0232 220 01 02

İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)

  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)
  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)
  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)
  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)
  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)
  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)
  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)
  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)
  • İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021)

 BALKAN TURLARI UZMANI "BELLİMA TUR" ile

İZMİR ÇIKIŞLI BÜYÜK BALKAN TURU

EN DETAYLI PROGRAM TAM 8 ÜLKE

► Hangi Ülkelere Gidilecek?

MAKEDONYA - KOSOVA – ARNAVUTLUK - KARADAĞ  

HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN – BULGARİSTAN

 İZMİR'DE BALKAN TURUNDA MARKA "BELLİMA TUR" 

DİKKAT! DİKKAT! TÜM ŞEHİR TURLARI FİYATA DAHİLDİR! EKSTRA ŞEHİR TURU YOK!

EN DETAYLI TUR, EN UYGUN FİYAT!

7 Kahvaltı ve 7 Akşam Yemeği Fiyata Dahil! Bölge'nin En İyi 5-4 Yıldız Otellerinde Konaklama!
Bölgeye En Hâkim Rehber Kadrosu ile Gerçek Bir Balkan Turu Yaşayın!
Otobüste Para Toplama Yok, Zorunlu Ekstra Tur Yok, Kılavuz Rehber Yok!

► Fark Yaratan Ayrıntılar
1 Balkan Eğlencesi (Geleneksel Restoran'da) Dâhil Saklı Cennet St. Naum Turu Dâhil
Doğa Harikası Matka Kanyonu Turu Dâhil Eşsiz Güzellikte Su Kaynağı Blagaj Turu Dâhil
Dubrovnik, Kotor, Budva Turu ve Giriş Ücretleri Dâhil Kosova, Sofya, Plovdiv, Tetovo Dâhil
Tüm Otoban, Otoyol, Köprü, Şehir Vergileri Dâhil En Önemlisi Balkanlar'da 15 Yıllık Tecrübe
Yeni Model, Araç içi Hava Temizleme Modullü Araçlarımız

HER CUMA HAREKET399 €

Şimdi Alın, Ön Koltuklarda Oturma Fırsatı Yakalayın

En Az 50 € Kapora ile Kayıt Ol, Yerini ve Fiyatını Sabitle

1- Bu turu kapsayan tüm ülkeler 2 Aşısını olmuş, Aşı Kartı oluşmuş tüm katılımcıları ek herhangi bir prosedür gerekmeden kabul etmektedir.
2-  Covid-19, Diplomatik sebepler gibi sorunlardan dolayı tur programı değişiklik gösterebilir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis Önü, Karşıyaka Anıt, Üçkuyular, Üçyol, Sabancı, Lozan, Ege Üni. Acil
Tur Hareket Tarihleri:
22, 29 Ekim • 05, 12, 19, 26 Kasım
1. Gün: İZMİR - ÇANAKKALE - GELİBOLU - KEŞAN - KAPIKULE

Siz değerli misafirlerimizi ÜÇKUYULAR OPET KARŞISI ZİRAAT BANKASI 16:30 , ÜÇYOL OTOBÜS YAZIHANELERİ 16:45LOZAN KAPISI 17:00,  EGE ÜNİ ACİL KAPISI 17:15GİRNE CADDESİ OFİS ÖNÜ 17:30BOSTANLI İSKELE 17:40MAVİŞEHİR HİLLTOWN AVM 17:50 alıyor ve Ata yadigâri topraklara doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. (ÇANAKKALE YOLU ÜZERİ UYGUN NOKTALARDAN YOLCU ALABİLİYORUZ. OFİSİMİZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.) Gerekli molalar ile birlikte ÇANAKKALE – GELİBOLU – KEŞAN üzerinden KAPIKULE sınır kapısına gelerek pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

2. Gün: KAPIKULE - (BULGARİSTAN) SOFYA'DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası SOFYA'ya varışımız sonrası şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Banyabaşı Cami, Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Daha sonra Sofya'nın alışveriş için mağazalarının bulunduğu, restoranların olduğu Vitoşka Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Dilerseniz alışveriş yapabilir, restoran ve cafeler de vakit geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Best Western Hotels

3. Gün: (KOSOVA) PRİZREN-PRİŞTİNE - (MAKEDONYA) ÜSKÜP'TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Avrupa’nın en genç ülkelerinden bir tanesi olan Kosova’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Şar Dağ’nın eteklerine kurulmuş, ortasından Bistriça Nehri’nin aktığı Prizren’de Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı ve dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii’ni görüyoruz. Daha sonra Meşhur Kosova Köftesi’nin tadına bakmak için köftecilerin bulunduğu meydan da serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Priştine'ye doğru devam ederken Osmanlı Devleti'nin savaş meydanında şehit olan tek Padişahı olan Sultan Murat Hüdavendigâr'ın Türbesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Makedonya’ya giriş yaparak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’ndeki meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Panoramika Suite Hotel vb.

4. Gün: MATKA KANYONU - MANASTIR - RESNE - OHRİD'DE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Üsküp’ün tüm su ihtiyacını karşılayan doğa harikası Matka Kanyonu’nu ziyaret ediyoruz. Bellima Tur, Matka Kanyonu’nu programlarına dahil ederek 2018 yılında bu muhteşem kanyonun tanıtılmasında öncülük etmiştir. Matka Kanyon’unda isterseniz fotoğraf çekebilir, kafelerde kahvelerinizi içebilir, kanolar ile yapılan kısa turlara katılabilirsiniz. Daha sonra bizim için çok özel bir şehir olan Manastır’da Atatürk’ün okuduğu şimdi müze olarak hizmet veren Askeri İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Ziyaret edenlerin duygu dolu anlar yaşadığı bu özel müze sonrası Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş esnasında Atatürk'ün Manastır'da ilk aşkı Eleni Karinte'nin Evini görüyor ve rehberimizden Manastır'lı Eleni'nin Atatürk'e yazdığı duygusal mektubu dinliyoruz. Ardından yolculuğumuza devam ediyor ve Makedonya'nın incisi Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde elmaları ve Niyazi Paşası ile meşhur Resne’yi görüyoruz. Kimilerine göre bir hain, kimilerine göre bir vatansever olan Niyazi Paşa’nın Sarayı’nı görüyoruz. Rehberimizden Niyazi Paşa’yı dinlerken “Ne Şehittir Ne Gazi Pisi Pisine Gitti Niyazi” sözünün nereden geldiğini anlayacaksınız. Balkanlar’ın incisi Ohrid’e gelerek Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra eşsiz manzaraları görebileceğiniz Ohrid Gölü üzerinde keyifli bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Akşam Yemeği ve sonrasında Makedon Eğlencesine katılıyoruz. Konaklama otelimizde. Hotel Aura vb.

5. Gün: ST. NAUM - (ARNAVATULUK) ELBASAN - TİRAN - İŞKODRA'DA KONAKLAMA

Sabah Kahvaltısı sonrası Pelister Dağı'nın sırtlarında Ohrid Gölü'nün kaynak noktası olan Saklı Cennet St. Naum'a geliyoruz. Unesco Kültür Mirası listesinde bulunan bu bölge de aynı zaman Sarı Saltuk Türbesi olduğu rivayet edilen kompleksi de ziyaret ediyoruz. Hayranlık duyacağınız bu ziyaret sonrası Arnavutluk'a giriş yaparak Elbasan Kenti'nden geçerek Arnavutluk'un Başkenti olan Tiran'a geliyoruz. Süleyman Paşa tarafından kurulan ve 40 yıl boyunca tamamen dış dünyadan habersiz, ataist bir toplum olarak yaşamış Arnavutlar'ın hikayesini dinlerken çok şaşıracaksınız. Ayrıca Dağlık bir ülke olan Arnavutluk'ta dikkatli bakarsanız ülkenin bayrağını temsil eden hava da uçan Kartalları da görebilirsiniz. Tiran'da Parlamento Binaları, Tarihi Saat Kulesi, Ethem Bey Cami, Opera ve Bale Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca İskender Bey Heykeli ve Meydanı'nda İskender Bey'in hikayesini rehberimizden dinleme şansı bulacağız. Daha sonra İşkodra Gölü ve Kalesi'ni görerek otelimize yerleşeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 5* Grand Europa Hotel vb.

6. Gün: (KARADAĞ) ULCİN - BAR - BUDVA - KOTOR - DUBROVNİK - TREBİNJE'DE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Karadağ'a (Montenegro) giriş yaparak Ulcin, Bar kentleri üzerinden Avrupa Sosyetesi’nin tatil için tercih ettiği en popüler şehirlerden birisi olan Budva’yı görüyoruz. Yol üzerinde şuan da dünyanın en pahalı otellerinden bir tanesi olan St. Stefan Adası üzene kurulu bu tarihi yapıyı görme imkânı buluyoruz. St. Stefan manzaralı fotoğraf için teras alanında mola sonrası çok etkileneceğiniz bir feribot yolculuğu yaparak Kotor'a ulaşıyoruz.  Kotor Kalesi içinde Meydan, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuçailesinin rezidansını, St.Jhon Şovalyelerinin Kilisesi başta olmak üzere adım adım tüm geziyoruz. Daha sonra Balkanlar'ın incisi Dubrovnik'e devam edeceğiz. (Önemli Bilgi: Dubrovnik, Hırvatistan'a bağlı olup, bir schengen ülkesidir. Bu ülkeye giriş yapabilmeniz için geçerli Çok Girişli/Uzun Süreli Bulgaristan Vizeniz, Schengen vizeniz veya yeşil pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu ülke Sinovac aşısını kabul etmemektedir.) Hırvatistan'ın uyguladığı prosedür gereği gerekli şartları taşımayan misafirlerimiz için ilk olarak konaklama yapacağımız Trebinje kentine gidiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrsı gerekli şartlara sahip olan misafirlerimiz ile fiyata dâhil Dubrovnik'e akşam turuna çıkıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan Dubrovnik’te SurlarıOnofrio Çeşmeleri’ni, Stradun Caddesi’ni, Saat Kulesi’ni, Dük Sarayı’nı, Gundulic Anıtı’nı, Dubrovnik Merdivenleri’ni, Sv. Vlah ve Sv.Ignatius Kiliseleri’ni görüyoruz. Daha sonra belirlenen saatte tekrar Trebinje kentine dönerek odalarımıza yerleşiyoruz. 4* Leotar Hotel, 4* SL Endustry Hotel, 4* Hotel Nar vb.

7. Gün: (BOSNA-HERSEK) BLAGAJ - POÇİTEL - MOSTAR - SARAYBOSNA'DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Blagaj’da bulunan 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz. Doğa harikası bir yerde bulunan Dağın içindeki yarıktan akan suyun hızı ve şiddeti sizi çok etkileyecek. Serbest zaman sonrası farklı mimarisi ile dikkat çeken taş evlerden oluşan Poçitel Köyü’nü yol üzerinde ziyaret ederek, Buna nehri kıyısından Mostar'a gelerek Bosna tarihinde efsaneleşen, Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yapılan, ancak Bosna savaşı sırasında yıkılan ama günümüz teknolojisinde bile bire bir aynısının yapılamadığı mimari bir harika olan Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret ediyoruz. Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar Köprüsü’nü seyir ve Karagöz Camisini ziyaret ediyoruz. Savaştan kalan Şehitlikleri görüyor ve müthiş manzaralar eşliğinde Saraybosna'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintiye başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisini ziyaret ediyoruz. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 4* Exclusive Hotel vb.

8. Gün: SARAYBOSNA - (SIRBİSTAN) BELGRAD'DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltısı sonrası Srebrenitsa Katliamı ve Soykırımı olarak adını kara harflerle yazdırmış olan Srebrenitsa'ya doğru yola çıkıyoruz. 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı'nda Sırp Cumhuriyeti Ordusu'nun Srebrenitsa'ya karşı giriştiği Krivaya '95 Harekâtı esnasında Temmuz 1995'te yaşanan ve en az 8.372 Bosnalı'nın Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde general Ratko Mladiç komutasındaki ağır silahlarla katledildiği bu kentteki şehitlikleri görerek tarihe tanıklık edeceğiz. Daha sonra Sırbistan'a giriş yaparak Belgrad'a doğru devam edeceğiz. Belgrad’a varışımız ile birlikte Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 4* Hotel B, 4* Hotel Majdan vb.

9. Gün: BELGRAD - NİŞ - (BULGARİSTAN) - PLOVDİV - TÜRKİYE (BU GECE KONAKLAMA YOKTUR)

Sabah kahvaltı Belgrad'tan ayrılrak Niş kenti üzerinden Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv(Filibe); geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi.  Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro,  Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt Djumaya camisi, Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler arasındadır. Bu son ziyaretimizden sonra Kapıkule Sınır Kapısı'nda hasret sona eriyor, güzel ülkemize giriş yapıyoruz. Edirne'de Meşhur Ciğerciler de yemek sonrası, dilerseniz Selimiye Cami'ni bireysel olarak ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

10. Gün: EDİRNE – KEŞAN – ÇANAKKALE – İZMİR

Yapacak olduğumuz yolculuk sonrası sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuz da görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

7 Gece 5-4 Yıldız Otellerde Konaklama: 1 Gece Sofya, 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Trabinje, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Belgrad

Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 7 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

1 Tane Balkan Eğlencesi

Matka Kanyonu Turu

Blagaj Turu

St. Naum Turu

Srebrenitsa Turu

Sınırsız Araç içi Su

Seyahat Güvence Paketi

Dubrovnik Giriş Ücreti

Kotor Giriş Ücreti

Kosova Sağlık Sigortası

Tüm Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL.) 

Bulgar Vizesi (100€) (Yeşil Pasaport Vizesiz)

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Seyahat Sigortası 65 Yaş Üstü 10 €

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
22.10.2021499,00
399,00
599,00
499,00
499,00
399,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
Taksitler »
29.10.2021499,00
399,00
599,00
499,00
499,00
399,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
Taksitler »
05.11.2021499,00
399,00
599,00
499,00
499,00
399,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
Taksitler »
12.11.2021499,00
399,00
599,00
499,00
499,00
399,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
Taksitler »
19.11.2021499,00
399,00
599,00
499,00
499,00
399,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
Taksitler »
26.11.2021499,00
399,00
599,00
499,00
499,00
399,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 299,00
Taksitler »

Oteller

Ohrid 4* Aura Hotel vb.

Üsküp 4* Panoromika Hotel vb.

İşkodra 5* Grand Europa Hotel vb.

Trebinje 4* Leotar Hotel vb.

Saraybosna 4*+ Koncept Hotel vb.

Belgrad 4* Hotel Majdan vb.

Sofya 5* Novotel Hotel vb.

• Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliğine bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Bulgaristan Vizesi için gerekli evraklar:

Tur dönüş tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu

2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi (E-devlet olabilir)

Çalışanlar için son ay aldıkları maaş bordrosu yada E-devletten son 3 aya ait Hizmet Dökümü

Emekliler için SGK'dan emekli ve maaşını gösteren belge

Banka hesabı ekstresi ( en az 6000 TL bakiyeli)

Adres ve telefon bilgileri

Bellima Turun katilimcilarin pasaportlarini tetkik hakki ve zorunlulugu bulunmamaktadir. Bu konuda katilimcinin beyani esas alinir. Bellima Tur tarafindan vize takip hizmeti almayan, vizesi oldugunu ve/veya yesil pasaport sahibi oldugunu veya vize gerektirmeyen pasaportu oldugunu beyan eden, ya da vizesiz bir ulkeye tur satin alan katilimcilarin pasaportlarinin ilgili seyahatin vize-pasaport kosullarina uygunlugu katilimcinin kendi sorumlulugundadir. Bellima Turdan vize takip hizmetialmayan, vizesiz bir ulkeye tur satin alan ya da vize gerektirmeyen nitelikte pasaportu oldugunu dusunen kisilerin vize ya da pasaport eksiklikleri v.b. pasaportlarindan ve vizelerinden kaynaklanan sair nedenlerle seyahate katilmamalarindan Bellima Tur sorumlututulamaz. Bu durumda ki yolcularimiz eger yesil pasaport sahibi ya da vizesiz bir ulkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarinin gezinin bitis tarihinden itibaren en az alti aylik gecerlilik suresinin bulundugunun, yeni duzenlemeye uygun cipli ve 10 yildan eski olmadiginin, yirtik, sokuk v.s. bir deformosyon bulunmadiginin, vize gecerlik tarihlerinin Seyahat tarihlerini kapsadigini, vizelerinin oturum surelerinin bitmemis oldugunu, giris cikis sayilarinin adedini (tek giris-cift giris-cok giris) ve vizelerini yanlis kullanmadiklarinin kontrolunu saglamadirlar. Tum yolcularimiz seyahatleri icinvize ile ilgili tum bilgilendirmelere istenirse referans numarası verilerek online takip adreslerinden ulasip, kontroledebilirler.

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Turlarımıza katılabilmek için (2) aşılı olmanız veya hastalığı geçirmiş olmanız gerektiğiniz unutmayınız.

2-Aşınız yoksa/hastalığı geçirmediyseniz, 2. Doz Aşının üzerinden 14 gün geçmedi ise tur başlamadan önce 48 saat içinde alınmış negatif PCR testi sunmanız gerekmektedir.

3-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

4-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

5-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

6- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.

7-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

8-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 

9-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.

11-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

12-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

13-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.

14-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

15-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

16-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

17-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir.

18-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

19-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

20-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

Yurtdışı Turlar:

• Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

• Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

• Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

• Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

• Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

• Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

• Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

• Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu (2021) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Sitemizi kullanarak KVKK bilgilendirmemizi, çerez kullanım ve gizlilik koşullarını kabul etmektesiniz, detaylı bilgi için tıklayınız.

Kabul Ediyorum

GRUP REZERVASYON (14 kişi ve üzeri grup taleplerinizi iletebilirsiniz.)