Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ONLİNE REZERVASYON
World, Bonus, CardFinans, Paraf, Combo, Advantage, Axess kartlara Yurtiçi Turlar da Geçerli Vade Farksız Taksit Seçenekleri BDDK kararı gereği Yurtdışı Turlar da kredi kartlarına taksitlendirme yapılamamaktadır.

 Balkan Turları Uzmanı "BELLİMA TUR" Ayrıcalığı 

İZMİR'DEN DİREKT UÇUŞ VİZESİZ BALKAN TURU

► Hangi Ülkelere Gidilecek?

MAKEDONYA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - KOSOVA
(HIRVATİSTAN) – BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN 

EN DETAYLI VE EN KONFORLU BALKAN TURUNU SİZLER İÇİN HAZIRLADIK!

7 Gece Superior Oteller'de Konaklama
2 Gece Üsküp – 1 Gece Ohrid – 1 Gece İşkodra – 1 Gece Trebinje veya Medjugorje
1 Gece Saraybosna – 1 Gece Belgrad Konaklama ile

 İZMİR'DE BALKAN TURUNDA MARKA "BELLİMA TUR" AYRICALIĞI

► Tüm Şehir Turları Fiyata Dâhildir, Sürpriz Ödemeler Yok!
►  Otobüste Para Toplama Yok! 
►  %100 Bellima Tur! Başka Bir Firma ile Seyahat Etmek Yok! 

 7 KAHVALTI – 6 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DAHİL - SUPERİOR OTELLER'DE KONAKLAMA
✔ BÖLGEYE EN HÂKİM REHBER KADROMUZLA GERÇEK BİR BALKAN TURU İÇİN DOĞRU ADRES "BELLİMA TUR"
✔ OTOBÜSTE PARA TOPLAMA YOK! ZORUNLU EKSTRA GÜNDÜZ TURU YOK! KILAVUZ REHBER YOK!
✔ GERÇEK BALKAN REHBERLERİ EŞLİĞİNDE...

► Fark Yaratan Ayrıntılar!

✔ İZMİR-ÜSKÜP GECE UÇUŞU ARDINDAN DİREKT OTELE YERLEŞME FARKIYLA!
✔ Uçaktan iner inmez uzun yolculuklar yok! EN KONFORLU PROGRAM!

✔ Canlı Müzik ve Folklör Gösterisi ile Makedon Gecesi ​ ✔ Folklör Gösterisi ile Boşnak Eğlencesi
✔ Saklı Cennet St. Naum Turu Dâhil
✔ Doğa Harikası Matka Kanyonu Turu Dâhil ✔ Eşsiz Güzellikte Su Kaynağı Blagaj Turu Dâhil
✔ Kotor, Budva Turu ve Giriş Ücretleri Dâhil 
✔ Tüm Otoban, Otoyol, Köprü, Şehir Vergileri Dâhil ✔ En Önemlisi Balkanlar'da 20 Yıllık Tecrübe

2024 TUR TARİHLERİ:

1.TUR: 5-12 HAZİRAN  2.TUR: 12-19 HAZİRAN  3.TUR: 14-21 HAZİRAN 
4.TUR: 19-26 HAZİRAN  5.TUR: 21-28 HAZİRAN  6.TUR: 26 HAZ.-3 TEMMUZ  7.TUR: 28 HAZ.-5 TEMMUZ 
8.TUR: 3-10 TEMMUZ  9.TUR: 10-17 TEMMUZ  10.TUR: 12-19 TEMMUZ 
11.TUR: 17-24 TEMMUZ  12.TUR: 19-26 TEMMUZ  13.TUR: 24-31 TEMMUZ  14.TUR: 26 TEM.-2 AĞUSTOS 
15.TUR: 31 TEM.-7 AĞUSTOS 16.TUR: 2-9 AĞUSTOS  17.TUR: 7-14 AĞUSTOS 
18.TUR: 9-16 AĞUSTOS  19.TUR: 14-21 AĞUSTOS  20.TUR: 16-25 AĞUSTOS  21.TUR: 21-28 AĞUSTOS 
22.TUR: 28 AĞUS.-4 EYLÜL  23.TUR: 30 AĞUS.-6 EYLÜL 
24.TUR: 4-11 EYLÜL  25.TUR: 11-18 EYLÜL  26.TUR: 18-25 EYLÜL  27.TUR: 27 EYL.-4 EKİM 
28.TUR: 4-11 EKİM  29.TUR: 11-18 EKİM  30.TUR: 18-25 EKİM

 Bu turu satın almadan önce "Ek Bilgiler" kısmını incelemenizi önemle tavsiye ederiz. 

Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havaalanı
Tur Hareket Tarihleri:
19, 21, 26, 28 Haziran • 03, 10, 12, 17, 19, 24, 26, 31 Temmuz • 02, 07, 09, 14, 16, 21, 28, 30 Ağustos • 04, 11, 18, 27 Eylül • 04, 11, 18 Ekim

Tur Programı

 • 1. Gün
  İzmir - Üsküp Direkt Uçuş - Üsküp Konaklama

  Dikkat!!! Seçtiğiniz tarihe göre SALI'YI ÇARŞAMBA'YA Bağlayan Gece / PERŞEMBE'Yİ CUMA'YA Bağlayan Gece Çıkışlı: İzmir-Üsküp

  Saat 22:20’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde, Bellima Tur görevlilerinin karşılaması ile siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait uçağımız ile 01:10’da AKTARMASIZ (DİREKT) uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve yerel saat 01:35‘de Üsküp Havaalanına varıyoruz. Bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen otobüsümüz ile ÜSKÜP'te bulunan otelimize yerleşiyoruz.

  Konaklama: Üsküp

 • 2. Gün
  Üsküp – Tetova(Kalkandelen) - Bitola(Manastır) – Resne - Ohrid

  Sabah kahvaltımız otelimizde aldıktan sonrailk olarak Makedonların Tetova olarak adlandırdığı Türklerin ise Kalkandelen olarak bildikleri şehre doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Burada 2 kız kardeş tarafından yaptırılmış olan, Dünya üzerinde işlemeleri ve motifleri açısından çok az örneği bulunan, gördüğünüz de kadın elinin değdiği belli oluyor diyeceğiniz Alaca Cami'ni görüyoruz. Daha sonra Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. Eski Türk Çarşısı'nı, Bedesten'i, İshak Cami ve Yeni Cami'yi gördükten sonra Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş esnasında Atatürk'ün Manastır'da ilk aşkı Eleni Karinte'nin Evini görüyor ve rehberimizden Manastır'lı Eleni'nin Atatürk'e yazdığı duygusal mektubu dinliyoruz. Sonrasında duygusal anlar yaşayacağımız, Atatürk'ün hayatını anımsadığımız da hep aklımıza gelen Atamızın askeri eğitim ve öğrenim gördüğü günümüzde müze olarak hizmet veren Askeri İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Makedonya’nın İncisi Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde elmaları ve Niyazi Paşası ile meşhur Resne’yi görüyoruz. Kimilerine göre bir hain, kimilerine göre bir vatansever olan Niyazi Paşa’nın Sarayı’nı görüyoruz. Rehberimizden Niyazi Paşa’yı dinlerken “Ne Şehittir Ne Gazi Pisi Pisine Gitti Niyazi” sözünün nereden geldiğini anlayacaksınız. Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı, Kiril alfabesini geliştirmiş oldukları düşünülen Kiril&Metodi Kardeşlerin Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. (Ekstra olarak) Daha sonra eşsiz manzaraları görebileceğiniz Ohrid Gölü üzerinde keyifli bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimizde Akşam Yemeği ve Makedon Eğlencesi düzenliyoruz. Makedon müzikleri ve geleneksel yemeğimizden sonra dinlenmek için odalarımıza geçiyoruz.

  Konaklama: Ohrid

 • 3. Gün
  Ohrid – Sveti Naum – Elbasan – Tiran – İşkodra Çevresi

  Sabah kahvaltı sonrası Pelister Dağı'nın sırtlarında Ohrid Gölü'nün kaynak noktası olan yeşilin ve mavinin ahenginin yansıdığı Saklı Cennet St. Naum'a geliyoruz. Burada dilerseniz doğanın eşsiz sesi, kuş cıvıltıları eşliğinde sandallar ile 20 dakikalık bir sandal turu yapabilir (ekstra), doğa ile baş başa huzur dolu bir kahve içebilirsiniz. Unesco Kültür Mirası listesinde bulunan bu bölge de aynı zaman Sarı Saltuk Türbesi olduğu rivayet edilen kompleksi ve St. Naum Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Hayranlık duyacağınız bu ziyaret sonrası ormanların içinden Mavrovo Dağı’nın zirvesinde geleneksel pişi ve keçi sütünden yapılan orjinal keçi peyniri ve ayran eşliğinde aperatif bir tadım gerçekleştiriyoruz. Daha sonra yolculuğumuza Arnavutluk'a doğru devam ediyoruz. Makedonya – Arnavutluk Sınır Kapısına ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Shkumbini Nehri Vadisi boyunca ilerliyoruz. Güzergâhımızda bulunan, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan ELBASAN üzerinden ilerleyerek, 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan TİRAN’a ulaşıyoruz. 20.yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu tamamlıyor ve kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde, Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İŞKODRA'ya geçiyoruz. Tarihi Rozafa kalesi görüp hikayesini rehberimizden dinledikten sonra İŞKODRA Çevresinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Konaklama: İşkodra Çevresi

 • 4. Gün
  İşkodra - Budva – Kotor – Perast – Trebinje Çevresi (İsteğe Bağlı Dubrovnik Turu)

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımıza yerleşiyor ve yönümüzü KARADAĞ ülkesine çeviriyoruz. Adriyatik kıyıları boyunca Bar ve Petrovaç üzerinden, Karadağ sahillerinin en gözde turistik destinasyonlarından olan Sveti Stefan Adası’nı görebileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Buradan hareketle, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan BUDVA şehir merkezini otobüsümüzden görerek, yolumuza güzel manzaralar eşliğinde ilerleyerek, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan KOTOR'a varıyoruz. Surlarla tahkim Kotor şehrindeki yürüyüş turumuzda, birçok tarihi yapının yanı sıra Deniz Kapısı, Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Beskuca Sarayı, Aziz Triphon Kilisesi, “Dedikodu” Çeşmesi, Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzun ardından, UNESCO koruması altında muazzam bir Orta Çağ köyü olan Perast’a doğru yola devam ediyoruz. Sahiline bakan 2 küçük adadan birincisi bir manastır adası olup ve turistik ziyarete kapalı olan Sveti Djordje yani St. George Adası, diğeri ise insan eliyle 600 yıl önce yapılmış olan Lady of the Rocks (Kayaların Leydisi) adasıdır. Hayran kalacağınız bu güzellikleri resimlemek üzere alacağımız kısa bir fotoğraf molası sonrasında, Bosna-Hersek sınır kapısındaki gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Karadağ’dan ayrılıyor ve Bosna Hersek’e geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Trebinje çevresindeki otelimizde.

  Konaklama: Trebinje (Medjugorje) çevresinde

  İsteğe Bağlı Dubrovnik Turu : Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizle otelde akşam yemeği aldıktan sonra, Trebinje’den ayrılıyor, kısa bir yolculuk ile Bosna Hersek–Hırvatistan Sınır Kapısına varıyoruz. Ekstra (isteğe bağlı 50 € olan bu tur yeterli sayıda katılımcı olduğu takdirde gerçekleşecektir.) Pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştirerek Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Ortaçağdan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Heykeli, Aziz Blaise Kilisesi, Sponz Sarayı, Rektör Sarayı ve tarihi limanın görüleceği gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zamanı takiben kentten ayrılarak,Hırvatistan – Bosna Hersek Sınır Kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Trebinje’yedeki otelimize dönüyoruz.

 • 5. Gün
  Trebinje - Blagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi)- Mostar - Konjic – Saraybosna

  Sabah kahvaltımızın ardından Blagaj’da bulunan 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz. Doğa harikası bir yerde bulunan bu tekke sizi çok etkileyecek. Buna nehri kıyısından MOSTAR'A gelerek Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar Köprüsü’nü seyir ve Karagöz Camisini ziyaret ediyoruz. Savaştan kalan Şehitlikleri görüyoruz. Kuyumcular Çarşısını da görülerek turumuzu tamamlıyor ve Mostar’ın zengin çarşısında serbest zaman veriyoruz. Mostar’dan ayrılarak, SARAYBOSNA’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda, Balkan coğrafyasının dağlar ve nehirlerin süslediği nadide bir parçasında, görsel şölenlerle geçecek bir yolculuğa başlıyoruz. Yugoslav Partizanların Nazi ve İtalyan birliklerine karşı efsanevi direnişine sahne olan Neretva Muharebesinin yaşandığı Jablanica’ da Alman ikmal trenlerinin geçişini engellemek için havaya uçurulduğu haliyle günümüze ulaşan Neretva Köprüsünü görüyor ve Konjic üzerinden BOSNA HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanların kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. Saraybosna’ da ki yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Açık Pazar, Sinagog, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz ve Konaklama Saraybosna’da otelimizde. 

  Konaklama: Saraybosna

 • 6. Gün
  Saraybosna - Belgrad

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından BELGRAD’a hareket ediyoruz. Yol boyunca birbirinden eşsiz dağların doyumsuz doğal güzellikleri eşliğinde yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından, Bosna Hersek – Sırbistan Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, Sırbistan’ın ovalık bölümünde kurulu, tarıma yönelik organizasyonlarıyla dikkat çeken köylerini görerek, Sırbistan’ın başkenti BELGRAD’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Pannonian Ovasının Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bu kente vardığımızda, turumuza Parlamento, Eski Saray, Ulusal Müze, Terazi Çeşmesi gibi görkemli yapıları görerek, tarihi kenti yakından tanıyacağımız yürüyüş turumuza başlıyoruz. Eski kentin Tuna ve Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Saat Kule Kapı ve İstanbuliç ve dış Kapılarını, Tuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesini, Damat Ali Paşa Türbesini, Askeri Açık Hava Müzesini ve Fransa’ya Şükran Anıtı’nı rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde görerek turumuzu gerçekleştiriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda, isteyen Belgrad’ın “İstiklal Caddesi” tadındaki Mihailova Caddesinde gezintiler yapabilirler. Bu güzel günün sonunda akşam yemeği ve konaklama için Belgrad’daki otelimizde yerleşiyoruz.

  Konaklama: Belgrad

 • 7. Gün
  Belgrad - Üsküp

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Yahya Kemal’in şehri MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e hareket ediyoruz. Üsküp Kent merkezine geçiyor ve kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo-klasik binalarını görerek, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini,  Eski Türk Çarşısı’nı ve şehrin modern yüzünü de göreceğiniz Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II.Philip, Kraliçe Olympia, B.İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi’ni rehberimizin anlatımlarıyla görüp, bol, bol fotoğraf çekme şansına da sahip oluyorsunuz. Ardından ÜSKÜP’teki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde.

  Konaklama: Üsküp

 • 8. Gün
  Üsküp - Matka Kanyonu - Prizren - İzmir (Direkt Uçuş)

  Sabah kahvaltımız otelimizde aldıktan sonra, ve ÜSKÜP’ün yaklaşık 15 km güney batısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda yer alan ve Dünyanın en doğal 100 harikaları listesinde bulanan MATKA KANYONU’na gidiyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz Kanyon, eşsiz doğa güzellikleri ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu harika doğaya sahip kanyonda, isteyen konuklarımız tekne turuna katılabilir veya kafelerinde vakit geçirebilirler. Daha sonra Kosova’ya giriş yaparak Dünya’nın en genç ülkelerinden birisi olan Kosova’da ilk olarak Başkent Priştine'ye doğru devam ediyoruz. Burada Osmanlı Devleti'nin ilk ve tek savaş alanında şehit olan Padişahı Sultan Murat Hüdavendigar'ın türbesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Balkanlar'ın en şirin şehri Prizren’e geliyoruz. Şar Dağ’nın eteklerine kurulmuş, ortasından Bistriça Nehri’nin aktığı Prizren’de Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı ve dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii’ni görüyoruz. Daha sonra Meşhur Kosova Köftesi’nin tadına bakmak için köftecilerin bulunduğu meydan da serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte yeniden buluşmamızın ardından, Üsküp Hava Limanı’na gidiyor ve gerekli pasaport-chekin işlemlerinden sonra SUN EXPRESS HAVAYOLLARI ile 02:25 AKTARMASIZ DİREKT (Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gece) İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyoruz. Unutulmaz anılarımızla bir başka BELLİMATUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

  UÇUŞ BİLGİLERİ:

  ÇARŞAMBA UÇUŞLARI:

  GİDİŞ TARİHİ     DÖNÜŞ TARİHİ    
  5 Haziran 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 12 Haziran 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  12 Haziran 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 19 Haziran 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  19 Haziran 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 26 Haziran 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  26 Haziran 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 3 Temmuz 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  3 Temmuz 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 10 Temmuz 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  10 Temmuz 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 17 Temmuz 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  17 Temmuz 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 24 Temmuz 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  24 Temmuz 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 31 Temmuz 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  31 Temmuz 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 7 Ağustos 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  7 Ağustos 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 14 Ağustos 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  14 Ağustos 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 21 Ağustos 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  21 Ağustos 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 28 Ağustos 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  28 Ağustos 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 4 Eylül 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  4 Eylül 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 11 Eylül 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  11 Eylül 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 18 Eylül 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25
  18 Eylül 2024 Çarşamba İZMİR-ÜSKÜP 01:10 25 Eylül 2024 Çarşamba ÜSKÜP-İZMİR 02:25

   

  CUMA UÇUŞLARI:

  GİDİŞ     DÖNÜŞ    
  14 Haziran 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 21 Haziran 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  21 Haziran 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 28 Haziran 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  28 Haziran 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 5 Temmuz 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  12 Temmuz 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 19 Temmuz 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  19 Temmuz 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 26 Temmuz 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  26 Temmuz 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 2 Ağustos 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  2 Ağustos 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 9 Ağustos 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  9 Ağustos 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 16 Ağustos 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  16 Ağustos 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 23 Ağustos 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  30 Ağustos 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 6 Eylül 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  27 Eylül 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 4 Ekim 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  4 Ekim 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 11 Ekim 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  11 Ekim 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 18 Ekim 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10
  18 Ekim 2024 Cuma İZMİR-ÜSKÜP 01:55 25 Ekim 2024 Cuma ÜSKÜP-İZMİR 03:10

   

  BİLGİLENDİRME:

   

  1) Vizesiz Balkan Turları için sadece pasaport gerekmektedir. Ancak yeni çipli kimlik kartınızın da tur esnasında yanınızda olmasını tavsiye ederiz.

  2) Uçaklı turlarda öncelikli olarak varsa pasaport veya kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı iptallerde Bellima Tur sorumlu değildir.

  3) Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.

  4) Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan ya da programda yapılacak değişikliklerden Bellima Tur sorumlu değildir.

  5) İzmir - Üsküp gidiş saatleri Türkiye saatidir. Varış saati ise Makedonya saatine göredir. Dönüş saati Makedonya saati, dönüş varış saati Türkiye saatine göredir.

  Ek Bilgiler/Sözleşme Madde 20- En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar. En son güncel sirkü 20.12.2023

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Üsküp / Üsküp-İzmir Aktarmasız Sun Express Hava Yolları ile Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Alan-Otel-Alan Transferleri ve Şehirlerarası Otobüs ile Ulaşımlar
 • Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Ücrete Dahil Makedon Gecesi
 • Ücrete Dahil Boşnak Gecesi
 • 7 Gece 4-5* Otel Konaklaması 
 • 7 Kahvaltı  (Kontinental Kahvaltı)– 6 Akşam Yemeği (Otelde ya da Restaurantta)
 • Ücrete Dahil Blagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi) Turu
 • Ücrete Dahil St.Naum Manastırı,Resne, Manastır Turu
 • Ücrete Dahil Karadağ’da,Budva(Panoramik), Kotor ve Perast Kasabası Turu
 • Ücrete Dahil Matka Kanyonu Turu
 • Ülke - Şehir Giriş, Turist Konaklama Vergileri ve Alan Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check-Point Ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Ohrid Tekne Turu (İsteğe Bağlı)
 • Her Türlü Otel Ekstralar, Otel veya Yerel Eğlence Mekanlarında Alınan Tüm İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € ,65 Yaş üstü yolculardan 30 € alınır.

Fiyat&Taksit Seçenekleri

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocuk
  19.06.2024Sorunuz899,00 €1.089,00 €899,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 679,00 €
  21.06.2024Sorunuz899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  939,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 729,00 €
  26.06.2024Müsait899,00 €1.089,00 €899,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 679,00 €
  28.06.2024Müsait899,00
  699,00 €
  1.089,00 €
  889,00 €
  899,00 €
  699,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 679,00 €
  03.07.2024Müsait899,00
  799,00 €
  1.089,00 €
  989,00 €
  899,00 €
  799,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 779,00 €
  10.07.2024Son 3 Kişi899,00
  799,00 €
  1.089,00 €
  989,00 €
  899,00 €
  799,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 779,00 €
  12.07.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  949,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 729,00 €
  17.07.2024Son 1 Kişi899,00
  799,00 €
  1.089,00 €
  989,00 €
  899,00 €
  799,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 779,00 €
  19.07.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  929,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 699,00 €
  24.07.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  939,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 729,00 €
  26.07.2024Sorunuz899,00
  899,00 €
  1.089,00 €
  1.089,00 €
  899,00 €
  899,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 879,00 €
  31.07.2024Müsait899,00
  699,00 €
  1.089,00 €
  889,00 €
  899,00 €
  699,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 679,00 €
  02.08.2024Müsait899,00
  699,00 €
  1.089,00 €
  889,00 €
  899,00 €
  699,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 679,00 €
  07.08.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  939,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 729,00 €
  09.08.2024Müsait899,00
  699,00 €
  1.089,00 €
  889,00 €
  899,00 €
  699,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 679,00 €
  14.08.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  939,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 7.299,00 €
  16.08.2024Sorunuz899,00
  899,00 €
  1.089,00 €
  1.089,00 €
  899,00 €
  899,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 879,00 €
  21.08.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  939,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 729,00 €
  28.08.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  929,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 729,00 €
  30.08.2024Müsait899,00
  649,00 €
  1.089,00 €
  839,00 €
  899,00 €
  649,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 629,00 €
  04.09.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  939,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 729,00 €
  11.09.2024Müsait899,00
  799,00 €
  1.089,00 €
  989,00 €
  899,00 €
  799,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 779,00 €
  18.09.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  939,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 729,00 €
  27.09.2024Müsait899,00
  749,00 €
  1.089,00 €
  929,00 €
  899,00 €
  749,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 629,00 €
  04.10.2024Müsait899,00
  699,00 €
  1.089,00 €
  879,00 €
  899,00 €
  699,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 679,00 €
  11.10.2024Müsait899,00
  699,00 €
  1.089,00 €
  879,00 €
  899,00 €
  699,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 679,00 €
  18.10.2024Müsait899,00
  649,00 €
  1.089,00 €
  839,00 €
  899,00 €
  649,00 €
  0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 629,00 €

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.
2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.
5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 
7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.
9-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
10-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.
11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.
12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.
16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.
17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.
18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.
19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.
20-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
21-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
22-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.
3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.
6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.
7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

9-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
10-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
11-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İptal Şartları

İptal ve değişiklik gibi özel durumlardan olumsuz etkilenmemek için İptal Güvence Paketi'ni yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. İptal Güvence Paketi yaptırmayan misaifler için aşağıdaki şartlar geçerlidir.

Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliği 'ne bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Vize Bilgileri

Yorumlar

Benzer Turlar

 • 17.06.2024
 • 899,00 EUR
 • 07.11.2024
 • 259,00 EUR
 • 22.07.2024
 • 1.299,00 EUR

Uçaklı İtalya Turu İzmir`den Direkt Uçuş (Kurban Bayramı 2024)

Uçaklı İtalya Turu İzmir`den Direkt Uçuş (Kurban Bayramı 2024) İzmir-Venedik / Venedik-İzmir Direkt Uçuş Konforu ile 8 Gün 7 Gece

Sun Express Hava Yolları 8 Gün 7 Gece
 • 16.06.2024
 • 1.599,00 EUR