Uçaklı Kars, Erzurum, Tunceli, Munzur, Ovacık, Kemaliye, Divriği, Harput Turu (5 Gün 4 Gece) Tur Programı

Tatilin En Keyiflisi BELLİMATUREn Konforlu ve En Detaylı Turu Sizin için Hazırladı.

 Doğu'nun Gizli Hazineleri; 

 Uçaklı Kars, Erzurum, Tunceli, Munzur, Ovacık, 
 Kemaliye, Divriği, Harput Turu 

yes 4 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
yes UZMAN REHBER KADROSU
yes DİREKT UÇUŞ KONFORU

Direkt Uçuş Konforu:
İZMİR - KARS | MALATYA - İZMİR 

enlightenedKARS ve ERZURUM MERKEZ TURU
enlightenedTUNCELİ, MUNZUR VADİSİ, HALBORİ GÖZELERİ, HOBBİT EVLERİ
enlightenedTAM GÜN KEMALİYE ve APÇAĞA KÖYÜ
enlightenedDİVRİĞİ, ELAZIĞ, HARPUT
enlightenedMALATYA ve ASLANTEPE HÖYÜĞÜ

TUR TARİHLERİMİZ:
11-15 EYLÜL  |  18-22 EYLÜL  |  25-29 EYLÜL
2-6 EKİM  |  9-13 EKİM  |  16-20 EKİM
23-27 EKİM

Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Kalkış Yerleri: Adnan Menderes H.L.
Gezilecek Yerler: Kars, Erzurum, Tunceli, Munzur, Ovacık, Kemaliye, Divriği, Harput
PROGRAM
1 Gün: İZMİR - KARS

Sabah Adnan Menderes Havaalanı’nda buluşma sonrası, İzmir – Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Kars’ta bizi beklemekte olan aracımızla buluşarak yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Katerina Sarayı, Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi görüyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Kars’ın yöresel lezzetlerinde alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyor ardından Erzurum’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: BoraPark Otel, Palan Otel vb.2 Gün: ERZURUM – TUNCELİ – MUNZUR VADİSİ – HALBORİ GÖZELERİ – HOBBİT EVLERİ

Sabah kahvaltı sonrası Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese’yi ziyaret edeceğiz. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi), Üç Kümbetler gezilerimizi tamamlayıp Tunceli’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı, Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi'ni kapsamaktadır. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi içerisinde ilk olarak bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgâhında duruyoruz. Daha sonra Halvori suyunun çıkış noktaları olan, derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözeleri’ni fotoğraflıyoruz. Artık rotamız Munzur Vadisi sonunda bulunan Ovacık olacak. Ovacık'ta yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Hem gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Tunceli’ye doğru hareket ediyoruz. Burada önce öğle yemeği molası veriyor ve Tunceli Arkeoloji Müzesi’ni görerek, Seyyit Rıza Parkında Tuncelinin ve Hobbit Evlerinin ilginç manzarasını fotoğraflıyoruz. Yöresel pazarda alışveriş yaptıktan sonra, otobüsümüzle Tunceli Cem Evine gidiyor ve Alevi dedelerinden kadim bilgiler alıyoruz. Devamında Tuncelinin diğer doğal güzelliği olan Pülümür Vadisine doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Kutu Deresi plajlarında isteyenlerle yüzme ve çay kahve molası vererek, Ağlayan Kayalar önünde fotoğraf çektiriyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: Bozkurt Otel, Vadi Otel, Yeşil Eğin Otel vb.3 Gün: DİVRİĞİ - DİVRİĞİ ULU CAMİİ - İLİÇ BARAJI – KEMALİYE

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, İç Anadolu’nun demir madenleriyle dolu zengin tepelerini seyrederek tarih kokan kent Divriği ilçesine hareket ediyoruz. Yol güzergahı üzerinde bulunan kangal köpeğinin ırk ve gen özelliklerinin muhafaza edilerek gelecek kuşaklara aktarılması için kurulan Kangal Çiftliğine uğruyoruz. Burada hatıra fotoğrafları çektiriyor ve yetkililerden bilgileri alıyoruz. Sonraki durağımız, sergilediği zengin Anadolu geleneksel taş işçiliği örnekleriyle, Türkiye'nin ilk UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girme özelliğine sahip muhteşem Divriği Ulu Camii olacak. Bir yandan gezerken bir yandan da rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Divriği Ulu Camii'den etkilenmemek mümkün değil.. Ardından Divriği Kalesi ve Divriği Garını da panoramik olarak gördükten sonra tarihi Divriği sokaklarında rehberimiz ile beraber yürüyüşe çıkıyoruz. Demirciliğin en güzel örnekleri ile süslenmiş ahşap evlerde adeta geçmişe yolculuk yapıyoruz. Anadolu Selçuklu döneminin en değerli örneklerinden biri olan sekiz köşeli Taş Kümbetleri’de görerek, öğle yemeği için mola veriyoruz. Yöresel yemeklerden öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Divriği Çarşısı’na gidiyor ve alışveriş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzincan'ın altın madenleri ile ünlü ilçesi İliç'te bulunan, adını ilçeden alan İliç Barajı'nı panoramik görerek Kemaliye'ye varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Bozkurt Otel, Vadi Otel, Yeşil Eğin Otel vb.4 Gün: TAM GÜN KEMALİYE TURU - JEEP SAFARİ - ZİPLİNE - VALİ YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Kemaliye'de bizler için özel tutulacak olan minibüslerimizle gezimize başlıyoruz. (Ekstra) Ünlü Taş Yollarını ve Recep Vali Yazıcıoğlu Tünelini görerek fotoğraf molaları veriyoruz. Daha sonra Fırat Nehri üzerinde isteyen konuklarımızla zipline keyfimizi yaparak eğlenceli anlar yaşıyoruz. Daha sonra, isteyen konuklarımızla Karanlık Kanyon sert kayalı koşullarına uygun ve de 60 cm’lik suda bile hareket edebilen özel kanyon tekneleri ile (ekstra) dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan ve yaklaşık 9 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon’da tekne gezisi yapıyoruz. Karanlık Kanyon barajında yaklaşık 1 saat süren keyifli tekne turu esnasında muhteşem manzaranın içinde sessizliğin sesini dinliyor ve su kenarına inen dağ keçilerini fotoğraflıyoruz. Yol üzerinde, yöre halkının el emeği ile  130 yılda tamamlanan ünlü Kemaliye Taş Yolu ve 1.100 metre yükseklikten Kanat Paraşütü İle Yamaç Atlayışı Sporu (Wingsuit Flying) ile dünya şampiyonu olan sporcuların yamaç atlayışı yaptığı noktaları da görerek, ülkemizin ve Mezopotamya'nın kralı olan Fırat Nehri’nin büyüsü içerisinde unutulmaz anlar yaşıyoruz. Tekne turumuzun ardından, ünlü Kemaliye Taş Yolu’nun derin kısımlarını daha yakından görmek ve adrenalin dolu bir yolculuk yaşamak için arzu eden konuklarımızla, Jeep Safari Turu‘na (extra) katılıyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek, Kemaliye Mani Tepesine çıkıyor, Fırat Nehrinin ve Kemaliye Beldesinin kuş bakışı muhteşem manzarası fotoğraflıyoruz. Güzergahımızda Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Kadı Gölü, Seytali Parkını görme şansına da sahip olacağız. Kemaliye’nin 300 yıllık meşhur lezzet lök tatlısını tadımlamak için Lökhane’ye geliyoruz. İsmi önceleri "Eğin" iken, Mustafa Kemal Atatürk’e ithafen "Kemaliye" olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ne aday gösterilen bu bölgede, TÜBİTAK tarafından da desteklenen, Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa ve Tarih Müzesi’nde bir geziye çıkıyoruz. (Açık olursa)  Anadolunun ilk kurulan beldelerinden biri olan tarihi Kemaliye (Eğin) sokaklarında, rehberimizin bilgilendirmeleriyle gezimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği almak ve konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.

Konaklama: Bozkurt Otel, Vadi Otel, Yeşil Eğin Otel, Akgün Otel, Ramada Otel Elazığ vb.5 Gün: APÇAĞA KÖYÜ - ELAZIĞ – HARPUT KALESİ – EĞİK MİNARELİ ULUCAMİ – BALAK GAZİ HEYKELİ - ASLANTEPE HÖYÜĞÜ - MALATYA – İZMİR

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Şair Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu ve “Orda Bir Köy Var” şiirine konu olan Apcağa Köyü’ne ulaşıyoruz. Kayabaşı Kır Kahvesinde çay ve kahvelerimizi Kemaliye’yi 360 derecelik manzara seyir açısıyla yudumluyoruz. 2005 yılında köy ihtiyar heyetinin almış olduğu kararla “sit alanı” ilan edilen Apcağa Köyü gezimizin ardından köy çarşı fırınında sıcak, boylu ekmeğini küçük parçalarla tadıyoruz. Elazığ’a hareket ediyoruz. Elazığ’da Harput Kalesi, Eğik Minareli Ulu Cami, Sara Hatun Camii, Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi (açık olursa), Tarihi Harput evleri, Balak Gazi Heykeli diğer göreceğimiz yerler arasında. Önce UNESCO listesine yeni katılan Arslantepe'yi gezerek şehir merkezinde bulunan eski Malatya’ya geçiyoruz. Poyraz Konağı, Kanlı Kümbet ve Fotoğraf Müzesi diğer göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Daha sonra kayısı alışverişi yapmak üzere  meşhur Şirehan’da serbest zaman veriyoruz. Malatya’dan ayrılmadan önce akşam yemeğimizi burada alıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Akşam uçuşu ile İzmir'e dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bir sonraki BellimaTur gezisinde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 • Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
 • Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
 • Tur kalkış gününden en geç 1 gün önce rehber bilgisi, güncel buluşma saatleri ve biniş noktaları Bellima Tur tarafından SMS ya da WHATSAPP mesajı olarak gönderilir.
 • Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı uçak biletindeki iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
 • Diğer katılım şartları ve iptal ve değişiklik şartlarını üst menüden ek bilgiler kısmından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

- Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
- Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
- Tur kalkış gününden en geç 1 gün önce rehber bilgisi, güncel buluşma saatleri ve biniş noktaları Bellima Tur tarafından SMS ya da WHATSAPP mesajı olarak gönderilir.
- Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
- Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı uçak biletindeki oluşabilecek sorunlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
- Diğer katılım şartları ve iptal ve değişiklik şartlarını üst menüden ek bilgiler kısmından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
- Ek Bilgiler/Sözleşme Madde 20- En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar. En son güncel sirkü 19.03.2022ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
11.09.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL3.799,00 TL 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.599,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL3.999,00 TL 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 1.799,00 TL
7 - 12 Yaş 2.499,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.199,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.699,00 TL
Taksitler »
18.09.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL3.799,00 TL 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.599,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL3.999,00 TL 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 1.799,00 TL
7 - 12 Yaş 2.499,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.199,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.699,00 TL
Taksitler »
25.09.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL3.799,00 TL 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.599,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL3.999,00 TL 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 1.799,00 TL
7 - 12 Yaş 2.499,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.199,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.699,00 TL
Taksitler »
02.10.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL3.799,00 TL 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.599,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL3.999,00 TL 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 1.799,00 TL
7 - 12 Yaş 2.499,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.199,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.699,00 TL
Taksitler »
09.10.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL3.799,00 TL 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.599,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL3.999,00 TL 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 1.799,00 TL
7 - 12 Yaş 2.499,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.199,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.699,00 TL
Taksitler »
16.10.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL3.799,00 TL 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.599,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL3.999,00 TL 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 1.799,00 TL
7 - 12 Yaş 2.499,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.199,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.699,00 TL
Taksitler »
23.10.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL3.799,00 TL 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.599,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL3.999,00 TL 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 1.799,00 TL
7 - 12 Yaş 2.499,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.199,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.699,00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

İzmir-Kars ve Malatya-İzmir Uçak Biletleri

Belirtilen Çevre Gezileri ve Ulaşım

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Otellerde 4 Gece Konaklama 

Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği

Zorunlu Seyahat Sigortası  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği

Öğle Yemekleri

Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

Karanlık Kanyon Tekne Turu

Zipline Aktivitesi

Kemaliye Taş Yol Minibüs Ücreti 

Programda Ekstra Olarak Belirtilen GezilerOtel Bilgileri Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ
  Girne Blv. No:115/A Nergiz Mh. Karşıyaka - İzmir
  0232 220 01 02


  Bu çıktı 28.06.2022 03:08 tarihinde verilmiştir. MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.