0232 220 01 02

Karadeniz ve Yaylalar Turu (5 Gece Konaklama)

1599.00 TL

ÖZEL KARADENİZ & YAYLALAR TURU 

Safrabolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Sürmene, Zahra Dağı

Uzungöl, Mençune Şelalesi, Borçka, Karagöl, Ayder Yaylası, Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Şelalesi

Fırtına Deresi, Giresun, Ordu, Boztepe, Havza, Amasya, Çorum, Ankara (ANITKABİR)

DOĞA, HUZUR VE KARADENİZ TEMİZ HAVASI İLE

ANKARA (ANITKABİR) Farkı ile

Ayder'de Zilkale, Palovit, Çat Vadisi Turu Farkı ile

Artvin'de Borçka, Karagöl Turu & Mençuna Şelalesi Turu Farkı ile 

BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE ve YAYLA'DA KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...

yes Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uygun

yes Dezenfekte Edilmiş Yeni Model Araçlarımızla

yes Hijyen Sertifikalı Otelde Konaklama

( 7 GÜN 6 GECE ) 1599 TL'den itibaren...

    KOVİD - 19 KURALLARI KAPSAMINDA VİP TUR    

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis Önü, Karşıyaka Anıt, Üçkuyular, Üçyol, Sabancı, Lozan, Ege Üni. Acil
Tur Hareket Tarihleri:
04, 11, 18, 25, 31 Temmuz • 01, 08, 15, 22, 29 Ağustos • 05, 12, 19, 26 Eylül
1. Gün: İZMİR HAREKET

Değerli misafirlerimiz, sizleri belirlediğimiz noktalardan belirlenen saatlerde alarak Yeşilin En Yeşiline, Doğa'nın ve Tabiat'ın Zirvesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. (Buluşma noktaları ve saatleri 2 gün öncesinden telefonunuza mesaj olarak bildirilecektir.)


2. Gün: SAFRANBOLU - KASTAMONU - SİNOP - SAMSUN

Sabah saatlerinde sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir tesiste sabah kahvaltı (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından KARABÜK'ün Unesco  Miras Listesine alınmış olan Tarihi Safranbolu şehrine varıyoruz. Safranbolu da Hıdırlık Tepesinde panaromik Safranbolu ve evlerinin tanıtımı sonrası Tarihi Kaymakamlar Konağı, Cincihanı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş Saati, Arasta Çarşısı, Cinci Hamamını görerek Kent Meydanına varıyoruz.  Meşhur Safranbolu Lokumu alışverişi için serbest  zaman sonrası gezimize Safranbolu Yörük Köyü ile devam ederek bir türkmen köyü olan bu köy de Sipahioğlu Konağını Filiz Teyze'nin anlatımı ile dinliyoruz. Ardından Çanakkale de en çok şehit vermiş illerimiz arasında yer alan Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kastamonu da Şerife Bacı Meydanı ve Anıtı, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşını ilk kez okuduğu Nasrullah Camii ve Külliyesi, Münire Medresesi ziyaret edilecek yerler arasındadır. Kastamonu’dan ayrılıyoruz. Türkiye’nin kuzeyde en uç noktasında bulunan Sinop’a ulaşıyoruz. Tarihi Sinop Cezaevi ve Sinop Kalesi'ni geziyoruz. Sinop merkezde Meşhur Sinop Mantısı yiyebileceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Gerze-Bafra üzerinden Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan Atatürk Heykeli’ni görüyoruz. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği Bandırma Vapuru'nun birebir örneğini geziyoruz. Daha sonra otele yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Park İnn By Radisson, Anemon, Ramada, Hilton Otel vb.


3. Gün: TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜRMENE – ZARHA DAĞI

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Samsun’dan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Terme’de nehir kenarında tesisler de çay molası veriyoruz. Yapacak olduğumuz yolculuk sonrası öğle yemeği için mola veriyoruz. Meşhur Akçaabat Köftesi tavsiyemizdir. Öğle yemeği yedikten sonra Trabzon’a gidiyor ve ilk olarak Trabzon Ayasofya’sını geziyoruz. Daha sonra Ayasofya'nın karşısında bulunan aynı zaman da devlet sanatçısı ünvanı almış olan telkari ve gümüş işleme ustası Ali Kaynar'ın atölyesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra 1900’lü yılların başında Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON’lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Sürmene’ye gelerek burada 1950'li yılların öncesine dayanan tarihi bir el işçiliği örneğini sürdüren Sürmene Bıçak atölyesi ve mağazasını ziyaret ediyoruz. Gövdesi kızılağaç odunundan keskin kısmı ise dövme çelikten yapılan Meşhur Sürmene bıçağının yapılışını aşama aşama dinliyoruz. Kısa bir kemençe dinletisi sonrası dilerseniz bıçak alış verişi yapabilirsiniz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için 900 metre dik bir yükseklikte bulunan, manzarası ile tüm Trabzon’a hâkim ZARHA DAĞI’ndaki otelimize yerleşiyoruz. Bol temiz hava ve manzara eşliğinde akşam yemeğimizi otelimiz de yedikten sonra dinlenmek için odalarımıza çekiliyoruz.

Konaklama: Zarha Mountain Resort (Yayla Konaklaması)


4. Gün: : UZUNGÖL – MEÇUNA ŞELALESİ – BORÇKA – KARAGÖL – AYDER veya MACAHEL YAYLASI

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelimizden erken saatlerde ayrılıp Uzungöl'de fotoğraf ve doğanın güzelliklerine tanık olabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Göl kenarındaki kafeler de sabah kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Ardından bölgeden sofralarımıza kadar gelen çayın geçirdiği evreleri görüp dinlemek üzere Çay Fabrikası'na gidiyoruz. Fabrikayı gezip çaylarımızı yudumladıktan sonra isteyenler alışveriş yapabilir, sevdiklerinize hediyelik çay alabilirsiniz. Daha sonra Hopa Arhavi'ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Arhavi'de dileyen misafirlerimiz ile Çifte Köprü - Mençuna Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz da Osmanlı döneminden kalma Çifte Köprü'yü gördükten sonra doğa ile baş başa kısa bir yürüyüş sonrası 750 metre yükseklikten dökülen Mençuna Şelalesi'ni görüyoruz. Kısa bir fotoğraf molası sonrası otobüsümüzle buluşarak yolculuğumuza devam ediyoruz. Mencuna Şelalesi turları sonrası Artvin'in ilçesi Borçka'ya hareket ediyoruz. Minibüslere binip Dünya'daki en hızlı akan nehirlerden biri olan Çoruh Nehri'ni görerek harika manzaralar, irili ufaklı şelalelerden oluşmuş doğa harikası Bardnala Şelalesi'nde hatıra fotoğrafı çekilip Karadeniz'deki en güzel tabiat göllerden biri olan, ağaçların renklerinin göle yansıdığı doğa harikası Karagöl'e çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüş yapıp hatıra fotoğrafı çekildikten sonra tüm tur boyunca merakla beklediğiniz, bölgeye has alabileceğiniz tüm ihtiyaç, hediyelik alışverişlerinizi bugünümüzde bölgeden ayrılmadan almanızı sağlayacağız. Rize de yöreye has Rize Bezi (feretiko) dokuma atölyesine varıyoruz. Sunum sonrası dileyenler alışveriş imkânı bulabilirler. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için Ayder Yaylası veya Macahel Yaylası’nda tesisimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Nature Lodge Otel, Lapera Butik Otel, Green Roof Otel v.b


5. Gün: AYDER YAYLASI (ÇAT VADİSİ, ZİLKALE, PALOVİT ŞELALESİ) - FIRTINA DERESİ – GİRESUN / ORDU

Sabah kahvaltı sonrası kendisi küçük ama namı büyük Çamlıhemşin'den minibüslerle dileyen misafirlerimizle yeşilin en iyi tonlarını göreceğiniz, bulutların üzerinde muhteşem vakit geçirebileceğiniz Çat Vadisi, Zilkale ve Palovit Şelalesi için konaklar mahallesindeki Taş Mektebi görüp ismini Sevdaluk Dizisiyle hatırlayacağınız Şenyuva Köyüne doğru gezimiz devam edecek. Geziye katılmak istemeyen misafirlerimiz Fırtına Deresi kenarında vakit geçirebilirler. Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Turumuz da bölgedeki en eski Taş Kemer Köprü olan Şenyuva Köprüsünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran eski tarihi ipek yolu güzergahının güvenliğini sağlayan Çat Vadisi'nde ağaçların arasında yükselen Zilkale'ye varıyoruz.  Ardından bölgedeki debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi'ne geldiğimiz de yukarıdan düşen su kütlelerinin görüntüsü ve yarattığı serinlik ile büyülenceğiniz  "Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok" sloganını yapmanın tam yeri ve zamanı diyeceğiniz şelaleler diyarından çok etkilenceksiniz. Daha sonra Ayder Yaylası'na gelerek Gelintülü Şelalasi'ni görüyoruz. Yeşilin en yeşil olduğu Ayder Yaylası'nda temiz hava da yürüyüş yapabilmeniz, doğa içinde çaylarınızı yudumlamanız için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarında yöresel yemekler ile alıp dilerseniz Zipline yapabilirsiniz. Daha sonra Sümela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. (Önemli: Sümela Manastırı için 2020 yılı resmi açılış tarihi belirtilmediğinden turunuz esnasında ziyarete açılmış olursa rehberiniz bugüne Sümela Manastırı'nı ekleyecektir.) Otelimize doğru giderken yol üzerinde Yöresel Ürünler alabilmeniz için kısa bir mola vereceğiz. Daha sonra konaklama yapacağımız otelimize doğru devam ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: The Wyspy Otel, Anemon Hotels, Radisson Blue Otel, Hampton By Hilton vb.


6. Gün: BOZTEPE – HAVZA – AMASYA

Ordu'ya gelerek "Boztepe'ye çıkmalı şu Ordu'ya bakmalı dedikleri" Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Daha sonra Atatürk’ün Samsun’a çıktığında ilk kongresini düzenlediği HAVZA üzerinden AMASYA’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Şehzadeler Şehrini gezmeye başlıyoruz. Yeşil ırmak üzerindeki dağlar da bulunan Kral Kaya Mezarlarını, Tarihi Saat Kulesi, Harşena Kalesi ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz. Amasya'da otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Taşhan Otel, Grand Harşena Otel vb.


7. Gün: AMASYA - ÇORUM – ANKARA – ANITKABİR - AFYON - UŞAK - İZMİR

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. ÇORUM’da leblebi alışverişi için vereceğimiz molanın ardından ANKARA'ya doğru hareket ediyoruz.ANKARA’ya gelmişkten ANITKABİR’i ziyaret ederek ATAMIZI saygıyla anıyoruz. Daha sonra dönüş yolculuğumuza devm ediyoruz,ANKARA- AFYON- UŞAK-KULA-SALİHLİ-TURGUTLU güzergahı ile gece saatlerinde İZMİR’ e ulaşıyoruz. misafirlerimizi bindikleri duraklarda bırakarak, bir başka BELLİMA TUR seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

4 Gece Otel ve 1 Gece Yayla Tesislerinde Konaklama

5 Sabah Kahvaltısı

5 Akşam Yemeği

Milli Park Giriş Ücretleri

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Araç İçi İkramlar

Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı                           

Öğle Yemekleri                                   

Otellerde Alınan İçecekler                                      

Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart                               

Zilkale, Palovit, Çat Vadisi Turu 50 TL(Zorunlu Değil)

Borçka Karagöl Turu  50 TL(Zorunlu Değil)

Konaklama Yapılacak Yayla Minibüs Ücreti 20 TL (Zorunlu)

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
04.07.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
11.07.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
18.07.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
25.07.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
31.07.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
01.08.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
08.08.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
15.08.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
22.08.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
29.08.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
05.09.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
12.09.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
19.09.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
26.09.20202599.00 TL
1599.00 TL
3049.00 TL
2049.00 TL
2599.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »

Oteller

KASTAMONU KONAKLAMA: 4* MÜTEVELLİ OTEL veya 4* ARMONİ PARK OTEL

SAMSUN KONAKLAMA: 5* RAMADA RESORT BY WYNDHAM ÜNYE OTEL veya 4* HAMPTON BY HILTON

(1. YAYLA) KONAKLAMA: AYMEYDANI OTEL 

HOPA KONAKLAMA: 4* PERONTİ OTEL

AYDER YAYLASI (2. YAYLA) KONAKLAMA: NATURA LODĞE OTEL 

AMASYA KONAKLAMA: HARŞENA OTEL veya TAŞHAN OTEL

1.Ek Bilgiler

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 14 (on dört) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamaların tamamı 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır. 

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

Karadeniz ve Yaylalar Turu (5 Gece Konaklama) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)