Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu (5 Gün 4 Gece) Tur Programı

Tatilin En Keyiflisi BELLİMATUREn Konforlu ve En Detaylı Uçaklı Karadeniz Turunu Sizin için Hazırladı.

 UÇAKLI KARADENİZ, YAYLALAR VE BATUM TURU 

4 GECE BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA

Direkt Uçuş Konforu:
İZMİR - SAMSUN (Sabah Uçağı) | TRABZON - İZMİR (Akşam Uçağı)

Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin

Samsun Atatürk Onur Anıtı, Bandırma Vapuru, Boztepe, Maçka, Hamsiköy, Borçka, Karagöl, Artvin,

Batum, Rize, Ayder Yaylası, Zilkale, Palovit, Çat Vadisi, Uzungöl, Sultanmurat Yaylası, Lustra, Karaster,

Trabzon Ayasofya, Sümela Manastırı

EN AZ 2 YAYLA KONAKLAMALI

(5 GÜN-4 GECE) 2022 SEZON BOYUNCA TUR TARİHLERİ
(ÇARŞAMBA GİDİŞ-PAZAR DÖNÜŞ)

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

HER HAFTA HAREKET: Tur Tarihlerimizi aşağıda tarihler kısmında veya fiyatlar kısmında görebilirsiniz.

Kalkış Yerleri: İzmir Adnan Menderes Hava Limanı buluşma
Gezilecek Yerler: Samsun, Onur Anıtı, Amazon Adası, Terme, Ordu, Boztepe, Akçaabat Sümela Manastırı, Sürmene, Uzungöl, Lustra Karester Yaylası, Çay Fabrikası Borçka, Karagöl, Artvin, Mençune Şelalesi Çifte Köprü, Kamilet Vadisi Çamlıhemşin, Zilkale, Palovit, Çat Vadisi, Şenyuva, Ayder Yaylası, Avusor Yaylası Huser Yaylası, Fırtına Deresi, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Telkari Atölyesi
PROGRAM
1 Gün: İZMİR HAVAALANI BULUŞMA-SAMSUN-BANDIRMA VAPURU-ORDU-BOZTEPE-TRABZON

Sabah saat 04:00 da Adnan Menderes Havalimanın da siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Özel Havayolları ile İzmir-Samsun uçağımızın check-in işlemlerini yaptırdıktan sonra 06:00 da uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Tahmini olarak varış saatimiz olan 07:30 de Samsun’a ulaşıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek birbirinden eşsiz doğal güzellikleriyle bizleri büyüleyecek olan bir Karadeniz Masalı’na başlıyoruz. İlk olarak Atamızın 19 Mayıs 1919 yılında Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığı SAMSUN’da dünyada denge bakımından 2. Sırada yer alan Samsun’un simgesi ONUR ANITI / ATATÜRK HEYKELİ’ni ve Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Daha sonra Ordu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehrin enfes manzarasının tadını çıkartacağımız BOZTEPE’ye ulaşıyoruz. Türkülerde de yer aldığı gibi “Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı” diyoruz ve kadrajımıza muhteşem kareler ekliyoruz. Daha sonra Trabzon'a doğru gelerek otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Hamsiköy Butik Otel, Bahri Otel, Gümüşkayak Otel, Yaylakent Otel vb.2 Gün: BORÇKA-KARAGÖL-ARTVİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Artvin'in ilçesi Borçka'ya hareket ediyoruz. Minibüslere binip Dünya'daki en hızlı akan nehirlerden biri olan Çoruh Nehri'ni görerek harika manzaralar eşliğinde Karadeniz'deki en güzel tabiat göllerden biri olan, ağaçların renklerinin göle yansıdığı doğa harikası Karagöl'e çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüş yapıp hatıra fotoğrafı çekildikten sonra muhteşem manzaralara tanıklık edeceğimiz bir yolculuk ile konaklama yapacağımız otelimize doğru devam ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: Marina Otel, Koliva Otel vb.3 Gün: BATUM veya MENCUNA ŞELALESİ-ÇAMLIHEMŞİN-AYDER-ZİLKALE-ÇAT VADİSİ-PALOVİT ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız muhteşem kahvaltımızla güne başlıyoruz. Aşağıdaki alternatiflere göre programımıza devam ediyoruz.

ALTERNATİF 1 - BATUM TURU: Sabah Kahvaltı sonrası Batum'a gitmek isteyen misafirlerimiz ile Türkiye-Gürcistan Sınır Kapısı olan Sarp'a gelerek geçiş işlemlerine başlıyoruz. Gürcistan'ın  Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum'a varıyoruz. Batum gezi programında St.Andrew Heykeli, Gonio Kalesi, Eski Khoroki Köprüsü, Avrupa Meydanı'nda Medea Anıtı, Eski Postane Binası  ve Poseidon Meydanı'ndaki Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını ve Eski Batum Evlerini görerek devam ediyoruz. Piazza Kulesini, Aziz Nikolas Kilisesini ve Batumdaki tek cami olan Orta Camii'yi gördükten sonra sahil boyunca ilerliyoruz. Sahilde Batum Limanı, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Kulesi, Saat Kulesi, Ters Restoran dedikleri White Restoranı görüyoruz. Türkiye'ye giriş yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz.

*Batum'a kimliğiniz ile giriş yapabilmeniz için muhakkak yeni çipli kimlik kartınız olması gerekmektedir. Bebek, çocuk fark etmez kimlikte fotoğraf olması zorunludur.

Önemli: Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.  Anne Baba evli de olsa, boşanmışta olsa eğer sadece 1 ebeveyn varsa yine de diğerinden muvafakat gerekli olup, çocuğun yurt dışına çıkabilmesi ibaresi yer alması gerekmektedir. En az 2 aşı gerekmektedir. 2 Aşı yoksa kapıda Hızlı PCR testi yapılmaktadır. 10 yaşa kadar çocuklar da aşı zorunluluğu yoktur.

ALTERNATİF 2 - ÇİFTE KÖPRÜ - MENCUNA ŞELALESİ TURU: Daha sonra Hopa Arhavi'ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Arhavi'de dileyen misafirlerimiz ile Çifte Köprü - Mençuna Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz da Osmanlı döneminden kalma Çifte Köprü'yü gördükten sonra doğa ile baş başa kısa bir yürüyüş sonrası 750 metre yükseklikten dökülen Mençuna Şelalesi'ni görüyoruz. Kısa bir fotoğraf molası sonrası otobüsümüzle buluşarak yolculuğumuza devam ediyoruz.

Daha sonra Ayder Yaylası'na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarında yöresel yemekler ile alıp dilerseniz Zipline yapabilirsiniz. Daha sonra kendisi küçük ama namı büyük Çamlıhemşin'den minibüslerle dileyen misafirlerimizle yeşilin en iyi tonlarını göreceğiniz, bulutların üzerinde muhteşem vakit geçirebileceğiniz Çat Vadisi, Zilkale ve Palovit Şelalesi için konaklar mahallesindeki Taş Mektebi görüp ismini Sevdaluk Dizisiyle hatırlayacağınız Şenyuva Köyüne doğru gezimiz devam edecek. Geziye katılmak istemeyen misafirlerimiz Fırtına Deresi kenarında vakit geçirebilirler. Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Turumuz da bölgedeki en eski Taş Kemer Köprü olan Şenyuva Köprüsünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran eski tarihi ipek yolu güzergahının güvenliğini sağlayan Çat Vadisi'nde ağaçların arasında yükselen Zilkale'ye varıyoruz.  Ardından bölgedeki debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi'ne geldiğimiz de yukarıdan düşen su kütlelerinin görüntüsü ve yarattığı serinlik ile adeta büyüleceksiniz. Daha sonra konaklama, akşam yemeği ve eğlence için yayla tesisimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Ayder Zafran Otel, Ceymakcur Zafran Otel vb.4 Gün: AVUSOR-HUSER-FIRTINA VADİSİ-UZUNGÖL-SULTANMURAT YAYLASI

Sabah kahvaltımızın ardından yaylacılık kültürünün yoğun bir şekilde devam ettiği, doğa harikası bir yaylada güzelliklere şahitlik etmek için bizleri bekleyen minibüslerle yola koyuluyoruz. Kemerli Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan Avusor yaylasına varır varmaz bir başka dünyadaymış gibi hissedeceksiniz. Yaylada geçireceğimiz serbest zamanın ardından yine minibüslerdeki yerimizi alıyoruz. Ayaklarımızın yerden kesileceği, bulutların üstünde olacağımız Huser Yaylasına doğru yolumuza devam ediyoruz. Buradan Ayder’e bağlı tüm yayları ve Kaçkar Dağlarını görüyoruz. Bulutların üstünde salıncak keyfimizin sonrasında dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Ayder yaylasında kendi aracımıza geçip Fırtına Deresi’nin kenarında bulunan restoranımızda meşhur kırmızı benekli alabalığının, mıhlamasının tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Uzungöl'de fotoğraf ve doğanın güzelliklerine tanık olabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Göl kenarındaki kafeler de çay içebilir veya sabah kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Sultan Murat Yaylası'nda bulunan tesisimize gelerek Karadeniz Müzikleri eşliğinde akşam yemeğimizi yiyip otelimizin düzenlediği eğlence de keyifli saatler geçiriyoruz.

Konaklama: Ay Meydanı Butik Otel, Kardelen Otel, Taşkın Otel vb.5 Gün: LUSTRA-KARASTER YAYLASI-SÜMELA MANASTIRI-TELKARİ ATÖLYESİ-AYASOFYA-İZMİR

Sabah kahvaltı sonrasısı Lustra-Karaster Yaylaları programımız da Uzungöl'ün kenarından tırmanarak 2000'li rakımlara kadar çıkıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz. Rengarenk çiçeklerin arasında yürüyüş yapıp, kısa bir çay molası veriyoruz ve Uzungöl'ü tepeden seyir ediyoruz. Kommenos ailesinden Kral 1.Manvel tarafından (1250-1260) yılları arasında yaptırılmış olan klise manastırı Ayasofya’ya yönümüzü çeviriyoruz. Günümüzde camiye dönüştürülmüş olan Ayasofya’nın fresklerini ve rölyeflerini rehberimizin anlatımıyla görüp, fotoğraflıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü işçilik olan “KAZAZİYE” işini ustasından dinlemek üzere Ali Kaynar'ın Atölyesini ziyaret ediyoruz. Buradan yöreye özgü telkâri, kazaziye hasır takı alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Karadeniz Masalı’mızın sonlanacağı havaalanına gidiyoruz. Keşkelerimizin değil çok güzel anılarımızın yer aldığı bu cennet köşelere veda ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından 18:00'da Trabzon'dan uçağımızla İzmir’e dönüş yapıyoruz. Bir başka BELLİMA TUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle…

- Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
- Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
- Tur kalkış gününden en geç 1 gün önce rehber bilgisi, güncel buluşma saatleri ve biniş noktaları Bellima Tur tarafından SMS ya da WHATSAPP mesajı olarak gönderilir.
- Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
- Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı uçak biletindeki oluşabilecek sorunlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
- Diğer katılım şartları ve iptal ve değişiklik şartlarını üst menüden ek bilgiler kısmından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
- Ek Bilgiler/Sözleşme Madde 20- En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar. En son güncel sirkü 15.04.2022ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
29.06.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL- 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
06.07.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL- 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
13.07.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL3.999,00 TL 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL4.199,00 TL 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.399,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
20.07.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL4.399,00 TL 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
27.07.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL- 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
03.08.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL- 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
10.08.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL- 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
17.08.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL- 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
24.08.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL- 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
31.08.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.599,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.399,00 TL- 3.399,00 TL0 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.799,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.599,00 TL- 3.599,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
07.09.20221. Erken Rezervasyon3.199,00 TL- 3.199,00 TL0 - 6 Yaş 1.799,00 TL
7 - 12 Yaş 2.499,00 TL
Taksitler »
 2. Erken Rezervasyon3.500,00 TL- 3.500,00 TL0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »
 3. Erken Rezervasyon3.899,00 TL- 3.899,00 TL0 - 6 Yaş 2.499,00 TL
7 - 12 Yaş 3.299,00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

4 Gece Yaylalarda Y.P  Konaklama

Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

Ulaşım ve Çevre Gezileri 

Gidiş+Dönüş Uçak Bileti

Milli Park Giriş Ücretleri

Yöresel Eğlenceler

Zorunlu Seyahat Sigortası PaketiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı                           

Öğle Yemekleri                                   

Otellerde Alınan İçecekler                                      

Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart

Milli Park Giriş Ücretleri

Zilkale, Palovit, Çat Vadisi Turu 110 ₺ - 130 ₺ Arası (Zorunlu Değil)

Borçka Karagöl Turu 100 ₺ - 120 ₺ Arası (Zorunlu Değil)

Mencuna&Çifte Köprü Turu 80 ₺ - 100 ₺ Arası (Zorunlu Değil)

Batum Turu (Kişi Sayısına Göre Değişir) (Zorunlu Değil)

1. Yayla Çıkış Ücreti 75 ₺ - 100 ₺ Arası ( Zorunlu )

Yurtdışı Çıkış Harcı 150 ₺ (Batum Turu için Zorunlu)
*Ekstra fiyatları oluşabilecek zamlardan ötürü değişiklik gösterebilir.Otel Bilgileri

1. Gece: Hamsiköy Butik Otel, Gümüşkayak Otel, Yaylakent Otel vb

2. Gece: Marina Otel, Koliva Otel vb.

3. Gece: Ayder Zafran Otel, Ceymakcur Zafran Otel vb.

4. Gece: Ay Meydanı Butik Otel, Kardelen Otel, Taşkın Otel vb.

Bölgede yaylalardaki tesisler genel olarak belediye belgeli, butik otellerdir.

Kalkış Yerleri
  • ADNAN MENDERES HAVAALANI (05:00)
Notlar

İptal Şartları
MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ
Girne Blv. No:115/A Nergiz Mh. Karşıyaka - İzmir
0232 220 01 02


Bu çıktı 28.06.2022 02:23 tarihinde verilmiştir. MAPE EMLAK İNŞ. VE TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.