Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ONLİNE REZERVASYON
World, Bonus, CardFinans, Paraf, Combo, Advantage, Axess kartlara Vade Farksız 3-6 Taksit

Şeb-i Arus Töreni Bellimatur'un Bölge Uzmanı Rehberleriyle Seyahat

 Konya Mevlana Şeb-i Arus Turları 

SİLLE - MEVLANA MÜZESİ - ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ - TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ - ALAEDDİN TEPESİ
İNCE MİNARELİ MEDRESE - KARATAY MÜZESİ - MERAM BAĞLARI

2 GÜN 2 GECE | KONYA DEMOSAN OTEL'DE KONAKLAMA

Otel'de Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dâhil

Sema Âyin-i Şerif /Hz. Mevlâna'nın 749. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri
TÖREN BİLETİ DAHİL!

9-11 ARALIK & 16-18 ARALIK HAFTASONU ÖZEL 1499 TL

Akşam Çıkışlı Bu Programımız ile Gün Kaybı YOK!

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis, Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Üçyol, Üçkuyular, Ege Üni. Acil
Tur Hareket Tarihleri:
09, 16 Aralık

Tur Programı

 • 1. Gün
  İZMİR - UŞAK - AFYON - KONYA

  Akşam saat 21:00 ile 23:00 arası sizleri Girne Ofis, Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Üçyol, Üçkuyular, Ege Üni. Acil buluşma noktalarından alarak Turgutlu, Salihli, Kula, Afyon ve Akşehir güzergahı üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Buluşma noktası saatleri, rehber ve araç bilgisi turunuzdan 1 gün önce SMS (Kısa Mesaj) olarak bildirilecektir.

 • 2. Gün
  KONYA - SİLLE - TROPİKAL BAHÇE - ALAEDDİN TEPESİ - İNCE MİNARELİ MEDRESE - KARATAY MÜZESİ - KELEBEK BAHÇESİ - MERAM BAĞLARI

  Sabah saatlerinde Zümrüd-ü Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğan, tarih boyunca varlığını koruyan, zamana karşı ayakta duran, Konya’nın nefes aldıran farklı yüzü, bir çok türküye konu olmuş Sille'ye varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından, çok eski bir Rum köyü olan SİLLE ile turumuza başlıyoruz. Sille’de bulunan ve Rum yerleşimlerinde sıkça gördüğümüz taştan yapılmış evler, Kapadokya bölgesinde görmeye alışık olduğumuz kayalara oyulmuş evler ve kiliseler oldukça güzel görüntüler sunmaktadır. Burada bulunan Hacı Ağa Hamamı, Osmanlı köprüleri, binlerce yıl öncesine ait kaya mezarlarını görüp,  1500 yıl önce yapılmış olan Aya-Elena Kilisesi’ni gezme şansına sahip olacağız. Sille gezimizi tamamlıyor 2015 yılında hizmete açılan ve bin 600 metrekarelik kelebek uçuş alanı ile Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise sayılı kelebek uçuş alanlarından bir tanesi olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ne varıyoruz. Tropikal ülkelerden gelen ve 45 farklı türdeki yaklaşık 10 bin kelebeğe doğal yaşam alanı sunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nde ayrıca farklı hayvan türleri ile birlikte 98 türe ait yaklaşık 20 bin adet bitki yer almaktadır. Gezimizin ardından Alaeddin Tepesi'ne geliyoruz. Anadolu’nun en kadim Camilerinden Alaeddin Cami’ni ve 1251 yılında Vezir Celaleddin tarafından yapılan ve Çini Eserler Müzesi olarak adlandırılan Karatay Medresesi’ni rehberimiz bilgilendirmeleri eşliğinde geziyoruz. Turumuzun devamında, Selçuklu devri taş işçiliğinin en güzel örneklerinden olan, muhteşem Taç Kapısıyla bizi büyüleyecek İnce Minareli Medrese’yi ziyaret ediyoruz. Tarih boyunca suyu, havası ve bağları seyahatnamelere, dîvânlara konu olmuş, ünü bütün dünyaya yayılan ve bugün çevresi ormanlarla kaplı güzel bir mesire yeri olan Meram Bağları'na geliyoruz. Tavus Baba Türbesini ziyaret ediyor ve kısa bir serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama Konya Demosan Otel'de.

 • 3. Gün
  MEVLANA MÜZESİ - ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ - ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ - İZMİR

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Konya’nın ve Mevleviliğin kalbi konumunda olan Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Türbesi ve Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Mevlana'nın hayatında yeni ufukların açılmasını sağlamış, onun kamil bir halk aşığı olma yolculuğunda yoldaşı Şems-i Tebrizi Câmi Ve Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra saat 14:00'da başlayacak olan,  Hz. Mevlâna'nın 749. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arûs)'ne katılmak üzere Konya Mevlâna Kültür Merkezi Semâ Salonu'nda yerlerimizi alıyoruz. Tasavvuf müziği ve sema gösterilerinin mistik atmosferi içinde törenleri izliyoruz. Gösteri sonrası  Akşam geç saatlerde İzmir'e varıyoruz. Bir sonraki BELLİMATUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

1 Gece Otel Konaklaması

Otelde 1 Sabah Kahvaltı, 1 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası Güvence Paketi

Şeb-i Aruz Tören Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

Turlar Esnasında Alınan Öğle Yemekleri

Otel'de Alınan Ekstralar

Balon & ATV Turları

Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  09.12.20221.499,00 TL1.999,00 TL 1.499,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 699,00 TL
  7 - 12 Yaş 1.299,00 TL
  Taksitler »
  16.12.20221.499,00 TL1.999,00 TL 1.499,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 699,00 TL
  7 - 12 Yaş 1.299,00 TL
  Taksitler »

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.
2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.
5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 
7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.
9-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
10-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.
11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.
12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.
16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.
17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.
18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.
19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.
20-
Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.
3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.
6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.
7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
9-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İptal Şartları

• Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliğine bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Vize Bilgileri

Benzer Turlar

Yorumlar