İzmir Çıkışlı Karadeniz Rüyası Turu

2019 YILINA ÖZEL ERKEN REZERVASYON BAŞLADI

 KARADENİZ RÜYASI VE BATUM TURU

Borçka Karagöl, Trabzon Uzungöl, Gürcistan Batum, Rize Ayder, Bartın, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Hopa, Batum, Amasya, Çorum

YAYLA KONAKLAMA FARKI İLE..... 6 GECE 7 GÜN

SİNOP'da Tekne Turu Keyfi ... Bölgeye Hakim En Kaliteli Rehber Kadrosu İle ....

2019 ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN

949 TL. 

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis Önü, Karşıyaka Anıt, Üçkuyular, Üçyol, Sabancı, Lozan, Ege Üni. Acil
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İZMİR HAREKET

Değerli misafirlerimiz, sizleri belirlediğimiz noktalardan belirlenen saatlerde alarak yolculuğumuza başlıyoruz. (Buluşma noktaları ve saatleri 2 gün öncesinden telefonunuza mesaj olarak bildirilecektir.)


2. Gün: SAFRANBOLU - AMASRA - SAMSUN

Sabah erken saatlerde Kastamonu'ya ulaşıyoruz. Karaçomak Deresinin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş Savaşı’nda verdiği örnek mücadeleden sonra “Şehitler Diyarı” adıyla anılır olmuş. Burada, Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtı’nı görüp Nasrullah Camii ve Meydanı’nı gezdikten sonra Kastamonu Kalesini ve Saat Kulesini panoramik olarak görüp Taşköprü – Hanönü - Boyabat istikametinden Sinop’a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir ilimiz olan Sinop’ta, Maket Gemi Yapım Atölyeleri, liman, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Hapishaneyi gezip Sinop Liman Mevkisinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Sinop’ta Boyabat ezmesi ve maket gemi atölyelerinden gemicik alabilirsiniz. Sinop gezimizi tamamladıktan sonra Gerze – Bafra - Alaçam istikametinden Samsun’a varıyoruz. İlk olarak Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra kısa bir yürüyüşle Gazi Müzesi’ne ulaşıyoruz. İlk olarak 1902 yılında Mantika Palas adıyla otel olarak açılan, I. Dünya Savaşı sonrasında kapatılan ve sonunda 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a geleceği haberiyle çok kısa sürede hazırlanarak emrine verilen konak, daha sonraları Atatürk’ün Evi olacaktır ve Ulu Önder bu konakta 3 kez konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 4* Kadhırga Otel veya 4* Hampton By Hilton


3. Gün: SAMSUN - TERME - ORDU - GİRESUN - AKÇAABAT

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından SAMSUN’dan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Terme’de nehir kenarında ULUSOY TESİSLERİ’nde çay kahve malası veriyoruz. Üzerinden FATSA'ya varıyoruz. Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Ordu’dan sonra Giresun’a gelerek burada Herkül’ün kayıp altın postu aramak için geldiği, amazon kadınlarının erkeklerden uzak bir yaşam kurduğu rivayet edilen GİRESUN ADASI çevresinde (ekstra) kısa bir tekne turuna katılabilirsiniz. Yayla keyfinizi yaşamanız ve tadına varmanız için biraz erken yaylamıza çıkmaya başlıyoruz. Kısa bir süre otobüsümüz ile çıktıktan sonra minibüsler ile devam ediyoruz. Karadeniz müzikleri eşliğinde muhteşem bir doğa ve manzara ile tesisimize varıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra yaylamız da bulunan mesire alanına yürüyüş yapabilir. Tesis içerisinde temiz hava da vakit geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ile birlikte muhteşem bir Karadeniz eğlencesi düzenliyoruz. Konaklama yayla tesisimizde.

Konaklama: Kayabaşı Yaylakent


4. Gün: BATUM TURU

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yaylamızdan erken saatlerde ayrılıp TRABZON-RİZE-HOPA üzerinden Türkiye'nin kuzey doğusunda en uç noktamız olan SARP Sınır Kapısına varıyoruz. Kapıdaki kısa süreli gümrük işlemlerinin ardından GÜRCİSTAN-Acara Bölgesine yürüyerek giriş giriş yapıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binerek turumuza devam ediyoruz. BATUM’da Roma döneminden kalan ve içinde Hz. İsa'nın On İki Havari'sinden biri olan St. MATHİAS'ın mezarının bulunduğu GONİO (Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum'dan Karadeniz'e kavuşan en derin nehirlerimizden olan Çoruh Nehri'ni görerek üzerindeki Gonio Köprüsünden geçiyoruz. Merkeze vardığımızda: Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Türk Sokağı, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı, ilginç mimari eserleri olan Ters Ev ve süt şişesi şeklindeki Adalet Sarayı binası ve yeni yüzüyle Avrupa Meydanı'nı geziyoruz. Batum Bulvarı’ndaki yürüyüş ve alışveriş molaları sonrası çıkış işlemlerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

BATUM GEZİSİ Hakkında Önemli Bilgiler: *Yurtdışı çıkış harcı 15 TL’dir. **Batum ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olarak 80 TL araçta rehber/tur lideri tarafından nakit olarak alınır. Sınır kapısından TR plakalı otobüsümüz ile geçmek çok ciddi zaman kaybına sebep olmaktadır. Misafirlerimizin 4-5 saati bulan bekleme süresinde mağdur olmamaları için, sınır kapısından yaya olarak geçilmekte ve Gürcü plakalı otobüs ile Batum gezisini yapılmaktadır. ***Batum'a geçiş için üzerinde TC kimlik numarası bulunan, son 10 (on) yıl içinde değiştirilmiş/yenilenmiş ve HASARSIZ (yıpranmamış/kenarları ayrılmamış/makasla kesilmemiş/soğuk damgası belli olan/pvc kaplamayla düzeltilmemiş) nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir. ***Devlet memurlarının (aile üyeleri dahil) geçiş yapabilmesi için çalıştıkları kurumdan yazılı/ıslak imzalı izin belgesi almaları gerekmektedir. Ayrıca sınır polisleri, gerekli gördüğü durumda, emeklilik sicil sorgusu yaptığı için; emekli olmuş misafirlerimize, emeklilik sicil numaralarını gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmalarını önemli tavsiye ederiz. ***Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir. Ayrıca 0-18 yaş (bebekler dahil) çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir. ***Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından BELLİMA TUR sorumlu değildir. ***Sınır kapısından geçiş yapamayan kişilere, ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olan 80 TL iade edilir; ancak yurtdışı çıkış harcı 15 TL iade edilmez.

Konaklama: 4* Sarp Otel


5. Gün: BORÇKA KARAGÖL - AYDER - UZUNGÖL

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Hopa'dan Borçka'ya gidiyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarla, ilçenin önemli gölü KARAGÖL'e çıkıyoruz. (Ekstra-isteğe bağlı 40TL) Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal Dağları eteklerinde bulunan Milli Park alanını geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, kafeteryada oturup çaylarını içebilirler. Daha sonra AYDER YAYLASI’na doğru devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile (ekstra 40 TL) minibüsler ile 100 metrelik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan Kartal Yuvası ZİLKALE’yi geziyoruz. Yol üzerinde Karadeniz’e gelinir de çay olmadan olur mu? Trabzon’un Of ilçesinde 1988 yılından bu yana hizmet veren sekiz bin metrekaresi kapalı on bin metrekarelik alana sahip, günlük 120 ton yaş çay işleme kapasiteli tesislerinde üretim yapmakta olan GÜRÇAY tesislerini ziyaret ediyoruz. Aşama aşama çay sunumunu dinledikten, çaylarımızı içtikten sonra dilerseniz çay alışverişi yapabilirsiniz. Daha sonra Uzungöl’e doğru devam ediyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldize Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerisinde oluşan UZUNGÖL çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra muhteşem manzarası ve doğası ile meşhur ikinci yaylamıza gelerek odalarımıza yerleşiyoruz. Dilerseniz dinlenebilir, dilerseniz kamelyaların altında çay kahve içerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ile birlikte bir Karadeniz eğlencesi de burada yapıyoruz. Konaklama tesisimiz de.

Konaklama: 4* Zarha Mountain Resort


6. Gün: SÜRMENE - TRABZON - AMASYA

Yayladaki sabah kahvaltımızın ardından minibüslerimize binerek yayladan ayrılıyoruz. Sürmene’ye gelerek burada meşhur Sürmene El Yapımı Bıçak Atölyesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra TRABZON’a gidiyor ve ilk olarak TRABZON AYASOFYA’sını geziyoruz. Daha sonra 1900’lü yılların başında Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON’lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Trabzon’dan ayrılmadan önce yöresel gıda alışverişi yapabileceğimiz LEZZET DİYARI’nda alış veriş molası veriyoruz.  Daha sonra Karadeniz’in meşhur yörük çadırına giderek burada canlı kemençe eşliğinde Akçaabat Köftesi yiyeceğiz. Daha sonra Karadeniz'e veda edip Havza-Suluova üzerinde AMASYA'ya varıyoruz. Amasya’da Yeşilırmak kenarında bulunan tarihi konak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yeşil ırmak kenarında muhteşem ışıklandırma yapılmış olan tarihi konakları izleyerek yürüyüş yapabilir.

Konaklama: Grand Harşena Konağı veya Emin Efendi Konağı (Yeşil Irmak kenarında, şehir merkezinde tarihi konaklar)


7. Gün: AMASYA - ÇORUM - İZMİR

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Şehzadeler Şehrini gezmeye başlıyoruz. Yeşil ırmak üzerindeki dağlar da bulunan Kral Kaya Mezarlarını ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. ÇORUM’da leblebi alışverişi için vereceğimiz molanın ardından Sungurlu-Ankara yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek İZMİR'e varıyor ve bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

5 Gece Otel Konaklaması

5 Sabah Kahvaltısı

5 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Milli Park Giriş Ücretleri

Yeni Model Otobüsler

Otobüsteki Sıcak-Soğuk İkramlar

Seyahat Sigortası Güvence Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı                          

Öğle Yemekleri                                   

Otellerde İçecekler                                        

Müze Giriş Ücretleri

Yurtdışı çıkış harcı 15 TL                                  

Zilkale, Çat, Palovit 40 TL.

Borçka, Karagöl Turu 40 TL. 

Batum Turu 80 TL 

Zorunlu Yayla Minibüs Ücreti 40 TL. (2 Gece Yayla Konaklaması 80 TL.) 

Tur Fiyatları

Oteller

SAMSUN KONAKLAMA: 4* KADHIRGA OTEL veya 4* HAMPTON BY HILTON

AKÇAABAT (1. YAYLA) KONAKLAMA: KAYABAŞI YAYLAKENT

HOPA KONAKLAMA: 4* SARP OTEL

SÜRMENE (2. YAYLA) KONAKLAMA: 4* ZAHRA MOUNTAIN RESORT 

AMASYA KONAKLAMA: HARŞENA OTEL veya EMİN EFENDİ KONAKLARI

1.Ek Bilgiler

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

İzmir Çıkışlı Karadeniz Rüyası Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)