0232 220 01 02

THY ile Butik Şanlıurfa Mardin Midyat Turu

Mezopotamya'nın Gizemini Birlikte Keşfedelim

THY ile DİREKT UÇUŞ KONFORU VE AYRICALIĞI

UÇAKLA BUTİK

ŞANLIURFA & MARDİN & MİDYAT TURU

"2019 GÖBEKLİTEPE YILINA ÖZEL PROGRAM"

ŞANLIURFA MARDİN VE MİDYAT'I DOYA DOYA GEZİYORUZ.

enlightened SINIRLI KONTENJAN!! HER GRUP EN FAZLA 30 KİŞİDEN OLUŞMAKTADIR.

enlightened BÖLGE REHBERLERİ İLE EN İYİ HİZMET VE EN DOĞRU BİLGİLERLE TARİH VE KÜLTÜRE DOYACAKSINIZ.

enlightened BÖLGE'NİN EN SEÇKİN 4 VE 5 YILDIZLI OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞINI YAŞAYACAKSINIZ.

⬇ TUR HAREKET TARİHLERİ 

SINIRLI KONTENJAN SADECE 2 TARİH

21 EYLÜL ve 12 EKİM 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Adnan Menderes Havaalanı
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: ŞANLIURFA-BALIKLIGÖL-RIZVANİYE CAMİ-SIRA GECESİ

İzmir Adnan Menderes Havaalanın’da buluşma (buluşma saati 2 gün önce mesaj ile bildirilecektir.) sonrası İzmir – Şanlıurfa direkt uçuş konforu ile seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Şanlıurfa’da bizleri beklemekte olan 2+1 koltuklu konforlu büyük otobüsümüz ve bölge rehberimiz ile buluşarak Gizemli Mezopotamya’yı keşfe başlıyoruz. İlk olarak Balıklı Göl (Hali-ül Rahman Gölü), Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip sıra gecesi öncesi otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte lobi de buluşarak sıra gecesi için hareket ediyoruz. Şanlıurfa’nın ve bölgenin vazgeçilmezi olan (tur ücretine dâhildir) Sıra Gecesine katılıyoruz. karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, şıllık tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. Daha sonra otelimize geri dönüş yapıyoruz.


2. Gün: GÖBEKLİTEPE-ULU CAMİİ-DEYR-UL ZAFARAN

Sabah kahvaltı sonrası 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. Dünyada bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Burada rehberimizin anlatımları sonrası Mardin’e gelerek Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ardından tarihi çarşı olarak bilinen sokaklarda Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz.


3. Gün: DARA ANTİK KENT-MOR GABRİEL-MARDİN-MİDYAT

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Roma İmparatorluğu’nun bölgedeki en önemli askeri üstlerinden biri olmakla birlikte baraj ve sarnıç siteminin dünyada ilk kullanıldığı kentlerden biri olan Dara Antik Kenti’ni görmek üzere Dara Köyü’ne yola çıkıyoruz. Mağara evleri, sarnıçlarını, nekropol alanını görüyor, yemyeşil sarmaşıkların altında yöreye özgü buz gibi naneli ayranının tadına baktıktan sonra Dara Köyü’nün muhteşem çocuklarıyla tanışma fırsatı buluyoruz. (Dara Köyü İlkokulunda okuyan çocukların kırtasiye ve kıyafet ihtiyacı için yanınızda getireceğiniz ürünleri okul yetkilisine teslim edebilirsiniz.) Geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında Nusaybin sınır hattını takiben Beyazsu Vadisi’ne giriş yapıyoruz ve Midyat’ın 20 km dışında yüksek bir tepeye kurulmuş olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı’na geçiyoruz. Manastır rehberleri eşliğinde Meryem Ana Kilisesi’ni, Thedora Kubbesini, Merkez Kiliseyi, vaftiz kurnasını ve Azizlerin Evi ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra çekileceğimiz harika fotoğraflarla manastır ziyaretimizi tamamlıyor ve Midyat merkeze geçiyoruz. Sıla dizisi ile popüler olan ve sonrasında halen daha birçok diziye ve filme ev sahipliği yapan Midyat sokaklarında yürüyüşe çıkıyoruz. Sıla dizisi çekimlerinin yapıldığı Midyat Taş işçiliği ile ünlü evlerinin en güzel örneklerinden bir tanesi olan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Konuk evinde rehberimizin anlatımları sonrasında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinin sergilendiği çarşılarda alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Alışverişlerinizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: ŞANLIURFA-HARRAN-İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası Dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da Kültür Evi’ne gelerek burada keyifli vakit geçiriyoruz. Yöresel kıyafetler ile fotoğraf çekilme fırsatı buluyoruz. Ev sahibinden yöre hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra Gizemli Mezopotamya’yı keşif etmiş bir şekil de Şanlıurfa’da havaalanına gelerek İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Direkt uçuş konforu ile İzmir’e geliyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

İzmir - Şanlıurfa - İzmir Direkt Uçak Konforu

Yeni Model Otobüs İle Tüm Ulaşım Hizmetleri

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

3 Gece 4* - 5* Otel Konaklaması

Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

3 Akşam Yemeği ( Sıra Gecesi Dâhil )

Sıra Gecesi ( Yemekli )

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Tüm Öğlen Yemekleri

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tur Fiyatları

Oteller

ŞANLIURFA KONAKLAMA: 4* DEDEMAN OTEL veya URHAY CAVE HOTEL

MARDİN KONAKLAMA: 4* YAY GRAND OTEL

1.Ek Bilgiler

BİLMENİZ GEREKENLER:

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Tur kayıt esnasında SIRA GECESİ için katılım bildirmek zorunludur.

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

THY ile Butik Şanlıurfa Mardin Midyat Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ



Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)