Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ONLİNE REZERVASYON
World, Bonus, CardFinans, Paraf, Combo, Advantage, Axess kartlara Yurtiçi Turlar da Geçerli Vade Farksız Taksit Seçenekleri BDDK kararı gereği Yurtdışı Turlar da kredi kartlarına taksitlendirme yapılamamaktadır.

 Balkan ve Avrupa Turları Uzmanı "BELLİMA TUR" Ayrıcalığı 

 Yılbaşı Özel Selanik Turu ve Noel Pazarları  

Ekstra Şehir Turu Yok! Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil!

2 Gece SELANİK MERKEZDE 4*CAPSİS OTEL KONAKLAMA!
Otelde 2 Kahvaltı Dahil ! Otelde 1 Akşam Yemeği Dahil! 
Yunan Tavernasında Yılbaşı 1 AKŞAM YEMEĞİ (Limitli İçkili) FİYATA DAHİL !!! 

Uzman Rehber Kadrosu ile eğlence dolu harika bir program sizleri bekliyor!

YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ

3 GÜN 3 GECE | ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ!
349 € YERİNE 319 €

Kalkış Yerleri:
ÜÇKUYULAR, ÜÇYOL, BORNOVA EGE ÜNİ ACİL, KARŞIYAKA GİRNE CAD., BOSTANLI İSK.
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  İZMİR - İPSALA

  18:00 – 20:00 saatleri arasında sizleri FAHRETTİN ALTAY ZİRAAT BANKASI, HATAY ÜÇYOL TATLISES KEBAP, EGE ÜNİ ACİL KAPISI, GİRNE CAD BELLİMATUR OFİS ÖNÜ, BOSTANLI İSKELE alarak yolculuğumuza başlıyoruz. (Tur çıkışından 2 gün önce buluşma saatleri telefonunuza SMS ile bildirilecektir.) Gerekli molalar ile birlikte AYVALIK - EDREMİT - ÇANAKKALE güzergahı üzerinden İPSALA sınır kapısına gelerek pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

  *Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala yol ayrımlarından katılabilirsiniz…  

 • 2. Gün
  DRAMA - ALYSTRATİ MAĞARASI - SEREZ - SELANİK

  Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe güzergâhında ilerleyerek, yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarının ardından, sabah saatlerinde, Osmanlı döneminde Selanik Vilayetinin 3. Sancağı olan ve köprüsüne yakılan türküsüyle bilinen Drama’ya varıyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından olan Tren İstasyonu binasını da göreceğimiz kısa şehir turunun ardından, Hıristiyanlığın önemli azizelerinden olan ve şehrin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan Su Kaynaklarında mola veriyoruz. Buradan hareketle, Osmanlı dönemi yapılarından olan, mübadele sonrasında kiliseye çevrilen ve hala kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camii'ni ziyaret ederek, süslü modern mağazalar ve kafelerln yoğun olsuğu kent merkezinde gezinti, alışveriş ve sabah kahvesi için serbest zaman veriyoruz. Ardından Drama’dan ayrılıyor ve Serez yolu üzerinde bulunan ve oluşumu 2 milyon yıl olarak hesaplanan, 25.000 m2’lik alanı, 3 km uzunluğu ile Dünyanın en büyük nehir mağarası olan, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Alystrati Mağarasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben Serez’e ulaşıyor, kumaş çeşitliliği zenginliğiyle çevre illerde ünlenmiş olan ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Çandarlı İbrahim Paşa Bedestenini serbest olarak ziyaret ediyoruz. Kentin geleneksel halk tavernaları ile ünlü merkezinde öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Osmanlı dönemi eserleri olan Vilayet binasını ve Zincirli Camii görerek yapacağımız kısa yürüyüş turumuzun ardından Serez’den ayrılıyor ve  akşam üzeri erken saatlerde Selanik’e ulaşıyoruz. Merkezi konumda buluna 4* CAPSİS OTEL'imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  Akşam yemeğini takiben, kent meydanlarında Aralık ayı başlarında kurulan ve 31 Aralık akşamına kadar devam eden, oldukça eğlenceli, canlı bir ambiyansa sahip olan NOEL PAZARLARININ gece atmosferini yaşamak isteyen misafirlerimiz, rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş ile şehir merkezine gidebilirler.

 • 3. Gün
  TAM GÜN SELANİK TURU

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk olarak kentin merkezi meydanlarından Vardaris Meydanını, Kral Konstantin Heykeli'ni, İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarını, Osmanlı dönemi yapılarından Gümrük Binasını görerek turumuza başlıyor ve Selanik’in sembolü olan Beyaz Kulede kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında  İskender Heykelini, Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru devam ediyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanını, Aristoteles Üniversitesi Kampüsünü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını, Osmanlı döneminde camii olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı'nı görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı diğer göreceğimiz yerler arasında... Ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesini göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında keyifli yürüyüşler yaparak, fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii ve Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesini ziyaret ediyor ve kent merkezindeki Roma Agorasını gözlemleyerek, öğle saatlerinde turumuzu tamamlıyoruz. Şehrin merkezi ışıltılı yılbaşı güzelliklerini görebileceğimiz Aristoteles Meydanında öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tüm kent merkezine yayılmış Noel ve Yılbaşı canlılığının şehir merkezine kurulan Noel Pazarından başlayarak, şehrin sokaklarına yayılan müzikli eğlencelerin tadını çıkaracağımız dolu bir günün sonunda, serbest olarak ve arzu ettiğimiz saatte otelimize dönüyoruz.

  Akşam geleneksel Yunan Tavernasında YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI için rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ediyoruz. Yemekli, içkili ve müzikli dolu dolu bir program ile geçen bir gecede yeni yılı karşılıyor ve ardından otelimize dönüyoruz. Gecelerini uzatmak isteyen misafirlerimiz için havai fişek gösterileri eşliğinde konserler ile Aristoteles Meydanı iyi bir seçenek olacaktır.

 • 4. Gün
  KAVALA - İZMİR

  Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Selanik’ten ayrılıyor, Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile Türkiye’de “Kavala Kurabiyeleri” olarak bilinen Karvali Kurabiyelerinin üretim yeri olan Nea Karvali’ye ulaşıyoruz. Buradaki kısa molamızın ardından Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii görerek, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi'ni, doğduğu evi, heykelini ve kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluştuktan sonra Kavala’dan ayrılıyor, Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadeleye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) Nehrini de görerek, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç güzergahından, İpsala Sınır Kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, freeshopta serbest zaman veriyoruz. Sınırdan hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden gece yarısından sonra sabahın erken saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz. Bir sonraki BellimaTur programında tekrar görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

2 Gece Otel Konaklaması

Otelde 2 Sabah Kahvaltısı

Otelde 1 Akşam Yemeği

Yunan Tavernasında Yılbaşı Gala Yemeği (Limitli İçkili)

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araçiçi Su İkramı

Tüm Otoban, Otopark Ücretleri ve Şehir Giriş Ücretleri

Turist Vergileri

Zorunlu Yurtdışı Paket Tur Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı

Schengen Vizesi (170€)

Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € ;  65 Yaş üstü 35 €

Öğle Yemekleri 

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Fiyat&Taksit Seçenekleri

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.
2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.
5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 
7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.
9-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
10-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.
11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.
12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.
16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.
17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.
18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.
19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.
20-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
21-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
22-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.
3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.
6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.
7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

9-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
10-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
11-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İptal Şartları

İptal ve değişiklik gibi özel durumlardan olumsuz etkilenmemek için İptal Güvence Paketi'ni yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. İptal Güvence Paketi yaptırmayan misaifler için aşağıdaki şartlar geçerlidir.

Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliği 'ne bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Vize Bilgileri

Bellima Turun katilimcilarin pasaportlarini tetkik hakki ve zorunlulugu bulunmamaktadir.Bu konuda katilimcinin beyani esas alinir. Bellima Tur tarafindan vize takip hizmeti almayan, vizesi oldugunu ve/veya yesil pasaport sahibi oldugunu veya vize gerektirmeyen pasaportu oldugunu beyan eden, ya da vizesiz bir ulkeye tur satin alan katilimcilarin pasaportlarinin ilgili seyahatin vize-pasaport kosullarina uygunlugu katilimcinin kendi sorumlulugundadir. Bellima Turdan vize takip hizmetialmayan, vizesiz bir ulkeye tur satin alan ya da vize gerektirmeyen nitelikte pasaportu oldugunu dusunen kisilerin vize ya da pasaport eksiklikleri v.b. pasaportlarindan ve vizelerinden kaynaklanan sair nedenlerle seyahate katilmamalarindan Bellima Tur sorumlututulamaz. Bu durumda ki yolcularimiz eger yesil pasaport sahibi ya da vizesiz bir ulkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarinin gezinin bitis tarihinden itibaren en az alti aylik gecerlilik suresinin bulundugunun, yeni duzenlemeye uygun cipli ve 10 yildan eski olmadiginin, yirtik, sokuk v.s. bir deformosyon bulunmadiginin, vize gecerlik tarihlerinin Seyahat tarihlerini kapsadigini, vizelerinin oturum surelerinin bitmemis oldugunu, giris cikis sayilarinin adedini (tek giris-cift giris-cok giris) ve vizelerini yanlis kullanmadiklarinin kontrolunu saglamadirlar. Tum yolcularimiz seyahatleri icinvize ile ilgili tum bilgilendirmelere istenirse referans numarası verilerek online takip adreslerinden ulasip, kontroledebilirler.

Yorumlar

Benzer Turlar

 • 17.06.2024
 • 899,00 EUR
 • 30.08.2024
 • 649,00 EUR
 • 07.11.2024
 • 259,00 EUR
 • 22.07.2024
 • 1.299,00 EUR