Sagalassos ve Göller Bölgesi Turu

369.00 TL

 SAGALASSOS ve GÖLLER BÖLGESİ TURU 

5* BARİDA HOTEL (Isparta'da)

Kapalı Yüzme Havuzu-Sauna-Hamam-Fitness

SALDA GÖLÜ-YARIŞLI GÖLÜ-HACILAR KÖYÜ-BURDUR- ARKEOLOJİ MÜZESİ-AĞLASUN-SAGALASSOS ANTİK KENT-ISPARTA-ACILGÖL-EĞİRDİR GÖLÜ-KAKLIK MAĞARASI

 12-13 Ekim 

  (2 GÜN 1 GECE)  379 TL

ERKEN REZERVASYON FIRSATI !!!

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:
12 Ekim
1. Gün:

Sabah saat 06:00 KARŞIYAKA Girne Ofis Önü, 06:05 KARŞIYAKA Bostanlı İskele Önü,  06:10 KARŞIYAKA Yunuslar-Anıt, 06:30  ALSANCAK  Lozan Atatürk Lisesi  06.45’da ÜÇYOL (Pizza Pizza Önü), 06.50  HATAY (İnönü Cad. Susuzdede Parkı Durağı), 07:00 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü)  siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından,KAKLIK MAĞARASI Pamukkalede bulunan travertenlere benzer ,traverten basamaklarıyla eşine rastlanmaz güzellikte olup, Küçük Pamukkale veya Mağara Pamukkale olarak adlandırılmaktadır. Mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır.Berrak,renksiz ve kükürt kokulu olan bu su varlığı bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.KAKLIK MAĞARASI`nı geziyoruz. Daha sonra, ACIGÖL’ü panoramik olarak görerek,   ISPARTA ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ya Gül’ü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ni görüyoruz ve fotoğraflarımıza ekliyoruz.. Ardından, ISPARTA merkezde serbest zaman veriyoruz. Buranın meşhur, Gül Suyu , Gül Lokumu , Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra,  Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ne geliyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Akşam çaylarımızı burada keyifle yudumladıktan sonra, ISPARTA’daki 5* BARİDA HOTELS’imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden,yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor.Son yıllarda yapılan restorasyon çalışmaları Sagalassos Antik Kenti, antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Dağlık bir alanın bitişiğinde yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır.Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmektedir.Daha sonrasında BURDUR’a geçiyoruz..BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz.Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz. BURDURPanoramik şehir turumuzu tamamlıyarak, öğle yemeği için mola veriyoruz.  Turumuzun devamında, BURDUR GÖLÜ’nünmanzarası eşliğinde, HACILAR KÖYÜ’nden ilerleyerek, rehberimizden buranın tarihi geçmişi hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında, YARIŞLI GÖLÜ’nüde görerek, Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ne varıyoruz. Uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunması nedeniyle Salda Gölü’ne Türkiye’nin Maldivleri unvanı verilmiştir… Şehir gürültüsünden uzak, sessiz  ve sakin,  huzur verici  bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı akşam çaylarımızı keyifle içiyoruz. Ardından, SERİNHİSAR-DENİZLİ-AYDIN üzerinden uygun molalarla akşam geç saatlerde İZMİR’e varıyoruz.Bir başka BELLİMA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

  • 5* BARİDA HOTEL Y.P Konaklama 1 Gece (Sabah+Akşam)
  • Akşam Yemeği (Yoğunluk durumuna göre, Set Menü veya Açık Büfe)
  • Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları
  • Çevre Gezileri ve İkramlar
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Seyahat Sigortası Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişi
  • Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri
  • Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
  • Otelde belirlenen ekstralar. Otel dışındaki yapılan harcamalar

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
12.10.2019409.00 TL
369.00 TL
479.00 TL
439.00 TL
409.00 TL
369.00 TL
0 - 6 Yaş 199.00 TL
7 - 12 Yaş 299.00 TL
Taksitler »

Oteller

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Sagalassos ve Göller Bölgesi Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)