Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Hizmet Sözleşmesi

Aşağıda isimleri yazılı tüketiciler adına, aşağıda yazılı genel şartlar ve ön yüzde belirtilen şekilde MAPE EMLAK İNŞAAT VE TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ ile aramızda belirtilen iş bu sözleşmenin akdedildiğini, bakiye tutarı  belirlenen tarih/tarihlerde ödemeyi kabul ve taahhüt ederim. Seyahat Acentesi ile tüketici arasında kayıt esnasında akit olunan iş bu sözleşme hükümleri, tüketici tarafından okunmuş, ve kendisi ile birlikte aynı geziye katılacağını bildirdiği diğer şahısların adına da aynı şartlar altında kayıtlarının yapılmasını talep ve kabul ederek imzalamıştır.

A- TARAFLAR:

1-Bir taraftan NERGİZ MH. GİRNE CAD. NO:115-A KARŞIYAKA İZMİR adresinde bulunan MAPE EMLAK İNŞAAT VE TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ (kısaca ACENTA olarak anılacaktır) ile diğer taraftan, adresinde ikamet eden 'ın (Kısaca Müşteri olarak anılacaktır) aşağıda detaylı belirtilen ürün/hizmet/ler ile ilgili karşılıklı yapılmış sözleşmedir. Aşağıda belirtilen hususlarda tam bir anlaşmaya varmışlardır. İş bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda 1618 sayılı Kanun ve buna bağlı olarak çıkarılan Yönetmelikler, Tüzük Ve Genelgeler, Tebliğ ve Çizelgeler, 2634 S.K., IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon Hükümleri ile uluslararası özel ve resmi sözleşmeler tatbik olunacaktır.

2- Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve Bellima Turizm tarafından düzenlenmiş  olan Voucher muhteviyatında isim, soyisim, T.C. kimlik numarası, adres, telefon, e-posta, Pasaport ve sair tüm bilgileri yer alan Tüketici ’ dir. (Bahsi geçen Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları, Bellima Turizm ait resmi tüm web siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan bilgiler ve Voucher işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup paket tur hizmeti hakkında bir ihtilaf olması halinde işbu sözleşme ile birlikte anılı dokümanlardaki bilgiler kapsamında işlem yapılacağı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.)

(Bundan böyle “Tüketici” olarak anılacaktır.)

(Bundan böyle “Tüketici” ve “Bellima Turizm” birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.)

B- GENEL HÜKÜMLER:

1- Tura katılan tüketicinin, her türlü gezide, 50cm x 70cm ebatlarından büyük olmamak kaydı ile 2 valiz, uçaklı seyahatlerde ise 15 kg. bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

2- Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici, delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, Seyahat Acentesi’ nin ayrıca ve açıkca ve yazılı izni olmadan taşıt araçlarına ve konaklama tesislerine alınmazlar. Kimlik veya ruhsatlarının olması durumu değiştirmez.

3-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

4-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

5-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

6- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.

7-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

8-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Ve/veya muadil olmak kaydı ile başka bir acentaya devir edebilir, ortak tur yapabilir, kişisel verileri koruma kanunu kapsamı gereğince devir ettiği veya ortak tur yaptığı acenta/acentalar ile bilgileri paylaşabilir, acenta bu işlemleri yapacağını önceden tüketici ile paylaşmak zorunda değildir. Bu sözleşme ile tüketici bunu kabul etmiş sayılır.

9-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.

11-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

12-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

13-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.

14-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası, hes kodu ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

15-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

16-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

17-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir.

18-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

19-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

20-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

21-Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul etmiştir.

22-Tarifeli uçuşların öncesinde kalkış saatlerinin değişmesi/rötar durumlarında oluşan olumsuz haller Tüketicinin takibinde olup Bellima Turizm’in hiçbir hal ve şartta sorumluluğu bulunmamaktadır.

23-Otel kategorileri ilgili ülkenin resmi kurumları tarafından belirlenen nitelikte olmayabilir. Otelin Google Yıldız puanlamasına göre tercih edilebilir.

24-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

25-Yurtdışı Turlarında veya Yurtdışı çıkışını kapsayan yurtiçi turlar da 18 yaş altı çocuk annesi ve babası dışında başka bir yakını ile seyahat edecekse anne ve babanın o kişiye muvafakatname vermesi gerekmektedir. Yine aynı şekil de 18 yaş altı çocuk annesi veya babasından sadece bir tanesi ile seyahat edecekse hangisi ile seyahat edecekse anne veya babanın birbirlerine vekalet vermesi gerekmektedir.

26-Paket tur yönetmeliği kapsamında turunuzun hareketinden 30 gün öncesine kadar iptal hakkınız bulunmaktadır. Ancak paket tur yönetmeliğinin 16. Maddesi'nin 2. Fıkrasında belirtildiği üzere "(2) Paket turun başlamasından en az otuz gün önce yapılan fesih bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir." şeklinde olduğundan dolayı promosyon turlar, uçaklı turlar gibi özel turlar da 30 gün önce olsa dahi kesinti yapılabilir.

Yurtdışı Turlar (Genel Bilgilendirme):

1- Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

2- Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

3- Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

4- Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

5- Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

6- Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

7- Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

8- Satın alınan hizmete VİZE İŞLEMLERİ dahil değildir. Seyahat Acentasının vize alma taahhüdü yoktur.

9-Vize işlemleri Tüketiciye(ve adına sözleşme imzaladığı şahıslara) ait olup Paket Tura içeriğindeki tüm ülkelerin vizelerinin temini bizzat Tüketici tarafından yapılacaktır. Tüketici iş bu paket tur sözleşmesini imzaladığı tarihte kendisine ve adına sözleşmeyi imzaladığı şahısların tamamı adına geçerli T.C. pasaportu bulunduğu ve iş bu pasaportların süresinin turun bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olduğu kabul ve taahhüt eder.

10- Paket turun başlamasından 2 ay önce gerekli tüm belgelerin eksiksiz olarak Bellima Turizm’e teslim edilmesi halinde ücreti mukabilinde Vize Danışmanlık hizmeti verilebilir. Vize işlemleri tamamen paket tur kapsamında gidilen ülkenin konsoloslukların inisiyatifinde  olduğundan Bellima Turizm’in, vize alınamamasından veya vizenin tur tarihine yetiştirilememesinden dolayı sorumluluğu yoktur. Konsolosluklardan gecikmelerden ve değişik aksamalardan Bellima Turizm sorumlu değildir.

11-Herhangi bir nedenle tur iptal edilmesi halinde konsolosluklar tarafından alınan vize harcı, masrafı ve vize hizmet giderleri dışında kalan bakiye müşteriye iade edilecektir.

12-Vize alınması o ülkeye giriş garanti vermediğinden, gidilen ülkede herhangi bir sebeple içeri sokulmayan veya vizeleri tamam olmasına rağmen Türkiye’den çıkmasına izin verilmeyen müşterilere paket tur ücreti iadesi yapılmayacak olup bu durumdan doğacak zararlardan Bellima Turizm sorumlu olmayacaktır.

13-Tüketicinin, paket tur hizmeti sırasında kullanacağı ‘’Vize’’yi kendisinin alması/temin etmesi durumunda; vizenin paket tur hizmetinin başlangıcında giriş yapılan ilk ülkeden veya paket tur hizmeti sırasında en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir Aksi halde; paket tur hizmeti sırasında, ilgili ülke Gümrüklerinde bulunan pasaport polislerinin Tüketiciyi ülkeye giriş yaptırmamasından Bellima Turizm sorumlu olmadığı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.

14-Paket turun herhangi bir sebepten ötürü iptali halinde; Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası uyarınca vize ücreti iade edilemez.

15-Tüketicinin iştirak edeceği paket tur hizmetinin gerçekleşeceği ülkenin konsolosluğu tarafından alınan vize başvuru ücretleri, harçları ve sair ödeme ve ücretlerin artması durumunda eski ücret ile yeni ücret arasındaki farkın(ücret artış tutarının) Tüketici tarafından gecikmeksizin nakden ve defaten Bellima Turizm’e ödeneceği taraflarca kabul edilmiş olup Tüketicinin vize ücreti artışı sonrası oluşan fark ücretini Bellima Turizm’e zamanında ödememesi nedeniyle Tüketiciye vize alınamaması ve paket tur hizmetine bu nedenle katılamamasından Bellima Turizm sorumlu değildir.

16- Yurtdışı Turlarında veya Yurtdışı çıkışını kapsayan yurtiçi turlar da 18 yaş altı çocuk annesi ve babası dışında başka bir yakını ile seyahat edecekse anne ve babanın o kişiye muvafakatname vermesi gerekmektedir. Yine aynı şekil de 18 yaş altı çocuk annesi veya babasından sadece bir tanesi ile seyahat edecekse hangisi ile seyahat edecekse anne veya babanın birbirlerine vekalet vermesi gerekmektedir.

17- Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

C- DİĞER HÜKÜMLER:

1-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin Seyahat Acentesi aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve Seyahat Acentesi’ nin tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Seyahat Acentesi’ nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar için rucu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir.

2-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Seyahat Acentesi yetklisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

3-Tüketicinin satın aldığı tur programını şikayet ettiği halde sonuna kadar kullanması, şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

4-Tüketici, şikayetini öncelikle info@bellimatur.com tur firmasına bildirmek zorundadır. Şikayetlerini tüketici yanlızca Bellima Tur'a ait web siteleri, sosyal medya platformları yolu ile iletebilir. Bellima Tur'un, hiç bir şikayet sitesi ile anlaşması olmadığından belirtilen kanallar dışında bildirimde bulunamaz.

5- Olası anlaşmazlıkların çözümünde TÜRSAB TAHKİM KURULU yetkilidir. Tüketici her türlü anlaşmazlığı TÜRSAB nezlinde çözüme ulaşması karşılıklı olarak kabul edilmiştir.

6- Seyahat acentesinin kısmen veya tamamen yazılı taahhütlerini yerine getirmemesi halinde tüketiciye yapılacak geri ödeme miktarının TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ hükümlerine göre tespit olunacağı taraflarca karşılıklı olarak kabul edilmiştir.

D-SÖZLEŞME BEDELİ

1- Sözlesme vergiler ile tuketiciye verilen brosurde yer alan ve fiyata dahil olan tum hizmetler dahildir. Bunlar haricindeki turlar ve diger hizmetler ekstra ucrete tabidir.
2- Tüm harclar ve benzeri ödemeler ve ücretlerle ilgili fiyat degişiklikleri tüketiciye yansıtılır.
3- Fiyat değisikliği ancak ; öngorulen hareket tarihinden en az 7 gün öncesinde katılımcıya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı
ile bildirilmesi koşulu ile sözleşme bedelinin %5 ini geçmemek üzere yansıtılır.
4-Fiyat değişikliğinin doviz kurunda meydana gelen olağan dışı değişikliklerden kaynaklanması
5-Fiyat değişikliğinin yakıt giderlerindeki olağan dışı değişikliklerden kaynaklanması
6-Fiyat değişikliğinin liman havaalanı gibi yerlerde tahsil edilen vergi resim harç ve benzeri yasal yükümlülükler de meydana gelen değişikliklerden kaynaklanması halinde mümkündür.
7-Kredi karti ile satışlarda ödemenin yapılmaması halinde tüketici kredi kart sözleşmesi imzalanan banka ile muhatap olup, acente muhatap alinamaz. Temerrut halinde gecikme faizi ödemesi talep edilecektir. Bu bedele, tur ile ilgili broşurlerde fiyata dahil olan tum hizmetler ayri ayri belirtilmistir. Bunlar haricindeki turlar ve hizmetler ekstra ucrete tabidir. Gidilecek ulkelerin mevzuatlarina gore turistlerden alinmasi gereken vergi, resim, harc ve benzeri kamusal odemeler ile doviz kurlarindan kaynaklanan fiyat degisiklikleri tuketiciye yansitilir. Bu durum tuketiciye derhal bildirilir.Tuketici bildirimden sonra herhangi bir tazminat odemeden sozlesmeden donebilir yahut yapilan degisiklikleri ve fiyat uzerindeki etkisini belirten ek sozlesmeyi kabul eder.

E-ÖDEME ŞEKİLLERİ:

1-Rezervasyon yapildigi tarihte rezervasyon bedelinin tamami veya kapora olarak ödenir.
2-Kredi karti ile yapilan pesin (tek cekim) odemelerde fiyat farki, vade farki, faiz vb. uygulanmaz.
3-Kredi karti ile yapılan taksitli ödemelerde banka komisyonu, vade farkı uygulanabilir.

F- İPTAL / İADE / DEĞİŞİKLİK / CAYMA / DEVİR HÜKÜMLERİ:

1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

3- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda kesinti bedeli %30 , 20 gün ve daha az kalması durumunda kesinti bedelin %100'üne uygulanır.

4- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz.

4/A- Seyahat Acentesi tüketicinin yapacağı keyfi iptaller de mağduriyet yaşamaması adına Tüm Yurtiçi Turlar'da ve bazı yurtdışı turlar da geçerli olmak üzere İptal Güvence Paketi sunmaktadır. İptal güvence paketi şartları https://bellimatur.com/iptal-guvence-paketi url adresinde açıkça belirtilmiştir. İptal Güvence Paketi satın almamış olan misafirlerin ödemelerine olası keyfi iptaller de paket tur yönetmeliği gereğince işlem yapılır. 

5- Tüketici, iptal/iade talebini e-posta, yazılı olarak elden, faks veya kalıcı veri saklayıcısı ile acentaya ulaştırmak zorundadır.

6-Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

7-Tüketici, katılamayacağı turu 3 gün öncesine kadar bildirmek koşulu ile devir edebilir.

8-Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Tarifeli seferler ile yapılan turlarda kullanılan havayolu şirketinin iptal ve değişiklik şartları ve uygulayacağı ek ücretler geçerlidir. Tüketicinin uçak, tren ve sair ulaşım araçlarına ilişkin biletini kaybetmesi durumunda ilgili ulaşım firmasının uyguladığı cezayı ödemekle hükümlüdür.

9-Paket tur yönetmeliği kapsamında turunuzun hareketinden 30 gün öncesine kadar iptal hakkınız bulunmaktadır. Ancak paket tur yönetmeliğinin 16. Maddesi'nin 2. Fıkrasında belirtildiği üzere "(2) Paket turun başlamasından en az otuz gün önce yapılan fesih bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir." şeklinde olduğundan dolayı promosyon turlar, uçaklı turlar gibi özel turlar da 30 gün önce olsa dahi kesinti yapılabilir.

G- MÜCBİR SEBEP HALLERİ:

Mücbir sebep halleri resmi otoritelerin belirlediği şartlardır. Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir.

H- KİŞİSEL VERİLEN KORUNMASI:

1-Tüketici, Bellima Turizm aracılığıyla işbu sözleşme kapsamında yaptırmış olduğu paket tur rezervasyonundaki bilgilerine istinaden tüm operatörlere her türlü SMS, e-posta ve sair bilgilerimeler ile Bellima Turizm’in özel reklam vb. hizmetler hakkında bilgi bildiriminde bulunabilir. Bellima Turizm, iş bu sözleşmenin imzalanması ve Açık Rıza Metni ile Tüketici tarafından kendisine iletilmiş olan her türlü kişisel veri(vize için gerekli evraklarda yer alan bilgiler, kimlik/pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, telefon numarası, eposta adresi, ikametgah adresi ve sair iletişim bilgileri, sağlık bilgileri, görüntü/ses kaydı/fotoğraf, kredi kartı bilgileri/hesap numaraları, biyometrik ve genetik veri, sağlık verisi dahil her türlü özel nitelikli veri) bakımından, 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) gereğince, Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel veri ve bilgileri kanunda açıklandığı çerçevede; elde edebilecek, kaydedebilecek, depolayabilecek, muhafaza edebilecek, hizmetlerini devam ettirebilmek amacıyla güncelleyebilecek, değiştirebilecek, yeniden düzenleyebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde üçüncü kişilere açıklayabilecek, devredebilecek, aktarabilecek, paylaşabilecek, sınıflandırabilecek, anonim hale getirebilecek ve kanunda sayılan diğer şekillerde işleyebilecektir.

2-Ayrıca yukarıda 12.1. maddeye ek olarak Bellima Turizm, Tüketici tarafından kendisi ile yapılmış olan SMS, e-posta ve sair her türlü yazışma ile telefon görüşmeleri dahil ses kayıt dosyaları ve diğer elektronik ortamlardaki kayıtlı bilgileri hukuksal işlemlerde kullanabilir.

3-Bellima Turizm, turlar ve etkinlikler sırasında çekilmiş fotoğraf ve videoları sosyal medya platformlarında yayınlama hakkına sahiptir. Tüketici, fotoğraf ve videolarının yayınlanmasını istemiyorsa bunu tur rehberine yazılı olarak (e-posta, whatsapp vb. gibi) bildirmek, toplu çekilen fotoğraf ve videolarda yer almaması gerekmektedir. Aksi durumda yayınlanan fotoğraflar ve videolar silinmeyeceği karşılıklı olarak kabul edilmiştir.

I-SÖZLEŞME GEÇERLİLİĞİ:

1- Tüketicinin, paket tur kaydını tamamlaması, Tüketicinin tüm maddeleri okuduğu ayrıca, anılı sözleşme ve eklerinde yer alan tüm maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. 

2-  hizmeti MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD Şirketine ait olan BELLİMA TUR seyahat acentasının online satış kanalı olan www.bellimatur.com web sitesi üzerinden satın aldığımı, dijital olarak bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.