Pamukkale, Afrodisias, Leodikya ve Buldan Turu Tur Programı

Hafta sonu tatili ve Termal Keyfi sizleri bekliyor...

   PAMUKKALE - AFRODİSİAS - LEODİKYA - BULDAN TURU    

Afrodisias Antik Kent, Leodikya Antik Kent, Karacasu

Pamukkale Travertenler, Karahayıt, Hierapolis Antik Kent, Buldan

5*LYCUS RİVER TERMAL&SPA HOTEL PAMUKKALE

Kapalı Termal Havuz & Hamam & Sauna & Buhar Banyosu

(2 Gün-1 Gece) 449 TL Gündüz Çıkışlı 

1.TUR:  28-29 Kasım     2.TUR:  5-6 Aralık  3.TUR:  12-13 Aralık 3.TUR:  19-20  Aralık 

  Termal otelin imkanlarından doyasıya faydalanmak için otele erken giriş farkıyla!  

Kalkış Yerleri: 06:50 Üçkuyular Opet Karşısı Ziraat Bank, 07:10 Üçyol Otobüs Yazıhaneleri, 07:30 Girne Caddesi Ofis, 07:35 Bostanlı İskele, 07:40 Karşıyaka Anıt, 08:00 Ege Üni Acil Kapısı
Gezilecek Yerler: Afrodisias Antik Kenti, Leodikya Antik Kent, Karacasu, Pamukkale Travertenler, Hierapolis Antik Kenti, Buldan
PROGRAM
1 Gün: İZMİR - AFRODİSİAS ANTİK KENTİ - LEODİKYA ANTİK KENT - TERMAL OTEL KEYFİ

Sabah saat 06:50 Üçkuyular, 07:10 Üçyol, 07:30 Girne Caddesi Ofis, 07:35 Bostanlı İskele, 07:40 Karşıyaka Anıt, 08:00 Ege Üni Acil buluşma noktalarımızdan siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Aydın – Nazilli üzerinden uygun yerlerde molalar vererek AFRODİSİAS ANTİK KENTİNE doğru hareket ediyoruz. M.Ö 5. Yüzyıl’da kurulmuş olan ve ihtişamlı giriş kapısıyla bizleri karşılayan Afrodisias Antik kentine hareket. Antik dönemin heykeltraş okulu olarak bilinen Kent girişinde Tetrapylon olarak'da bilinen giriş kapısının ve tüm kariyerini bu kente adamış olan 1.Arkeolog olan Kenan Erim’in mezarının görülmesinin ardından kent gezimize başlıyoruz. Aphrodite Tapınağı, Stadyum, Anadolu’nun en büyük Anfi tiyatrolarından ve dünyanın en iyi korunmuş antik stadyumuna'da sahiptir.Tiyatro binası ve Odeon gezilerinin ardından şehirde çıkarılan eserlerin sergilendiği müzenin gezilmesi. Gezimizin ardından Öğle yemeğimizi meşhur karacasu pidesi tadına baktıktan yemeğimizi yediktan  sonra Yolumuzun üzerinde bulunan Leodikya Antik Kent'e doğru yola çıkıyoruz.Kentin adı antik kaynaklarda daha çok “Lykos'un kıyısındaki Laodikeia” şeklinde geçmektedir. Diğer antik kaynaklara göre ise, kent MÖ 261-263 yılları arasında II. Antiokhos tarafından kurulmuş ve kente Antiokhos'un karısı Laodike'nin adı verilmiştir. M.Ö. 130/129 yılında ise bölge tamamen Roma’ya (önce Cumhuriyet, sonra İmparatorluk) bağlanmıştır. Hıristiyanlığın ilk 7 kilisesinden birine sahip olan kent, Erken Bizans Dönemi’nde metropollük seviyesinde dini bir merkez haline gelmiştir. Rehberimizin anlatımları ile mağarayı görüyor daha sonrasında Türkiye'nin en şifalı termal suyunun çıkış noktası olan Karahayıt'ta bulunan 5 yıldızlı termal otelimize termal sularından doya doya faydalanabilmek için erken saatlerde giriş yapıyoruz. Otelimizde ücretsiz yararlanacabileceğiniz olanaklar: Kapalı Thermal havuz, Sauna, Jet duş, Macera duşu, Türk hamamı, Fitness Center... Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 5* LYCUS RİVER THERMAL & SPA 2 Gün: PAMUKKALE TRAVERTENLER - HİERAPOLİS ANTİK KENTİ - BULDAN - İZMİR

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız ardından bu güzel otelden ayrılıyor ve beyaz cennet PAMUKKALE'ye geliyoruz. Travertenleri ve Hierapolis Antik Kentini gördükten sonra Türkiye’nin bacasız fabrikalarının bulunduğu BULDAN’a varıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra dar sokak aralarından hal, tezgah seslerinin geldiği kentte yöresel bezler dokunmakta olan bu güzel beldeyi dolaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ve alışveriş molası sonunda uygun yerlerde molalar vererek İzmir’e varıyoruz. Bir dahaki Bellima Tur programında görüşmek üzere..ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

1 Gece Otel Konaklaması (5 Yıldızlı Termal Otel)

1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası

OTELDE ÜCRETSİZ HİZMETLER:  Kapalı Thermal havuz , Sauna,  Jet duş,  Macera duşu,  Türk hamamı, Fitness CenterFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri   

Otellerde Alınan İçecekler ve Ekstra Hizmetler

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri veya Müze Kart       Otel Bilgileri Kalkış Yerleri
  • ÜÇKUYULAR SHELL KARŞISI ZIRAAT BANKASI (06:50)
  • ÜÇYOL YAZIHANELER (07:10)
  • GİRNE OFİS (07:30)
  • BOSTANLI İSKELE (07:35)
  • KARŞIYAKA ANIT (07:40)
  • EGE ÜNİ. ACİL (08:00)
Notlar

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 14 (on dört) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.
Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
Programdaki konaklamaların tamamı 5* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.
Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.


İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ
Girne Blv. No:115/A Nergiz Mh. Karşıyaka - İzmir
0232 220 01 02


Bu çıktı 26.09.2021 21:34 tarihinde verilmiştir. MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.