Atatürk'ün İzinde 100.Yıl Milli Mücadele Rotası

1299.00 TL

DAHA İYİ BİR ROTA HİÇ GÖRMEDİK

ATATÜRK'ÜN İZİNDE MİLLİ MÜCADELE ROTASI

BU TURUMUZ DA GÖRECEĞİMİZ EN ÖNEMLİ NOKTALAR;
AMASYA GENELGESİ'NİN YAYINLANDIĞI MİLLİ MÜCADELE MÜZESİ
HAVZA GENELGESİ'NİN YAYINLANDIĞI HAVZA MİLLİ MÜCADELE MÜZESİ
ATATÜRK'ÜN SAMSUN'A ÇIKIŞININ 100.YILI ETKİNLİKLERİ
TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ
ERZURUM KONGRESİ'NİN DÜZENLENDİĞİ KONGRE MÜZESİ
SİVAS KONGRESİ'NİN DÜZENLENDİĞİ TARİHİ KONGRE SALONU
SİVAS İSMET İNÖNÜ KONAĞI
ANKARA İLK MECLİS VE İKİNCİ MECLİS
ANITKABİR ZİYARETİ VE MOZOLEYE ÇELENK TÖRENİ

ATATÜRK'ÜN SAMSUN'A ÇIKIŞININ, MİLLİ MÜCADELE'NİN BAŞLAMASININ 100. YILINDA

19 MAYIS 2019'DA SAMSUN'DA ETKİNLİKLERE KATILMA VE KONAKLAMA AYRICALIĞINI SİZDE YAŞAYIN

6 GECE 4-5 YILDIZ OTELLER DE KONAKLAMA TOPLAM 7 GECE 8 GÜN

4-5 YILDIZLI OTELLER DE KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL KONAKLAMA

AMASYA, HAVZA, SAMSUN, TRABZON, ERZURUM, SİVAS VE ANKARA

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis Önü, Karşıyaka Anıt, Üçkuyular, Üçyol, Sabancı, Lozan, Ege Üni. Acil
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İZMİR - AMASYA

Akşam belirlenen noktalardan sizleri alarak Türk Milleti çok önemli bir rota çizeceğimiz turumuza başlıyoruz. Tur sonunda sizlerin de “Daha İyi Bir Rota Görmemiştik” diyeceğinizi umarak gece yolculuğu ile Amasya’ya doğru devam ediyoruz. ( Buluşma noktaları ve saatleri 2 gün öncesinden bildirilecektir.)


2. Gün: AMASYA - MİLLİ MÜCADELE MÜZESİ - KRAL KAYA MEZARLARI - TARİHİ SAAT KULESİ

Sabah kahvaltısı sonrası Milli Mücadele’nin en önemli şehirlerinden birisi olan AMASYA’ya varıyoruz. Milli Mücadele çalışmaları sırasında Mustafa Kemal, Hüseyin Rauf Orbay, Refet Bele ve Ali Fuat Cebesoy burada Amasya Genelgesini yayınlayacaklar ve ilk maddede “Vatanın Bütünlüğü, Milletin İstiklali Tehlikededir.” İlk olarak Amasya Genelgesi’nin yayınlandığı, günümüzde Milli Mücadele Müzesi olarak muhafaza edilen Saraydüzü Kışla Binası’nı ziyaret ediyoruz. Balmumu heykellerin bulunduğu müze de Amasya Genelgesi’ni rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. Yeşil ırmak üzerindeki dağlar da bulunan Kral Kaya Mezarlarını, Tarihi Saat Kulesi, Harşena Kalesi ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.


3. Gün: HAVZA - SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - 100. YIL ETKİNLİKLERİ

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkarak en önemli genelge olan Havza Genelgesi’nin yayınlandığı Samsun’un Havza ilçesine uğruyoruz. Atatürk ve arkadaşlarının özellikle İzmir’in işgal edilmesine karşı verdikleri ilk resmi tepki Havza Genelgesi ile olmuştur. Türk Milletine bu genelge ile tüm şehirlerde işgallere karşı protesto çağrısında bulunulmuş, işgalci ülkeler kınanmış, Milli direniş bilinci ilk defa oluşturulmuştu. İstanbul Hükümeti tarafından Mustafa Kemal geri çağrılmış, O ise bu emri dinlememiştir. Milli mücadele meşalesinin resmi olarak ilk yakıldığı dönemin Mesudiye Otel’ini ziyaret ediyoruz. Burada Paşa için hazırlanan çalışma odasını ve yatak odasını görüyoruz. Daha sonra Samsun’a doğru devam ediyoruz. Bandırma Vapuru'nun görülmesi sonrası Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılını Belediye ve Valiliğin düzenlediği etkinliklere katılarak Samsun’da kutlayacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: ORDU - BOZTEPE - AKÇAABAT - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Samsun’dan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Terme’de nehir kenarında Ulusoy Tesisleri’nde çay kahve malası veriyoruz. Üzerinden FATSA'ya varıyoruz. "Bostepe'ye çıkmalı şu Ordu'ya bakmalı dedikleri" Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Muhteşem Karadeniz Manzarası sonrası öğle yemeği için Meşhur Akçaabat Köfte yedikten sonra Trabzon’a gelerek Trabzon Ayasofya’sını geziyoruz. Daha sonra 1900’lü yılların başında Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON’lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz. Akşam konaklama ve akşam yemeği otelimizde. ​


5. Gün: ERZURUM - KONGRE BİNASI - YAKUTİYE MEDRESESİ - CAĞ KEBABI TADIMI - ULU CAMİ - TAŞ HAN

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Anadolu da Milli mücadele birliği ve bilincinin oluşmasının ikinci adımının atıldığı ERZURUM’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul hükümeti ile ilişkisi kesilen Mustafa Kemal’in konuk olarak katıldığı kongrede dönemin milletvekillerinin çabası ve fedakârlıkları ile Erzurum Kongresi’nin Başkanı olarak “Milli Sınırlar İçinde Vatan Bir Bütündür, Parçalanamaz” maddesi ilk kez burada Türk Milletine ilan edilmiştir. 1864’te yapılan 1926’da Gazi İlkokulu olarak hizmete açılan Erzurum Kongresi’nin yapıldığı günümüzde Erzurum Kongre Binası Müzesi olan tarihi okulu ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizde meşhur cağ kebabı yedikten sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evi'nde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: AŞKALE - ERZİNCAN - KEMALİYE - KARANLIK KANYON - SİVAS

Sabah otelimizde alacak olduğumuz kahvaltı sonrası Erzurum’dan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Aşkale, Erzincan üzerinden Sivas’a geçiyoruz. Yol üzerinde Çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı, yeşilin binbir tonuyla ve şirin evleriyle Kemaliye’ye uğruyoruz. Daha sonra Dünyanın en büyük kanyonları arasında sayılan Karanlık Kanyon'u ziyaret ediyoruz. Sivas’a gelmeden önce son olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Sivas’taki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: TARİHİ SİVAS KONGRESİ SALONU - İSMET İNÖNÜ KONAĞI - ULU CAMİ - TARİHİ SUBAŞI ÇARŞISI - ANKARA

Sabah kahvaltı sonrası Milli mücadelenin bir kongresi de Sivas’ta yapılmış burada “Manda ve Himaye Kabul Olunmaz” kararı alınmıştır. İlk olarak kongrenin yapıldığı tarihi binayı ziyaret edeceğiz. Tarihi Kongre Salonu ve Atatürk'e ait çalışma ve dinlenme odası, kongrenin yapıldığı günlerdeki hali ile muhafaza edilmektedir. Daha sonra Atatürk’ün en yakın silah arkadaşı ve 2.Cumhurbaşkanımız olan İsmet İnönü’nün 1891- 97 yılları arasında yaşadığı İsmet İnönü Konağı’nı ziyaret ediyoruz. 1196-97’de yaptırılan 50 kurma ayaklı Ulu Camii ve tarihi Subaşı Çarşısı’nı gezdikten sonra Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ankara’daki otelimizde.


8. Gün: İLK MECLİS - İKİNCİ MECLİS - ANITKABİR ZİYARETİ VE ÇELENK TÖRENİ

Sabah kahvaltı sonrası Milli Mücadele’nin en büyük adımı olan İlk Meclis’in açılmasıdır. İlk Meclis Binası’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra İkinci Meclis Binası ziyaret edilecektir. Son olarak “Bu Güzel Rotayı” bize armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret edeceğiz. Çelenk Töreni yapacağız. Daha sonra İzmir’e doğru yola çıkacağız. Akşam saatlerinde İzmir’de sizleri aldığımız noktalara geri bırakacağız. Bir sonraki turumuz da görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

6 Gece 4*-5* Otel Konaklaması

Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 6 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Tüm Öğlen Yemekleri

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tur Fiyatları

Oteller

1.Ek Bilgiler

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

Atatürk'ün İzinde 100.Yıl Milli Mücadele Rotası HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

NEDEN BİZ?

BU TURU NASIL ALABİLİRİM?

  • Online Satış

    Kredi kartınız ile online veya telefon ile arayarak mailorder yöntemiyle alabilirsiniz.

  • Banka Havalesi

    Banka hesaplarımıza havale veya eft yöntemiyle turunuzu kolayca satın alabilirsiniz.

  • Müşteri Memnunityeti

    Bellima Tur ailesi olarak güler yüzlü ve ilgili seyahat danışmanları, tecrübeli turizm şoförleri ve

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2