0232 220 01 02

Van Gölü Ekspresi ile Doğu Anadolu (Erzurum Kars Van Turu)

1799.00 TL

VAN - ANKARA ARASI VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE

ERZURUM - KARS - VAN TURU

 VAN - ANKARA ARASI YATAKLI VAGON'DA SEYAHAT AYRICALIĞI 

4 Gece Otel Konaklaması & 1 Gece Van Gölü Ekspresi'nde Konaklama

ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – SARIKAMIŞ - KARS - KARS KALESİ – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS IGDIR – AGRI DAGI – DOĞU BEYAZIT – İSHAKPAŞA SARAYI – TENDÜREK – MURADİYE ŞELALESİ – VAN – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI – TUŞPA KALESİ ETNOĞRAFYA MÜZESi -TATVAN – VAN DOGU EKSPRESİ – YOLCULUK – ANKARA – İZMİR

2 Gece KARS - 2 Gece VAN Konaklaması

Tur Tarihleri: 6, 13, 20, 27 Mart 2020

 Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kaz Evi, Kafkas Gecesi, Doğu Beyazıt, İshak Paşa Sarayı 

İki Kişilik Odada Kişi Başı  1.799 TL'den İtibaren ( 6 Gün - 5 Gece )

ERKEN REZERVASYON FİYATLARI SINIRLI KONTENJANDA GEÇERLİDİR.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havaalanı
Tur Hareket Tarihleri:
06, 13, 15, 20, 27 Mart
1. Gün: ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – SARIKAMIŞ - KARS

Saat 06:00 da Adnan Menderes havalimanında buluşarak 07:10 İzmir-Erzurum Sun Express uçağı ile Erzurum havalimanına iniyoruz. Erzurum havalimanında aracımız ile buluşuyoruz. Erzurum'da kahvaltı molamızın ardından Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’ninüzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kars'a gelerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: KARS KALESİ – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Harabelerine’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. ÇILDIR GÖLÜ'ne doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne gelerek göl kenarında fotoğraf molası veriyoruz. Göl kenarındaki restoranımız da keyifli bir öğle yemeği sonrası Kars Merkez'e geri geliyoruz. Kars Şehir Turumuzu gerçekleştirdikten sonra akşam yemeği için Kaz Evi'ne gidiyoruz. Yemek sonrası ateş ve bıçak şovları ile sizleri çok etkileyecek olan Kafkas Eğlencesi'ne katılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: IGDIR – AGRI DAGI – DOĞU BEYAZIT – İSHAKPAŞA SARAYI – TENDÜREK – MURADİYE ŞELALESİ – VAN

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Urartu uygarlığının başkenti ve doğunun incisi olarak adlandırılan Van’a hareket ediyoruz. Kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Bölgenin sert iklimine karşın her zaman ılıman olan bu şehrimizde bir süre dolaşıyoruz. Iğdır’dan ayrılıp Doğu Beyazıt'a ulaştığımızda öğle yemeğinin (ekstra) ardından Meteor Çukur'unu görüyor, İran sınırına yönelip sınırı görüyoruz. Yine aynı gün içinde inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşıyor. Daha sonra Tendürek dağına (3542m.) parelel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesine geliyor, burada ilçeyle aynı ismi taşıyan muhteşem Muradiye Şelalesi ile Şeytan Köprüsü’nü görüp, Van’daki otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi beraberce alıyoruz.


4. Gün: VAN – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI – TUŞPA KALESİ – ETNOĞRAFYA MÜZESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuk Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni görüp Van şehir merkezi’ne geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını ve diğer Urartu harabelerini görüp, Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoğrafların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: TATVAN – VAN DOGU EKSPRESİ – YOLCULUK – ANKARA

Oteldeki erken saatlerde 04.30 da sabah kahvaltımızın ardından TATVAN’a doğru yola çıkıyoruz.Burada Tatvan Gara ulaşıyoruz . 07:00 de  Bizleri bekleyen trenimize binerek merakla beklenen tren yolculuğumuza başlıyoruz. Bu yolculuğumuz 24 saat sürecek ve yolculuğumuz boyunca en güzel dağ manzarası ve göl manzaraları eşliğinde Ankara'ya varacağız.

Elazığ: 14.05 > Malatya: 16.56 > Sivas: 21.16 > Kayseri: 00.51 > Ankara: 07.44


6. Gün: ANKARA – İZMİR

Sabah saatlerinde Ankara Ulus Garında iniyoruz. ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıyoruz. Chek-in işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  12.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e  dönüyoruz. Adnan Menderes havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

İzmir - Erzurum Uçak Bileti

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

4 Gece 4* Otel Konaklaması

4 Sabah Kahvaltısı

4 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Van Gölü Ekspresi Yataklı/Kuşetli Kabin

Ankara Gar - Esenboğa Arası Transfer

Ankara - İzmir Uçak Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

Kişisel harcamalar, Alışverişler

Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu ( Kişibaşı 30 TL dir )

Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir )

Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri

Programda Belirtilen Diğer Ekstra Turlar

Tüm Öğlen yemekleri

Tur Fiyatları

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
06.03.2020Örtülü/Kuşetli Vagon1799.00 TL- ---Taksitler »
 Yataklı Vagon1999.00 TL- ---Taksitler »
13.03.2020Örtülü/Kuşetli Vagon1799.00 TL- ---Taksitler »
 Yataklı Vagon1999.00 TL- ---Taksitler »
15.03.2020Örtülü/Kuşetli Vagon1799.00 TL- 1799.00 TL--Taksitler »
 Yataklı Vagon1999.00 TL- ---Taksitler »
20.03.2020Örtülü/Kuşetli Vagon1799.00 TL- ---Taksitler »
 Yataklı Vagon1999.00 TL- ---Taksitler »
27.03.2020Örtülü/Kuşetli Vagon1799.00 TL- ---Taksitler »
 Yataklı Vagon1999.00 TL- ---Taksitler »

Oteller

1.Ek Bilgiler

Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

2.İptal Şartları

İptal durumu TCDD Genel Kural ve Şartlarına tabiidir. Genel Şart ve Kuralları TCDD internet sitesinde bulabilir ya da acentamızdan isteyebilirsiniz.

3.Vize Bilgileri

Van Gölü Ekspresi ile Doğu Anadolu (Erzurum Kars Van Turu) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)