İzmir Çıkışlı Orta Avrupa Ve Bratislava Turu

İZMİR ÇIKIŞLI OTOBÜSLE

ORTA AVRUPA TURU

ERKEN REZERVASYON FIRSATI

► Hangi Ülkelere Gidilecek?

Yunanistan, Makedonya, Macaristan, Avusturya, Çekya, Sırbistan, Bulgaristan

TAM 7 ÜLKE - 10 ŞEHİR

Selanik (1) - Üsküp (1) Budapeşte (2) Prag (2) Viyana (1) Belgrad (1) Konaklama 

TÜM TURLAR FİYATA DÂHİL - EKSTRA TUR YOK

31 Mayıs | 28 Haziran | 26 Temmuz | 09 Ağustos | 30 Ağustos

✔ YENİ MODEL MERCEDES TRAVEGO MARKA ARAÇLARIMIZLA RAHAT VE KONFORLU SEYAHAT

✔ AVRUPA'YA HAKİM PROFESYONEL REHBER KADROMUZLA YANLIZ HİSSETMEYECEKSİNİZ

✔ MERKEZE YAKIN 3-4 YILDIZ OTELLERİMİZLE POPÜLER YERLERDEN UZAK KALMAYACAKSINIZ

✔ AVRUPA VE BALKANLAR'DA 15 YILLIK "BELLİMA TUR" TECRÜBE VE GÜVENCESİ

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İzmir – Çanakkale - İpsala

16:00 – 18:00 saatleri arasında sizleri belirlenen noktalardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. ( Tur çıkışından 2 gün önce buluşma saatleri telefonunuza SMS ile bildirilecektir.) Gerekli molalar ile birlikte ÇANAKKALE – GELİBOLU – KEŞAN üzerinden İPSALA sınır kapısına gelerek pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.


2. Gün: Nea Karvali - Kavala – Selanik’te Konaklama

Sabah ekstra olarak alacağımız kahvaltı sonrası meşhur Kavala Kurabiyesi alışverişi ve kahvaltı için Nea Karvali kasabasına gelerek kısa bir kurabiye alışverişi ve kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı sonrası Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya gelerek Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu evi görerek Selanik’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Koronia Gölleri ve Halkidiki Yarımadası’nın eşsiz manzaraları eşliğinde Selanik’e gelerek Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ziyaretleri sonrası Atatürk Evi’ni gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dilerseniz rehberimiz eşliğinde yemekli içkili Taverna eğlencesine katılabilirsiniz.30 Euro


3. Gün: Selanik – Üsküp – Belgrad’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Makedonya’ya giriş yaparak Başkent Üsküp’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’ndeki meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği sonrası Sırbistan’a giriş yaparak Belgrad’a doğru devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: Belgrad – Budapeşte’de Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Budapeşte’de ilk olarak Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra konaklama için otelimize yerleşiyoruz.


5. Gün: Estergom Kalesi – Vişegrad- Szentendre - Budapeşte’de Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını keşfediyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Vişegrad Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde aldıktan sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu bu şirin kasabada verilen serbest zamanın ardından Budapeşte’ye gelerek otelimize yerleşiyoruz.

Akşam dilerseniz geleneksel bir restoran da düzenlediğimiz Çigan Gecesi eğlencesine katılabilirsiniz. Yemekli ve içkili olan bu eğlence de çok eğleneceksiniz. 45 Euro


6. Gün: Budapeşte – Bratislava - Prag’da Konaklama

Daha sonra Prag yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Bratislava’da panoramik bir şehir turu sonrası Prag’da Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen ve üzerinde 12  Havarinin tasvir edildiği tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi tur esnasında görülecek yerler arasındadır. Konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği için Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izleyebileceğiniz ekstra Vltava Nehrinde tekne turuna katılabilirsiniz. 40 Euro


7. Gün: Prag – Karlovy Vary – Prag’da Konaklama

Otelde alınan kahvaltının ardından dünyaca ünlü Lapis Elmas’ının Çek cumhuriyeti fabrika satış mağazasını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Çekya’nın kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Karlovy Vary varışı ile Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar  taşlarının üretildiği fabrikayı ziyaret edeceğiz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için Orta Çağ Eğlencesine katılabilirsiniz.

Geleneksel bir restoran’da ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve Çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı bulacaksınız. 50 Euro


8. Gün: Prag – Cesky Krumlov – Viyana

Otelde alınan kahvaltının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan Cesky Krumlov, Çekya’nın değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en baskın dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşu yaşamış ve gerek mimari, gerekse doğal güzelliği ile ziyaretçilerinde büyük hayranlık uyandırmaktadır. Daha sonra Viyana’ya gelerek Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemek için Viyana’nın ünlü şinitzellerini tavsiye ederiz.


9. Gün: Viyana – Yeni Belgrad’da Konaklama

Otelde alınan kahvaltının ardından bir Maden Ocağı iken gerçekleşen patlama neticesinde içine su dolarak, yeraltı gölüne dönüşen ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş uçağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Yeraltı gölünde tekne turu yapabilirsiniz. Daha sonra Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde keyifli vakit geçireceğiz. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada verilecek olan serbest zamanın ardından Belgrad’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Sırbistan sınır geçişi ile devam eden yolculuğumuz ile birlikte Belgrad’a gelerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


10. Gün: Yeni Belgrad – Sofya – Kapıkule Sınır Kapısı

Sabah kahvaltı sonrası Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Meydan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi ziyaretleri sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde Sofya’da alacağımız akşam yemeği sonrası Kapıkule Sınır Kapısı’na gelerek ülkemize giriş işlemleri sonrası Edirne – Keşan – Gelibolu üzerinden İzmir’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.


11. Gün: Çanakkale – İzmir’e varış.

Çanakkale üzerinden yapacak olduğumuz yolculuk sonrası sabah saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuz da görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

7 Gece 3-4* Otel Konaklaması

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Programda Belirtilen Şehir Turları

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 3 Akşam Yemeği

Araç İçi İkramlar - Sınırsız Su, Sınırlı Sıcak 

Tüm Vergiler, Sınır, Şehir Giriş Ücretleri

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 50 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Yöresel Eğlenceler

Tekne ve Nehir Turları

Tur Fiyatları

Oteller

1.Ek Bilgiler

ÖNEMLİ BILGILENDIRME: LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUMADAN TURA KAYIT YAPTIRMAYINIZ.

TURUMUZA KAYIT YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZ BU BİLGİLENDİRMEYİ OKUMUŞ OLARAK KABUL EDİLECEKTİR.

TURLARIMIZ DA YETERLİ KİŞİ SAYISI OLUŞMAYAN TARİHLERDE BİRLEŞTİRMELER YAPILMAKTADIR.

ELDEN TAKSİT İMKANI İÇİN TURUN KALKMASINA EN AZ 6 AY OLMASI GEREKMEKTEDİR.

1- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Bulgaristan vizesi veya Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
2- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
3- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
4- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
5- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
6-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
7- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Bellima tur sorumlu tutulamaz.
8-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel  tarafından Belllima Tur en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
9- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
10- Tura katılım için Bellima Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Bellima Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
11- Bellima Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bellima Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
12-Elden taksit imkanı sadece EURO bazlı ödemeler de geçerli olup, turun kalkışına en az 6 ay olması gerekmektedir.
13-Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir. 
14-Araçlarımız 2013 Model ve üzeri olup, yeni model araçlardır. TEKNOBÜS olarak tabir edilen araçlar değildir.
15-Araçlarımız da wifi ve tv sınıra kadar çalışmaktadır. Sınırdan sonra araç içinde wifi ve uydu kanalları çekmemektedir.
16-Araç içinde tur boyunca su sınırsızdır. Sıcak-Soğuk ikram yapılacak yollar tur progamında belirtilmiştir.
17-Yoğun bir program olduğu ve sınır kapılarındaki beklemeler ön görülemediği için bazı yerler progama dahil edilmemiştir.
18-Yeterli zaman kalması durumunda rehberiniz tur esnasında ekstra tur düzenleyebilir. Katılım zorunlu değildir.
19-TL kapora sabit olup herhangi bir bedelin EURO karşılığı değildir. Ödemeyi tamamlayacağınız gün toplam tur bedelinin EURO karşılığından düşülecektir. Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır. Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. ​Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.
20-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satın almış sayılır.

2.İptal Şartları

1-Turumuzda 50 € kapora ile fiyat ve koltuk güvencesi bulunmaktadır. Fakat bunun için 50 € kapora ile birlikte 20 € İPTAL-DEĞİŞİKLİK sigortası yapılması gerekir. Bunu yaptıran misafirlerimiz yurtdışı turundan 7 gün (168 saat) öncesinde hiç bir neden, rapor vs belirtmeden turunu iptal edebilir, aynı turun başka bir tarihine müsaitlik var ise sezon fiyatı farkı olmadan geçiş yapabilir. Otobüs koltuk numarası değişebilir.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

3-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

Bellima Turun katilimcilarin pasaportlarini tetkik hakki ve zorunlulugu bulunmamaktadir.Bu konuda katilimcinin beyani esas alinir. Bellima Tur tarafindan vize takip hizmeti almayan, vizesi oldugunu ve/veya yesil pasaport sahibi oldugunu veya vize gerektirmeyen pasaportu oldugunu beyan eden, ya da vizesiz bir ulkeye tur satin alan katilimcilarin pasaportlarinin ilgili seyahatin vize-pasaport kosullarina uygunlugu katilimcinin kendi sorumlulugundadir. Bellima Turdan vize takip hizmetialmayan, vizesiz bir ulkeye tur satin alan ya da vize gerektirmeyen nitelikte pasaportu oldugunu dusunen kisilerin vize ya da pasaport eksiklikleri v.b. pasaportlarindan ve vizelerinden kaynaklanan sair nedenlerle seyahate katilmamalarindan Bellima Tur sorumlututulamaz. Bu durumda ki yolcularimiz eger yesil pasaport sahibi ya da vizesiz bir ulkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarinin gezinin bitis tarihinden itibaren en az alti aylik gecerlilik suresinin bulundugunun, yeni duzenlemeye uygun cipli ve 10 yildan eski olmadiginin, yirtik, sokuk v.s. bir deformosyon bulunmadiginin, vize gecerlik tarihlerinin Seyahat tarihlerini kapsadigini, vizelerinin oturum surelerinin bitmemis oldugunu, giris cikis sayilarinin adedini (tek giris-cift giris-cok giris) ve vizelerini yanlis kullanmadiklarinin kontrolunu saglamadirlar. Tum yolcularimiz seyahatleri icinvize ile ilgili tum bilgilendirmelere istenirse referans numarası verilerek online takip adreslerinden ulasip, kontroledebilirler.

İzmir Çıkışlı Orta Avrupa Ve Bratislava Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)