Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ONLİNE REZERVASYON
World, Bonus, CardFinans, Paraf, Combo, Advantage, Axess kartlara Vade Farksız 3-6 Taksit

Bellimatur Ayrıcalığıyla Eğlence ve Kültür Turu Birarada

 İSTANBUL EĞLENCE VE KÜLTÜR TURU 

2 GÜN 2 GECE | 1 Gece Konaklama

Kumkapı Eğlencesi ile İstanbul Geceleri
Dizilerde İzlediğiniz Semt ve Sokakları Yakından Görme İmkânı
Tarihi Dokusu ile İstanbul'u Tanıma Fırsatı

ÇAMLICA TEPESİ - BEYLERBEYİ SARAYI - İSTİKLAL CADDESİ - BOĞAZ TURU
SULTANAHMET CAMİİ - HİPODROM - AYASOFYA - TOPKAPI SARAYI

1 GECE 5* Hotel Konaklama

2 Gün 2 Gece  Kaçırılmaz FIRSAT !

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis, Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Lozan, Üçyol, Üçkuyular, Ege Üni. Acil
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  İZMİR - İSTANBUL

  Akşam saat 22:00 ile 00:00 arası sizleri Girne Ofis, Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Lozan, Üçyol, Üçkuyular, Ege Üni. Acil buluşma noktalarından alarak eğlence ve tarihin başkenti İSTANBUL'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Buluşma noktası saatleri, rehber ve araç bilgisi turunuzdan 1 gün önce SMS (Kısa Mesaj) olarak bildirilecektir.

 • 2. Gün
  ÇAMLICA TEPESİ - BEYLERBEYİ SARAYI - İSTİKLAL CADDESİ - BOĞAZ TURU

  Yapacak olduğumuz yolculukla birlikte İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasını seyredeceğimiz, geçmişte Yeşilçam filmlerine konu olan ÇAMLICA TEPESİ ilk durağımız oluyor. Burada Çamlıca Sosyal Tesisleri’nde çay ve kahvelerimizi yudumlarken muhteşem boğaz manzarasının seyrine dalıyoruz. Daha sonra Osmanlı Devleti’nin yazlık sarayı olan BEYLERBEYİ SARAYI ziyaret edeceğiz. Sultan Abdulaziz döneminde inşa edilen saray son dönem Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerindendir. Pek çok devlet adamının misafir edildiği sarayda Fransa Kraliçesi Eugenie de ağırlanmıştı. Saray ziyaretimizin ardından rotamızı Avrupa Yakası’na çeviriyoruz; Beyoğlu ilçesi ve İSTİKLAL CADDESİ. Osmanlı Devleti’nin bir dönem Levanten kültürünün yaşadığı ve Avrupa yüzü olarak nitelendirilen İSTİKLAL CADDESİ, mimarisi ile de dikkat çekmektedir. Burada vereceğimiz serbest zaman da öğle yemeğinizi yiyebilir, alışveriş yapabilir, İNCİ PASTANESİ’nin meşhur profiterollerinin tadına bakabilirsiniz. Serbest zamanınız da MADAME TUSSAUDS balmumu heykel müzesi de güzel bir alternatif olabilir. Serbest zaman sonrası GALATASARAY LİSESİ, TAKSİM MEYDANI, AVRUPA PASAJI, ST. ANTUAN KİLİSESİ, TÜNEL MEYDANI, YELİŞÇAM SOKAĞI, GALATA KULESİ gibi tarihi yapıları göreceğiz. Daha sonra aracımızla buluşarak Boğaz Turu için EMİNÖNÜ’ne gidiyoruz. Bizleri bekleyen özel teknemizle dünyanın en önemli boğazlarından birisi olan, tarih boyunca bu boğaza sahip olabilmek için tüm dünyanın uğraşlar verdiği İstanbul Boğazı’nda keyif sürüyoruz. Avrupa yakası yapılarından başlayarak DOLMABAHÇE SARAYI, ÇIRAĞAN SARAYI, ORTAKÖY, ARNAVUTKÖY, BEBEK, RUMELİ VE HİSARI, MEŞHUR YALILARI görerek KULELİ ASKERİ LİSE, BEYLERBEYİ SARAYI, MİHRİMAH SULTAN CAMİİ, KUŞKONMAZ CAMİİ VE KIZ KULESİ’ni görerek Boğaz turumuzu sonlandırıyoruz. Daha sonra konaklama yapacağımız otelimize doğru gidiyoruz. Dilerseniz yemekli KUMKAPI’da müzikli eğlenceye katılabilirsiniz.

  Konaklama: 5* Retaj Royale Hotel vb.

 • 3. Gün
  SULTANAHMET CAMİİ - HİPODROM - AYASOFYA - TOPKAPI SARAYI - İZMİR

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bugün rotamız İstanbul’un tarihi yarımada olarak adlandırılan sur içine gidiyoruz. Meşhur sur içinde rehberimiz eşliğinde yürüyüşümüzle SULTANAHMET CAMİİ, HİPODROM bölgenin en önemli tarihi yapılarından birisi olan AYASOFYA görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Roma döneminden kalan ŞEREFİYE SARNICI’nı da ziyaret edeceğiz. Sarnıç ziyaretimizin ardından Osmanlı Devleti’nin en önemli yönetim merkezi olan, binlerce yıllık bir imparatorluğun anılarına şahit olmuş TOPKAPI SARAYI’nı ziyaret edeceğiz. 700.000 m² alan üzerine kurulmuş olan saray bugün sadece belli alanları ziyaret edebileceğiz. Saray ziyaretimiz esnasında Bab-ı Hümanyun, Babüsselam, Babüssaade olarak da adlandırılan kapıları görerek, Saray’ın Mutfakları ve Divan da ziyaret edilebilir. Arzu eden misafirlerimiz sarayın Harem bölümünü ziyaret edebilir ya da silah müzesinde yer alan Topkapı Hançeri ve meşhur Kaşıkçı Elması’nı görebilir. Kutsal emanetlerin de saklandığı Has Oda bölümü görülecek diğer yapılar arasında yer alıyor. İstanbul’un en güzel manzarası da bu sarayda görülür. Muazzam bir boğaz manzarası bizleri bekliyor. Burada alacağımız serbest zamanımızla beraber programımızı tamamlamış olacağız. Ayrıca rehberimiz tarafından Sultanahmet Meydanı’nda verilecek serbest zamanla hem diğer yerler ziyaret edilebilir hem de bölgenin meşhur yemeği olan Sultanahmet Köftesi’nin tadına yine bölgenin güzel, kendine has, meşhur restoranlarında varılabilir. Programımız tamamlandıktan sonra İzmir’e dönüşümüz de başlamış oluyor ve güzel anılar yaşadığımız misafirlerimizle bir başka BellimaTur turunda görüşebilmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

1 Gece Otel Konaklaması

1 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Araç içi Su

Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı                          

Öğle Yemekleri                                  

Otellerde Alınan İçecekler

Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart

1 Akşam Yemeği

Kumkapı Eğlencesi 

Boğaz'da Tekne Turu

Kişisel Harcamalar

Fiyat&Taksit Seçenekleri

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.
2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.
5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 
7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.
9-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
10-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.
11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.
12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.
16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.
17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.
18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.
19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.
20-
Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.
3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.
6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.
7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
9-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İptal Şartları

İptal ve değişiklik gibi özel durumlardan olumsuz etkilenmemek için İptal Güvence Paketi'ni yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. İptal Güvence Paketi yaptırmayan misaifler için aşağıdaki şartlar geçerlidir.

Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliği 'ne bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Vize Bilgileri

Yorumlar

Benzer Turlar

Şeb-i Arus ve Konya Turu ( 1 Gece Konaklamalı )

Sille, Mevlana Müzesi, Şeb-i Arus Töreni, Şems-i Tebrizi Türbesi, Tropikal Kelebek Bahçesi, İnce Minareli Medrese

Yeni Model Otobüsler 2 Gece 2 Gün
 • 08.12.2023
 • 3.000,00 TL

Eskişehir & Ankara Turu

Anıtkabir, Meclisler, Masal Şatosu, Tarihi Odun Pazarı Evleri, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Balmumu Müzesi

Yeni Model Otobüslerle 1 gece 2 gün
 • 05.01.2024
 • 3.099,00 TL

Eskişehir & Uludağ Turu

Eskişehir ve Uludağ Turu (1 Gece Konaklamalı)

Yeni Model Otobüslerle 1 gece 2 gün
 • 15.12.2023
 • 3.199,00 TL
 • 15.12.2023
 • 2.749,00 TL
 • 14.12.2023
 • 4.249,00 TL