilerseniz bıçak alış verişi yapabilirsiniz. Daha sonra Trabzon’a gidiyor ve ilk olarak Trabzon Ayasofya’sını geziyoruz. Daha sonra 1900’lü yılların başında Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON’lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Trabzon’dan ayrılmadan önce organik ve yöresel tereyağ, peynir, fındık, bal gibi gıda alışverişi yapabileceğimiz Lezzet Diyarı’na uğruyoruz. Daha sonra Karadeniz'e veda edip Havza-Suluova üzerinde Amasya'ya varıyoruz. Amasya’da Yeşilırmak kenarında bulunan tarihi konak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yeşil ırmak kenarında muhteşem ışıklandırma yapılmış olan tarihi konakları izleyerek yürüyüş yapabilir.

Önemli: Sümela Manastırı için 2019 yılı resmi açılış tarihi belirtilmediğinden programa alınmamıştır. Turunuz esnasında ziyarete açılmış olursa rehberiniz bugüne Sümela Manastırı'nı ekleyecektir.

Konaklama: Grand Harşena Konağı, Taşhan Otel, Emin Efendi Konağı vb. (Yeşil Irmak kenarında, şehir merkezinde tarihi konaklar)


10. Gün: AMASYA-KRAL KAYA MEZARLARI-TARİHİ SAAT KULESİ-HARŞENA KALESİ-FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI-ÇORUM-LEBLEBİ ALIŞVERİŞİ-ANKARA-İZMİR

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Şehzadeler Şehrini gezmeye başlıyoruz. Yeşilırmak üzerindeki dağlar da bulunan Kral Kaya Mezarlarını, Tarihi Saat Kulesi, Harşena Kalesi ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. ÇORUM’da leblebi alışverişi için vereceğimiz molanın ardından Sungurlu-Ankara yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek İZMİR'e varıyor ve bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

8 Gece Otel ve Yayla Tesislerinde Konaklama

8 Sabah Kahvaltısı

8 Akşam Yemeği

2 Tane Yöresel Eğlenceler

Milli Park Giriş Ücretleri

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Araç İçi İkramlar

Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı                           

Öğle Yemekleri                                   

Otellerde Alınan İçecekler                                      

Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart                               

Zilkale, Palovit, Çat Vadisi Turu 40 TL(Zorunlu Değil)

Borçka Karagöl Turu  40 TL(Zorunlu Değil)

Batum Turu  80 TL (Zorunlu Değil)

Kafkas Gecesi Eğlencesi

Konaklama Yayla 1 Minibüs 40 TL. Zorunlu

Konaklama Yayla 2 Minibüs 40 TL. Zorunlu

Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL (Batum Turuna Katılanlara Zorunlu)

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
09.08.20191799.00 TL2199.00 TL 1799.00 TL0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1199.00 TL
Taksitler »

Oteller

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Karadeniz Yaylaları, Erzurum ve Kars Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Bella Likya Turu

Bella Likya Turu

589.00 TL

Bursa Turu

Bursa Turu

349.00 TL

NEDEN BİZ?

NASIL SATIN ALABİLİRİM?

  • Online Satış

    Kredi kartınız ile online veya telefon ile arayarak mailorder yöntemiyle alabilirsiniz.

  • Banka Havalesi

    Banka hesaplarımıza havale veya eft yöntemiyle turunuzu kolayca satın alabilirsiniz.

  • Müşteri Memnunityeti

    Bellima Tur ailesi olarak güler yüzlü ve ilgili seyahat danışmanları, tecrübeli turizm şoförleri ve

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)