İzmir Çıkışlı Uçaklı Butik Kars Turu

1399.00 TL

2019 UÇAKLI BUTİK KARS - SUN EXPRESS DİREK UÇUŞ

KARLAR ALTINDA UÇAKLI BUTİK KARS TURU

ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ

Kaz Eti Menülü KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ ve SARIKAMIŞ 

KAFKAS CEPHESİ HARP TARİHİ MÜZESİ

VE SARIKAMIŞ KAYA MERKEZİ FARKI İLE !!!

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Havaalanı
Tur Hareket Tarihleri:
21, 23, 28 Ocak
1. Gün: İZMİR - KARS (SUN EXPRESS DİREK UÇUŞ)

Sabah saat, 09:30’ da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyor, 11:00’ de kalkacak Sun Express Havayollarına ait, İZMİR - KARS uçuşumuzun check-in işlemlerini yaptırarak, saat 13:15’ de, ünlü Puşkin’ in şiirlerine ilham veren şehir KARS’ a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz ve KARS’ ı gezmeye başlıyoruz. Bu şairane şehir geçmişte, kırk yıl Ruslara ev sahipliği yapmış. Böyle bir şehrin sokaklarında dolaşırken Rus mimarisinin izlerini görüpte etkilenmemek elde değil. KARS’ ta önce, KAFKAS CEPHESİ,HARP TARİHİ MÜZEZESİ,KARS MÜZESİ’ ni görerek, KARS KALESİ, ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ, TAŞ KÖPRÜ, FETHİYE CAMİİ ve NAMIK KEMAL EVİ’ ni ziyaretle turumuza devam ediyoruz. Ardından Rus Dönemi yapılarından olan DEFTERDARLIK BİNASI, SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ve BELEDİYE BİNASI gibi şehrin orijinal mimarisini inceliyoruz. KARS merkezde, KARS KAŞARI, GRAVYER PEYNİRİ, KARS BALI, KARS KETESİ Kars’ a özgü alışverişlerimizi yapmak üzere serbest zaman veriyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Hotel Katerina Sarayı


2. Gün: KARS - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, geçmişte birçok kültürün ve dinin bir arada yaşadığı, bugün UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan ANİ ANTİK KENTİ’ ni karlar altındaki, büyüleyici görüntüsü ile gezmeye gidiyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. KENT SURLAR, ANİ KATEDRALİ, TİGRAN HONENTS KİLİSESİ; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan MANUCEHR CAMİ’ ni gezdikten sonra, Ermenistan`ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek, ATEŞGEDE TAPINAĞI’ nın izlerini gözlemliyoruz. Bu etkileyici ören yerini rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra, fotoğraf makinamızla muhteşem kenti, hatıralarımıza ekliyoruz. Turumuzun devamında, kışın tamamen buz tutan, ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’ tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında, kış aylarında genel olarak buzla kaplı ÇILDIR GÖLÜ üzerinde dileyenlerle AT KIZAĞI keyfini yaşıyoruz (Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır). Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde, çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Bir süre dinlendikten sonra, sizlere özel olarak hazırlanmış olarak, KAZ ETLİ ve yöresel tatlardan oluşan akşam yemeğimizi, KAFKAS DANS GÖSTERİSİ eşliğinde almak üzere , Kars merkeze gidiyoruz. Unutulmaz bir gece sizleri bekliyor… Konaklama Otelimizde.


3. Gün: SARIKAMIŞ - KATERİNA KÖŞKÜ - KAZIM KARABEKİR EVİ - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, SARIKAMIŞ` a doğru hareket ediyoruz. Doğu Anadolu` da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 80.000 üzerinde şehidimizi verdiğimiz SARIKAMIŞ` ta, ŞEHİTLER ANITI’ nı görüp, rehberimizden bilgi alıyoruz. Ardından, Ruslar döneminde kraliçe KATERİNA için yaptırılan AV KÖŞKÜ’ nü görüyor ve sonrasında,SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra, 13:45’ de kalkacak uçağımız için Kars Havalimanına geliyoruz. Saat 16:15’ de İZMİR’ e ulaşıyoruz.


Avantajlı Ekstra Tur Paketi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Sun Express Hava Yolları Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Kars'ta Transferler ve Çevre Gezileri 

2 Gece Konaklama

2 Sabah Kahvaltısı 2 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik

Müze ve Ören yeri girişleri   

Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri 

Yemeklerde alınacak içecekler 

Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
21.01.20191399.00 TL1699.00 TL 1399.00 TL-Taksitler »
23.01.20191399.00 TL1699.00 TL 1399.00 TL-Taksitler »
28.01.20191399.00 TL1699.00 TL 1399.00 TL-Taksitler »

Oteller

1.Ek Bilgiler

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

İzmir Çıkışlı Uçaklı Butik Kars Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresi İle Büyük Kars Turu

İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresi İle Büyük Kars Turu

1 Gece Tren - 3 Gece Otel

12.01.2019

1999.00 TL

İzmir Çıkışlı Uçaklı Butik Kars Turu

İzmir Çıkışlı Uçaklı Butik Kars Turu

2 Gece 3 Gün

21.01.2019

1399.00 TL

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2