İzmir Çıkışlı İstanbul Kültür Turu (Şile ve Ağva'lı)

ŞİLE, AĞVA VE POLONEZKÖY ile

İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU

19 - 22 Nisan 2019 Özel Program

BALAT VE KARİYE MÜZESİ FARKIYLA...

TARİHİ YARIMADA GEZİSİ farkıyla...

TOPKAPI SARAYI, SULTANAHMET MEYDANI VE CAMİSİ, 

AYASOFYA, YEREBATAN SARAYI VE SARNICI, HİPODROM, DOLMABAHÇE SARAYI

MİNİATÜRK, PİER LOTİ, BEYLERBEYİ SARAYI♦

ŞİLE, AĞVA, POLONEZKÖY'de keyif...

Boğaz'da Teknke Turu, Nostaljik Adalar Turu, Çamlıca Tepesi'nde Görsel Şölen

Otel'de Kahvaltı ve Akşam Yemeği dâhil!

AVRUPA YAKASI'nda 5* LIONEL HOTEL'de konaklama ayrıcalığıyla...

SINIRLI KONTENJAN İÇİN

SADECE 659 TL.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
GİRNE OFİS ÖNÜ, KARŞIYAKA ANIT, ÜÇKUYULAR, ÜÇYOL, SABANCI, LOZAN, EGE ÜNİ. ACİL
Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İZMİR - İSTANBUL

Belirlenen saatlerde belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alıyor ve MANİSA, SARUHANLI, AKHİSAR, SUSURLUK, YALOVA güzergahından uygun noktalarda molalar vererek sabah erken saatlerde İSTANBUL'a varıyoruz.


2. Gün: ŞİLE - AĞVA- POLONEZKÖY- ÇAMLICA TEPESİ - BOĞAZ DA TEKNE TURU KEYFİ

Sabah erken saatlerde uygun bir noktada kahvaltımızı aldıktan sonra ilk durağımız olan Karadeniz'in güzelliğini ve havasını yansıtan İstanbul'un arka bahçesi olan Ağva'ya varıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile beldeye renk ve güzellik sunan Göksu Nehri üzerinde tekne turuna katılıyoruz. (ekstra) Buradaki molamızın ardından Şile'ye varıyoruz. Şile'nin yüksek bir noktasında bulunan Şile Feneri'ni fotoğraflıyoruz. Buradan 1849 yılında ülkelerinden göç eden Polonyalı'ların kurduğu Polonezköy'e varıyoruz. Köyün meydanında bulunan kahvede çay, kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından Yedi Tepeli İstanbul'a gelerek ilk karşımıza çıkan tepe olan İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar ilçesi sınırlarında yer alan ve kenti 360 derecelik açı ile panoramik olarak izleyebileceğimiz, tepelik ve yeşil bir tepe olan, İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına, Marmara Denizi ve İstanbul’a hâkim olan Çamlıca Tepesi'ne varıyoruz. Tam 29 farklı türde 451 bin 290 adet lalenin dikilmiş olduğu, Türk Edebiyatına ve şarkılara konu olmuş korulukta gezerek, bol bol fotoğraf çekiyoruz ve büyülü boğaz manzarasının tadını çıkartıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Boğaz'da tekne turuna katılıyoruz. (ekstra) Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy boyunca tarihi yalılar arasından turumuzu tamamlayıp, günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: 5 Yıldızlı Lionel Hotel


3. Gün: PİER LOTİ - HALİÇ - MİNİATÜRK - SULTANAHMET CAMİİ VE MEYDANI - AYASOFYA - TOPKAPI- BALAT - KARİYE MÜZESİ

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra güne Pier Loti'de Haliç manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumlayarak başlayacağız. Daha sonra bir çok tarihi yapının minyatür halini görebileceğiniz Miniatürk'e gidiyoruz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından Atamız'ın son günlerine ev sahipliği yapmış olan Dolmabahçe Sarayı'nı geziyoruz. Hiç vakit kaybetmeden Sultanahmet Meydanı'na varıyoruz. Meşhur Sultanahmet Köftesi'nin tadına bakmanız için ısa bir serbest zaman sonrası rehberimiz ile birlikte iç duvarlarını süsleyen göz alıcı desenlerin renginden dolayı yurt dışında “Blue Mosque” (Mavi Cami) adıyla anılan, Türk-İslam mimarisinin en başarılı örneklerinden birisi olan Sultan Ahmet Camii'ni görüyoruz. Sonrasında geçmiş tarihe tanıklık etmiş ve sizin de içerisine girdiğinizde çok etkileneceğiniz Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı'nı geziyoruz. Buradan Osmanlı Devleti'ne ev sahipliği yapmış olan muhteşem Topkapı Sarayı'na gelerek burada bazı kısımlarını ziyaret etme imkânı buluyoruz. Daha sonra günümüzde İstanbul'un en popüler semtlerinden birisi olan Balat'a doğru devam ediyoruz. Bir çok diziye ev sahipliği yapan Balat Sokaklarını, dizilerde görmeye alışkın olduğumuz dükkanları fotoğraflama imkânı buluyoruz. Aynı zaman da Balat semtini popüler kılan en önemli unsurlardan bir tanesi olan Tarihi Kariye Müzesi'ni de ziyaret ediyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

Konaklama: 5 Yıldızlı Lionel Hotel


4. Gün: BEYLERBEYİ SARAYI - ADALAR TURU - BÜYÜK ADA - İZMİR

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası yazlık saray olarak bilinen ve 2. Abdulhamit'in son 6 yılını bu saray da sürgün olarak geçirdiği Beylerbeyi Sarayı'na geliyoruz. Daha sonra İstanbul'dan ayrılmadan ayrı bir güzellik yaşamak için Adalar Motoru'nda yerlerimizi alıyoruz. Kınalıada, Burgazada, Heybeli Ada gibi bir çok ada manzarası eşliğinde Büyük Ada'ya varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz öğle yemeği yiyebilir, yürüyüş yapabilir, bisiklet kiralayabilir ya da faytona binebilirler. Ada'nın temiz havasına doyuyor ve ardından İzmir'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun yerlerde molalarımızı vererek YALOVA - SUSURLUK - AKHİSAR - MANİSA güzergahı üzerinden yolculuğumuzu tamamlıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Farklı bir BELLİMA TUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 


Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

2 Gece Otel Konaklaması

2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği

Otel'de Kapalı Havuz, Hamam, Sauna vb. Kullanımı

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Otobüste İkramlar

Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı                           

Öğle Yemekleri                                   

Otellerde Alınan İçecekler

Otelin Belirlediği Ekstra Hizmetler (Masaj, minibar vb.)

Göksu Nehri Tekne Turu, Boğaz Turu, Adalar Vapur Ücreti

Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart     

Tur Fiyatları

Oteller

1.Ek Bilgiler

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 14 (on dört) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamaların tamamı 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır. 

2.İptal Şartları

1- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

2-Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 14 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Bellima Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

3.Vize Bilgileri

İzmir Çıkışlı İstanbul Kültür Turu (Şile ve Ağva'lı) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

İzmir Çıkışlı Uçaklı Gap Turu

İzmir Çıkışlı Uçaklı Gap Turu

4 Gece 5 Gün

23.10.2019

1349.00 TL

İzmir Çıkışlı Elegant Avrupa Turu

İzmir Çıkışlı Elegant Avrupa Turu

7 Gece 8 Gün

31.05.2019

399.00

İzmir Hareketli Maxi İtalya Turu

İzmir Hareketli Maxi İtalya Turu

7 Gece 8 Gün

31.05.2019

399.00

İzmir Çıkışlı Büyük Doğu Anadolu Turu

İzmir Çıkışlı Büyük Doğu Anadolu Turu

8 Gece 9 Gün

31.05.2019

1499.00 TL

İzmir Çıkışlı Baştan Başa Balkan Turu

İzmir Çıkışlı Baştan Başa Balkan Turu

8 Gece 9 Gün

02.06.2019

299.00

Uçaklı Karadeniz Yayla Keyfi ve Batum Turu

Uçaklı Karadeniz Yayla Keyfi ve Batum Turu

3 Gece 4 Gün

11.06.2019

1299.00 TL

İzmir Çıkışlı Çanakkale, Assos Turu

İzmir Çıkışlı Çanakkale, Assos Turu

1 Gece 2 Gün

15.06.2019

325.00 TL

İzmir Çıkışlı Kütahya, Eskişehir Turu

İzmir Çıkışlı Kütahya, Eskişehir Turu

1 Gece 2 Gün

15.06.2019

325.00 TL

Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2