Uçaklı Büyük GAP & Doğu Anadolu Turu (6 Gece Konaklama`lı) Tur Programı

 UÇAKLI BÜYÜK GAP & DOĞU ANADOLU TURU 

 GAZİANTEP - ŞANLIURFA - ADIYAMAN - MİDYAT/MARDİN -  VAN - KARS'TA KONAKLAMA 

 TOPLAM 6 GECE BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA 

HALFETİ’DE TEKNE TURU… URFA’DA SIRA GECESİ… NEMRUT’TA GÜN BATIMI…
KAFKAS GECESİ... 

GÖBEKLİ TEPE, MARDİN & MİDYAT, AKDAMAR ADASI, İSHAKPAŞA SARAYI,
ANİ HARABELERİ ve daha fazlası...

Gap Turlarına Diyarbakır'ı İlk Ekleyen "Bellima Tur" Farkı ile Diyarbakır Turu Dâhil

İZMİR - ADANA (Dirket Uçuş Konforu) | KARS - İZMİR (Direkt Uçuş Konforu)

enlightened Tecrübeli Rehberlerimiz ile Ayrıcalığı Hissedecek, Tarih ve Kültür'e Doyacaksınız

( 7 GÜN 6 GECE ) KAÇIRILMAZ FIRSAT

TUR TARİHLERİMİZ:
10.TUR: 5-11 EYLÜL   11.TUR:12-18 EYLÜL   12.TUR: 19-25 EYLÜL   13.TUR: 26 EYLÜL-2 EKİM
14.TUR: 3-9 EKİM   15.TUR: 10-16 EKİM   16.TUR: 17-23 EKİM

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Kalkış Yerleri:
Gezilecek Yerler: GAZİANTEP - ŞANLIURFA - ADIYAMAN - MİDYAT/MARDİN - VAN - KARS
PROGRAM
1 Gün: İZMİR - ADANA - ANTAKYA - GAZİANTEP

Sabah 05:00'da Adnan Menderes Havalimanı'nda buluşma, check-in işlemleri sonrası 06:45'da İzmir - Adana seferi ile Adana'ya ulaşıyoruz. Adana'da bizleri bekleyen rehberimiz ve aracımız ile buluşarak Doğunun Kraliçesi olarak adlandırılan Antakya'ya ulaşıyoruz. 3 ilahi dinin birleştiği bir kent mozaiği olan Antakya’yı sizlerle tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız farklı din ve mezheplere ait ibadethanelerin yan yana yaşadığı bu güzel şehirdeki ilk durağımız kentin yamacına kurulduğu dağa da adını veren ve bugünkü sınırlarımız içinde inşa edilen ilk cami olarak Habib Neccar Cami oluyor. 7. yüzyılda buradaki bir tapınağın kalıntıları üzerine yapılan cami depremler nedeniyle farklı yıllarda onarılmış ve eklemeler yapılmıştır. Hristiyan ve İslam kaynaklarına göre Habib Neccar’ın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Antakya’da yaşayan Arapların Suk-ul Tavil dedikleri Uzun Çarşı’da dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Buradaki gezimizin ardından otobüsümüzle Hac Dağı’nın eteklerindeki Aziz Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Hristiyanlık inancının ilk yayıldığı dönemde Aziz Petrus’un ilk kez vaaz verdiği ve cemaatin ilk kez Hristiyan isminin kullandığı bu mağara kilise Hristiyanlık tarihindeki önemi nedeniyle 1963 yılında Papa tarafından Kudüs’ten sonra Hristiyanlar için ikinci hac merkezi olarak ilan edilmiştir. Kiliseyi rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Mozaik koleksiyonu bakımından oldukça zengin olan Antakya Mozaik Müzesine gidiyoruz. Çoğunluğunu Daphne kentindeki villaların tabanlarındaki mozaiklerin oluşturduğu müzede mozaiklerin yanı sıra Amik Ovası’ndaki höyüklerden elde edilen eserleri rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde gördükten sonra Gaziantep'te bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Shimall Otel, Met Gold Otel, Safir Otel v.b2 Gün: GAZİANTEP - HALFETİ - NEMRUT - ADIYAMAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından GAZİANTEP’te Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden meşhur Tarihi Tahmis Kahvesi, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten görülecek yerler arasındadır. Daha sonra yöresel alışveriş ve Dünyaca ünlü baklavanın tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu edenler ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Halfeti Baraj Gölü üzerinde kurulmuş olan yöresel menülerden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Adıyaman’a doğru devam ediyoruz. KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp KAHTA’da dolmuşlarla NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz. 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “KRALLAR DAĞI” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyredeceğiz. Daha sonra Kâhta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Bozdoğan Otel, Grand İsias, Adıyaman Park Otel vb.3 Gün: HARRAN - BALIKLI GÖL - ŞANLIURFA (TAM GÜN) - SIRA GECESİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra,Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Bu güzel şehirdeki ilk durağımız, dünyanın ilk üniversite bina camisi El Firdevsi, Rasathane Kulesikalıntılarını ve alışılmışın dışında mimarisiyle dikkat çeken Konik Kubbeli Evleri ile Harran olacak. Harran gezimizde bölge halkıyla kaynaşıp, geleneksel Urfa kıyafetleriyle fotoğraflarımızı çektikten sonra; rotamızı Urfa şehir merkezine çeviriyoruz.Daha sonra Güneydoğu Anadolu’nun kebab ve isot kokan kenti Urfa’da Balıklı Gölü, Ayn-ı Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından tarihi çarşıda kısa bir alışveriş molası veriyor otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Güneydoğu’nun geleneklerini yansıtan meşhur Şanlıurfa Sıra Gecesine (ekstra) gidiyoruz. (Yemekli) Konaklama Otelimizde.

Konaklama: Urhay Otel, El Ruha Otel, Uludağ Otel, Park Vizyon, Grand Urfa vb. 4 Gün: GÖBEKLİTEPE - DİYARBAKIR - MARDİN

Sabah kahvaltı sonrası insanlığın tarihini değiştiren, bilinen tüm tarihi tapınaklardan bile eski yaklaşık 12.000 yıllık bir geçmişi olan tarihin en eski tapınağı GÖBEKLİTEPE ziyaret edeceğimiz ilk nokta oluyor.  Yolumuz üzerinde DİYARBAKIR'dan geçerek Surları, Ulu Cami'yi, Türk edebiyatının önemli değerlerinden Ahmet Arif ve Cahit Sıtkı Tarancı'nın Evi'ni, Eşkiya filminde de görülen Hasan Paşa Hanı'nı ziyaret ediyor ve reyhan şerbetinin tadına bakıyoruz. Rehberimizden bilgi aldıktan sonra müze kent MARDİN’i tanımaya başlıyoruz. Burada ilk durağımız olan Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle LATİFİYE CAMİİ ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan ULU CAMİİ görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binası, Şehidiye Camii ve Medresesi 'ni görüp Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan sonra rotamızı 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan DEYRULZAFARAN MANASTIRI'na çeviriyoruz. Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Yay Grand Otel, Matiat Otel, Hotel Katori vb.5 Gün: MİDYAT - HASANKEYF – TATVAN – AKDAMAR ADASI - VAN

Sabah kahvaltı sonrası tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’ta; ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkâri gümüş alışverişi yaptıktan Dicle Nehri’nin hayat verdiği, Ilısu Barajı’nın yapımı ile birlikte sular altında kalacak olan tarihi HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi görüyoruz. Sular altında kalan Hasankeyf'te kısa bir fotoğraf molası verip, sular altında kalmadan önce taşınan Hasankeyf'in yeni yerleşkesini gördükten sonra Bitlis'in şarkılara konu olan meşhur minarelerini görerek TATVAN üzerinden Vizontele filmiyle ünlenen Artos Dağı eteklerinde VAN GÖLÜ üzerindeki AKDAMAR ADASI’na geçiyoruz. Ada üzerindeki kurulmuş ve dört yöndeki duvarlarında inanılmaz öykülerin anlatıldığı AKDAMAR KİLİSE’sini geziyoruz. (Akdamar Adası tekne ile geçiş ücreti ekstra) Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Şahmaran Otel, Rönesans Otel, Ramada Van Otel vb.6 Gün: VAN - MURADİYE ŞELALESİ - DOĞU BEYAZIT İSHAK PAŞA SARAYI - KARS

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında VAN’dan ayrılıp MURADİYE ŞELALESİ’ne doğru yola çıkıyoruz. Çaldıran yakınlarındaki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Asma köprüden şelale fotoğraflarımızı çektikten sonra Çaldıran Ovası'ndan geçerek Doğu Beyazıd'a ulaşıyoruz. Akabinde Kutsal kitaplarda ve efsanelerde adı geçen, ülkemizin en yüksek zirvesi Ağrı Dağı’nı en güzel fotoğraflayabileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyor ve ardından, adeta bir kartal yuvası gibi ovaya tepeden hakim bir nokta üzerine inşa edilmiş, Doğu Anadolu’nun Topkapı Sarayı olarak bilinen İshak Paşa Sarayı’nı geziyor ve Iğdır-Digor yolu üzerinden Kars’a geçiyoruz. Kars Kalesi'ni, Namık Kemal Evi'ni, 12 Havariler Kilisesi'ni, Kars Taş Köprü görüyoruz. Sonrasında peynir alışveriş molası veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kars’taki otelimizde. Katılmak isteyen misafirlerimiz ile birlikte yöresel KAFKAS EĞLENCESİ'ne gidiyoruz. (Kafkas Eğlencesi Ekstra)

Konaklama: 4*The Kars Park Otel vb.7 Gün: ANİ HARABELERİ - KARS - İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, ''Ani bir Dünya ama Dünya bir Ani değil'' dediğimiz, taşın sanata dönüştüğü, Anadolu'daki ilk Türk-İslam Camii'sini bulunduran ve Ermenistan'la doğal sınırımızı belirleyen Arpaçay'ın kenarına kurulmuş Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Dolu dolu 7 gün geçirdikten sonra Kars Harakani Havalimanına giderek saat 13:35 uçuşu ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na saat 16:00 ulaşıyoruz. Unutulmaz anılarımızla bu güzel turumuzu keyifle sonlandırıyoruz. Bir sonraki BellimaTur gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

  • Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Tur kalkış gününden en geç 1 gün önce rehber bilgisi, güncel buluşma saatleri ve biniş noktaları Bellima Tur tarafından SMS ya da WHATSAPP mesajı olarak gönderilir.
  • Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı uçak biletindeki oluşabilecek sorunlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Diğer katılım şartları ve iptal ve değişiklik şartlarını üst menüden ek bilgiler kısmından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ek Bilgiler/Sözleşme Madde 20- En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar. En son güncel sirkü 26.02.2022ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Adana Gidiş, Kars Dönüş Uçak Biletleri

Tüm Ulaşım Hizmetleri

Çevre Gezileri ve İkramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

5* ve 4* Otellerde Toplam 6 Gece Konaklama 

Otellerde 6 Kahvaltı ve 5 Akşam Yemeği  

Zorunlu Seyahat Sigortası Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

Öğle Yemekleri

Akdamar Adası Geçiş Tekne Ücreti

Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

Halfeti Tekne Turu  

Nemrut Dağı Minibüs ücreti 

Urfa Sıra Gecesi Yemekli 

Kafkas GecesiOtel Bilgileri Kalkış Yerleri
  • ADNAN MENDERES HAVAALANI (05:00)
Notlar

BİLMENİZ GEREKENLER:

Erken rezervasyon fiyatı her tarih ve otobüste ilk 10 koltuk için geçerlidir.

Tur kayıt esnasında SIRA GECESİ için katılım bildirmek zorunludur.

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.


İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
3- Uçaklı Turlar veya Paket içeriğinde uçak bileti olan turlar da iptal hakkı yoktur.
2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

https://bellimatur.com/ucakli-buyuk-gap-dogu-anadolu-turu
MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ
Girne Blv. No:115/A Nergiz Mh. Karşıyaka - İzmir
0232 220 01 02


Bu çıktı 27.11.2022 05:16 tarihinde verilmiştir. MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.